Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Zaznaczam na wstępie że wiem że takowy temat był ale chyba w 2005r i trochę głupio odkopywac dinozaura.

 

Jakiś czas temu odkryłem że bielizna termoaktywna to bardzo ciekawa sprawa i jej noszenie znacząco umila człowiekowi życie. Szykuję się do zakupów w tej właśnie kategorii i mam kilka pytań:

 

1. Koszulka z krótkim rękawem.

Szykowałem się na koszulkę Magnuma. Cena nie tragiczna, opinie ludzi też całkiem przyzwoite. Szkoda że JAG jest tylko czarny, coś bardziej zielonego byłoby nie od rzeczy. Poważnie myślałem nad Under Armourem, jednak na allegro jest nie w moim rozmiarze. Ktoś może jednak wie gdzie można dostać UA w PL normalnie, w sklepie?

Chyba że ktoś ma inne propozycje?

 

2. Kalesony

Tutaj bardziej zależy mi na czymś grzejącym w zimie ale jednocześnie niepowodującym utopienia się we własnym pocie. Takie żeby dało się założyć pod mundurowe spodziany, ale i pod jeansy. Myślałem o hAmerykańskim polipropylenku. Jakieś opinie, inne propozycje?

 

I powie może ktoś czym się różnią kalesony sprzedawane pod wdzięczną nazwą LWCWUS od TYCH

Link to post
Share on other sites
I powie może ktoś czym się różnią kalesony sprzedawane pod wdzięczną nazwą LWCWUS od TYCH

LWCWUS są USMC Only. Od zwykłych polipropylenów różnią się grubością materiału - są cieńsze. Komplet to kalesonki i koszulka z długim rękawem, myślę że gatki mogą odpowiadać Twoim potrzebom - nosiłem je zimą w Bieszczadach pod spodniami M65 i było komfortowo.

 

Koszulka z krótkim rękawem.

Nie wiem czy ktoś w Polsce prowadzi UA.

 

Jeśli coś mogę zaproponować do koszulki marki Quechua dostępne w Decathlonie - w promocji za swoją zapłaciłem 29PLN i jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Craft ma bardzo dobrą opinię. Używam od kilku sezonów i nie mam nic do zarzucenia. Chodzi o linię Pro-Zero. Koszulki są super.

Z polskich firm polecam Expedus. Szyją z merylu, zwykle ze srebrem więc koszulki nie śmierdzą. Ja używam m.in. półgolfu Expedusa - na strzelankach, zimą w Tatrach i na nartkach trochę wyżej niż Tatry i jestem bardziej niż zadowolony.

Z koszulkami jest prosto, bo duży wybór - fakt że nie warto oszczędzać i kupować byle czego. Gorzj z kalesonami -trzeba oglądać i przymierzać. Warto kupować cienkie ale z dobrego materiału i tak żeby krój naprawdę pasował. Tu trzeba się nastawić na koszty 100 zł +

Szukać trzeba w sklepach z odzieżą trekkingową. fajny skklep jest w Tomaszowie Mazowieckim przy pl. Piłsudskiego, więc jak ktoś tam wpada na srtrzelankę, to warto też tam zajrzeć.

 

W przypadku dużych mrozów pozostają polarowe gacie :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

@Szaszłyk

Tak też właśnie obstawiałem że LWCWUS są "USMC Only". Widziałem oddzielnie kalesony i koszulę na allegro jak dobrze pamiętam, poszukam jeszcze raz i pomyśle nad tym.

I moglbyś powiedzieć która dokladni Quechue kupiłeś?

 

@Wukasz

Ngt w wolnym czasie (na którego nadmiar nie narzekam) przekopuję. Sklep turystyczny odwiedzę, mieli właśnie na ten tydzień troche bielizny pościągać więc może conieco pomierze.

 

@Baca i Mariusz

Dzięki, sproboję conieco info wykopać o produktach o których piszecie i znaleźć sklep gdzie mają najtaniej ;-)

 

@Eagon

No właśnie jego aukcje widziałem, niestety mojego rozmiaru brak a pisał coś ze to ostatnia dostawa w tym roku...

 

@Imashel

Pytałem o konkrety - to że coś "chyba" albo "podobno" jest takie a takie niezbyt mi pomaga...

 

Jakby ktoś jeszcze chciał pomóc i podzielić się swoją wiedzą - będę wdzięczny ;-)

Edited by PieTrzaK
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W kwestii długi czy krótki rękaw polecam długi. Latam i tak się nie zgrzejesz a będzie Ci znacznie przyjemniej gdy zawieje wiaterek czy wejdziesz w cień no i nie spalisz sobie przedramion od słońca jeśli zapomnisz o kremiku ;-) .

 

Zapewne ilu forumowiczów tyle zdań ale co tam :-P :

 

Polecam koszulkę Hannah model Rusty z materiału Micra Body Mapping.

rusty.jpg

Ma bardzo fajny przylegający krój, przyjemnie „chłodzi” latem i dobrze współpracuje z polarem w zimniejsze pory roku. Dobrze też utrzymuj termikę gdy przez dłuższy czas chodzimy tylko w niej w chłodniejszych chwilach. Mimo braków jonów srebra nie śmierdzi jakoś strasznie(subiektywne odczucie i indywidualna potliwość). Koszulka ma gładkie wykończenie(nie jest „śliska” jak laykra ale też nie tak grubo utkana jak niektóre konkurencyjne produkty) i wbrew pozorom nie zaciąga się ani nie mechaci zbyt łatwo.

Link to post
Share on other sites

Ja crafta kupiłem sobie do biegania, dopiero później "zaaplikowałem" do asg ;)

Mogę szczerze polecić. Dawniej w ujemnych temperaturach musiałem nakładać przynajmniej gruby polar pod mundur (co oczywiście nie było wygodne), teraz wystarczy mi Cieniutki Craft pro zero i jest naprawdę komfortowo - ciepło i sucho. Jest drogi to fakt, ale zdecydowanie wart swojej ceny, od ponad roku używany jest 3 razy w tygodniu i nic sie z nim nie stało.

 

Na dni gorętsze lub też siłownie posiadam Craft pro zero extreme. On ma niby działanie takie ze w lato chłodzi a w zimę grzeje. Dobrze odprowadza pot i ma jakąś tam warstwę antybakteryjną, co zapobiega przykrym zapachom (dosyć charakterystyczne dla tego typu bielizny) - w tym wypadku działa. Nie miałem okazji jeszcze testować w zimę, jednakowoż w lato w upale myślałem, że trochę lepiej spełni swoje zadanie.

 

A teraz jeszcze coś na nogi :) Również zaczęło sie od biegania, później zacząłem nosić to pod mundurem. Otóż kalesony biegowe firmy Endi, takie jak te http://allegro.pl/item259139991_oddychajac...rtowe_endi.html

Są zdecydowanie godne uwagi. Nie najgorzej oddychają, dają dużo ciepła (w zimę przy -5 biegam w samych kalesonach i jest ok.) Po roku używania tylko gdzieniegdzie widać delikatne przetarcia, ale nie na tyle głębokie by odkrywały skórę.

 

Mam nadzieję, że na coś sie przydałem :0

Pozdrawiam

Mazur

S.T.Re.F.A.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...