Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O magach z MAG-a bylo tez w temacie o AKSU w miarę sporo.

Używam ich 8 od niecałego roku.

 

Zalety

Nic mi się nie ułamało. Podają b-dobrze, nie świecą się jakoś strasznie (lekko matowate).

Są bardziej czarne niż śliwkowe (o ile komuś to przeszkadza) :).

Jedyne co z nimi robię to w miarę regularnie smaruję, a tak nie dbam o nie, często lądowały na betonie wyrywane z repliki itp.

Po prostu mocny plastik/ABS?

 

Mają dwie "wady". 1 nie da się ich całkowicie rozbierać (ale nie ma takiej potrzeby jak się dobrze przesmaruje, a trudne to nie jest). Za to można wyjąć pin blokujący klocek, który blokuje sprężynę. Wyjąć ją całą i można smarować "od tyłu" i "od góry" + "przedmuchanie" ;).

2. Przy mocniejszych uderzeniach bardzo łatwo o syfon i trzeba po prostu uważać przy wpinaniu do repliki i rzucaniu nimi itp.

 

Jak dla mnie za tą cene to godne polecenia.

 

Są też na specshopie za 39 lub 180 zł /5 , niestety niedostępne :(.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem real capa do tego AK z firmy STAR niestety na tym magu (mieści on 30 kulek) co 2 strzał wylatywały po 2 kulki, przesmarowałem go i trochę pomogło tzn. teraz na cały mag 2-4 razy wylatują podwójne kulki, wiecie może jak to naprawić?

Link to post
Share on other sites

Używam magazynka mid-cap bodajże STAR'a (nierozkładalny na połówki, wyjmowana sprężyna). Z początku ciął się jak cholera, ale w pewnym momencie złamał się ten mały 'cycek', co popychał kulki. Żadnego zacięcia nawet na gunfajerach... Nawaliłem do maga dużo sylikonu - wszystko piękne, tłuste, sprężyna wyrobiona. A i tak zawsze stukam magazynkiem o komorę zamkową przed podpięciem. :)

Link to post
Share on other sites

Ten z asgshopu, z tego co rozmawiałem z właścicielami jest naprawdę wpożo, a mianowicie ma bardzo intensywną i nie rozmazującą się ( wyraźną) plamkę, no i przypomina troszeczkę PK-A, i bardzo ładnie wygląda na AKS'ie - 74

 

Ten z asgshopu, z tego co rozmawiałem z właścicielami jest naprawdę wpożo, a mianowicie ma bardzo intensywną i nie rozmazującą się ( wyraźną) plamkę, no i przypomina troszeczkę PK-A, i bardzo ładnie wygląda na AKS'ie - 74. No i firma jedna z lepszych.

Link to post
Share on other sites

Selektor jest przykręcany. Bierzesz kombinerkami mocno i obracasz. Tylko uważaj, żeby nie uszkodzić łebka, więc obwiń jakąś szmatką czy czymś tam (nie wiem, bo nie stosuję - mój karabin jest obdarty). Cały czas ludzie pytają się o to...

 

Zamontowałem układ MOSFET i nowe okablowanie.

Pozbyłem się w ten sposób problemów z grzaniem się batki. Odczuwalnie wzrósł ROF.

 

Ułamało się suwadło, wysłałem pytanie do gunfire o to, czy będą mieli w ofercie, bo kiedyś widziałem.

 

 

Apel do wszystkich użytkowników AKS-74 od Boyi!

Sprawdźcie stan obsady kolby, czy nie wystąpiły luzy (montaż w korpusie lekko się rusza)!

Link to post
Share on other sites

U mnie z kolbami wszystko ok. Troszkę się gibają ale w normie.

 

Apel do kogoś kto ma "Berylowski" tłumik płomienia. Mógłby mi zmierzyć średnice lufy za muszką (tej mniejszej średnicy) i tego urzadzenia wylotowego (większa średnica). I długość całości za muszką.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kolba się rusza(ja mam tą blaszaną) wystarczy wsadzić kawałek papieru pod zatrzask i już jest ok.

 

Takie pytanko,bo już nie mam sił,co trzeba zrobić z dystanserem aby był idealnie prosto,bo już go 2 razy wymieniałem(stockowy na H,później H na stocka-mała róźnica w locie) ale jak strzelam to po 30-35m kulka skreca mi w prawo... Może to jest wina gumki? bo mam systemke ale na kołnierzyku miała malutki odlew,wyciąłem go ale przez przysadek uszczerabałem kawałek kołnierzyka(jakiś 0,5mm)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...