Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

AKS-74N Kalash (Boyi):

 

WW2.RSOV.COM

 

GUNNERAIRSOFT.COM

 

Name: Full Metal AKS-74

Manufacturer: DBOYS / KALASH China

Weight: 4.50 kg with box

Power: 350fps with 0.2g BB

Metal Gear box: Yes

Adjustable Hop up: Yes

TM compatible Hop up: Yes

Hi-Capacity Magazine: Included

Battery and Charger: Included

Complete VFC Clone, Stamped steel receiver and stock, and top cover, also the muzzle brake. all other metal parts are pot metal.

 

Kopia VFC. Nie jest cały stalowy, ale jeżeli kultura pracy gearboxa będzie przyzwoita, to jest to idealna alternatywa dla VFC.

 

(BTW; Jest też AKS-74UN tejże firmy, oraz AKSU i AK-105 Cymy.)

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AKS-74N raczej nie. Ale może AK-74N będzie z drewnem.

A jednak wydał, widziałem gdzieś w sieci skrina z shirleytoys (samej repliki na tamtym serwisie znaleźć już nie byłem w stanie). Niestety przez watermarki nie wiadomo czy drewno jest a'la real-steel czy też a'la VFC (chodzi o kształt). Z resztą obecność drewnianej wersji można było wydedukować na podstawie pudełka do RK-02.

Link to post
Share on other sites

Właśnie przez to pudełko, wydawało mi się że AKS jest tylko w "śliwce" (RK-02) i "czarny" (RK-03) - a uzasadniałem to tym, że w sieci są fotki z czarnym i śliwkowym handguardem...

 

edit.

Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że masz Kazik rację, a zdjęcia czarnych i śliwkowych przedstawiają ten sam model. Jedna osoba z arniesairsoft kupiła plum'a, który na fotkach wygląda jak czarny.

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Czy dobrze przeczytałem recenzję, że zwykłe magazynki nie pasują do RK-02??

Cytat:

"THE RIFLE IS NOT COMPATIBLE WITH OTHER MAGAZINES IN ITS STOCK FORM. I typed that in caps so it would get your attention and I think this is a valid concern. If the manufacturers are indeed reading our feed back, you would think that this point would be of chief concern... In order to fix the problem, I imagine I will have to file off some of the mag catch so my magazines lock in place. When I do the fix, I will try to update the review so I can recommend what to do."

Link to post
Share on other sites

No i priszla paczka. Karabinek jest w jednym kawalku. Sukces. Wykonanie w relacji do VFC jak Polski Fiat 125p do Wloskiego oryginalu. Niby klon a jednak kur.... nie to samo. Nie ta tapicerka, nie to spasowanie elementow, nie ten lakier, nie ta robota wykonczeniowa. Mysle, ze przelozy sie to na nie ten okres bezobslugowego uzywania...

 

img1940lr3.th.jpg

 

Z drugiej strony czegoz chciec za okolo 320 zl....

Link to post
Share on other sites

http://picasaweb.google.com/pawel.syrek/BoyiAKS74 pierwsze foty.

 

Mialem TM, CA, VFC.

Boyi wyglada lepiej niz SLR105 bo jest ze stali. Jednakze malowanie (trudno to nazwac oksyda) jest kiepskie, latwo schodzi i w brzydki sposob. Duzo elementow lata i brzeczy (wycior, tlumik, dzwignia oslony rury gazowej (luz KUR... 1,5mm), selektor, uszko pasa nosnego.

Osiagi na pierwszych 300 kulkach bardzo przecietne - zapewne z winy smaru. B duzy rozrzut. Ale np. plastiki sa lepsze niz w CA.

Magi boyi pasuja i do CA i do VFC, ale na odwrot nie.

 

Yakarow - Unicorna nawet niezaladowalem jeszcze ;/

 

Dla tych co nie potrafia przeczytac 2 stron:

zakupiony w HK

Koszt 340 zl

Platnosc karta

Czas transportu 2.11.07-20.11.07

Gwarancja - brak.

PS

Zalaczona bateria nimh 1100mah zepsula sie przy pierwszym ladowaniu. Ladowarka jest na 220V/450ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli o mnie chodzi, jak na taką cenę - to jest świetny! Bo gdzie dostaniecie STALOWĄ replikę (pomijam kilka elementów z szajs-metalu) z elementami drewnianymi za 500zł? Zakładając, że nawet jeśli jego wnętrze nie jest najlepszej jakości, to dokładając kilka stówek mamy super replikę, która żywotnością przewyższy być może wiele firmowych replik w standardowej konfiguracji. Ostatnio obliczałem, że pozostawiając szkielet gearboxa, sprężynę, silnik i lufę, a wymieniając całą resztę bebechów (choć co prawda też nie są to jakieś mega konfiguracje o kosmicznych cenach), np na standardowe zębatki Systemy, cała operacja wyniesie nas coś koło 600zł (podliczałem wg cen na Specshopie). A więc za 1100zł mamy świetną zabawkę. W porównaniu chociażby ze stalowym AK Classic Army, mamy jakieś 500zł w kieszeni. Wiem, że wielu z was uważa zapewne inaczej, bo w końcu co renoma to renoma i części pasują idealnie, ale myślę, że spora liczba Maniaków poprze moją "teorię" ;-) A swoją drogą, już przymierzam się do kupna cuda ze stajni Boyi. :uśmiech:

Edited by gromov
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze parę pytań:

Kolba i pokrywa są ze stali a dolne body?

Co z magami, czy również są kłopoty z kompatybilnością? Jeżeli tak, to które wymagają najmniejszych przeróbek?

Co z batką stockową, czy wymiana jest konieczna?

Jaka jest długość i średnica lufy wewnętrznej?

Z czego jest komora hop-up?

Z czego są łożyska i prowadnica?

Jaki gwint? Jak dobrze pamiętam aksu miało 14 i przejściówkę, jak jest w aks?

 

Dzięki za odp ;-)

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze parę pytań:

Kolba i pokrywa są ze stali a dolne body?

Co z magami, czy również są kłopoty z kompatybilnością? Jeżeli tak, to które wymagają najmniejszych przeróbek?

Co z batką stockową, czy wymiana jest konieczna?

Jaka jest długość i średnica lufy wewnętrznej?

Z czego jest komora hop-up?

Z czego są łożyska i prowadnica?

Jaki gwint? Jak dobrze pamiętam aksu miało 14 i przejściówkę, jak jest w aks?

 

1. stal

2. spilowac 2mm mag catcha

3. nie, bateria dziala ale ma 1100mah i jest dupiata

4. dlugosc do poczatku tlumika plomienia, srednica pewnie kolo stocka

5. plastik

6. plastik

7. 22mm i przejscie 14+ o ile dobrze pamietam (oba +)

Link to post
Share on other sites

Nie pisze się 2 postów pod sobą ;)

 

Baterie się chowa pod dekiel(to na górze). O wytrzymałości trudno mówić,w końcu na rynku jest od jakiś 2-3 miesięcy. Na CM'a możesz się nie doczekać, jak na razię była jedna "recka" AKS'a,niestety niezbyt chwaląca(no cóż porównanie do VFC które robi genialną 74 ^^),ale w końcu produkt Boya jest około 4 razy tańszy. Druga za to dotyczyła AKSU(to samo tylko inny przód). Tu było więcej plusów dla Boya. Wszystko można znaleźć albo w tym temacie albo w temacie o AKSU 74.

 

Lord_Viader: Po co w specshopie ?

 

Gall_anonim: No to doj****eś ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jak się rozkłada tego AKSa? tak ja VFC na kołki, śrubki? Czy body skałada się z komory zamkowej i podstawy szczerbinki ja w prawdziwym (i VFC) o tak

czy z takich dwóch brzydkich połówek jak w cymie np: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2078 . Czy body dolne (komora zamkowa) jest naprawdę ze stali jak w VFC czy ZnAl. Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

klon vfc, o czy priomo pisalem ,secundo bylo na foto. a gdyby sie czytal oze zrozumieniem to nawet mozna by sie dowiedziec ze body jest stalowe (podpowiem ze napisalem to 11 postow temu)

no ale sa wazniejsze informacje w tych postach wiec co tam sie bede wpieralal miedzy wodke a zakaske..

Link to post
Share on other sites

Po co w specshopie? Jusz :wink: odpowiadam: mieszkam w Wielkopolsce i do tego sklepu mi najbliżej, a jak wiadomo chińczyki jeden lepszy drugi gorszy. Dlatego lepiej zobaczyć kilka egzemplarzy, przestrzelać na chrono, jednym słowem wybrać najlepszy. I do tego mam metalową prowadnicę i łożyska + lepszy silnik ze starej repliki. I chciałbym żeby mi to od razu zamontowali, bo nie chcę zepsuć repliki w pierwszy dzień użytkowania. Mam pytanie do posiadaczy aks: ile fps ta replika ma naprawdę i jaki spring jest stockowo zamontowany?

 

Czy silnik z M4 będzie pasował do aks? Silnik typ długi.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...