Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

Nie wiem dlaczego wszyscy narzekacie na to, że drewno jest słabo lakierowane. Jak dla mnie to ogromny plus i nie moge doczekać się kiedy te okładziny zrobią się na tyle poździerane, że całość przypominać będzie ostry odpowiednik a nie zabawkę wyjętą z pudełka.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Każdy używa co tam lubi, ale raczej się nie spisze. To nie PM. Kałach jest dość długi i po prostu puszczając broń będziemy nim obijać o kamienie, a jeżeli przełożymy na plecy, to nie będzie się dobrze trzymał tylko sobie dyndał jak chce.

Do takich długich zabawek jedno-punktówki nie są najwygodniejsze, chyba, że tylko po to żeby mniej rączki męczyć i nie używać tego do przenoszenia repliki.

 

.. Ale oczywiście jak ktoś lubi, bo jak komuś to pasuje to ok :).

Link to post
Share on other sites

pozo1vx4.th.jpg

Replika doszła do mnie opakowana w ten oto sposób:

opakgp8.th.jpg

Niestety - Krakmanowskie zabezpieczenie nie uchroniło paczki, przez co na środku opakowania

jest wielka 20cm dziura :( No nic, na szczęście replika nie ucierpiała przez to więc pora przejść do tego co jest wewnątrz:

opak2tt2.th.jpgopak3vd9.th.jpgopak4dy4.th.jpg

W pudełku standardowo - replika, papiery, "księga obsługi", bateria, pas nośny, paczka kulek, ładowarka. Wnętrze jest starannie wykonane ale nie będę się tutaj o tym rozpisywał ;) Przejdźmy do repliki ;)

ak74el0.th.jpg

Jeszcze rzućmy okiem na replikę od boków.

bodypv9.th.jpgbokbb7.th.jpgbok2ti7.th.jpg

Hmm, co my tu mamy? A tak, szynę boczną pod optykę (ot bajer który do nie dawna był ciężki do zdobycia, choć mimo wszystko dosyć użyteczny jeśli chcemy używać optyki). Body wykonane jest ponoć z blachy stalowej - nie mam pojęcia jak to sprawdzić :P Full metal czuć - replika jest ciężka i dobrze wykonana co sprawia bardzo dobre wrażenie. Czas na przednie łoże :P

chwytqq5.th.jpg

Plastik jest bardzo dobrej jakości - na pewno lepszej niż body w PJ'otach. Żeby zdjąć górną nasadkę chwytu trzeba przekręcić wajchę, i już droga wolna - podważa się górną nakładkę która praktycznie sama schodzi

ozedv4.th.jpgoe2tk4.th.jpg

Rzut oka na przednią część lufy - tłumik płomienia i muszka

muszkaim8.th.jpg

Gniazdo magazynka jest bardzo płytkie więc mnie, osobie która do tej pory używała M4 i MP5 ciężko jest się przyzwyczaić, szczególnie, że aby włożyć magazynek trzeba najpierw wpiąć przód a dopiero potem tył.

gearoo5.th.jpg

Dobra, przechodzimy do pokrywy (chyba dobrego słowa użyłem :)?) pod którą to kryje się miejsce na baterię.

goydiv3.th.jpgpokrywaex2.th.jpg

Regulacja Hop-Up znajduję się pod oknem wylotowym - u mnie bardzo się na początku zacinało, potem już było ok. Zamek pozostaje w tylnym położeniu, trzeba go odepchnąć ręcznie.

oknoax7.th.jpg

Czas na kolbę :D

W pudełku jest złożona, aby ją rozłożyć należy wcisnąć guzik zwalniający na następnie ją zatrzasnąć.

zatrzask2lu8.th.jpgkolba1uy0.th.jpg

Natomiast, żeby ją odblokować wciskamy okrągły guzik po lewej stronie body, w pobliżu zatrzasku - składa się ją wtedy tak samo jak rozkładało - ręcznie :D

zatrzaskyr5.th.jpg

A tak wygląda tył po złożeniu..

kolba2hb2.th.jpg

No i ostatni element - selektor ognia.

Pozycja SAFE

selektorpc0.th.jpg

Pozycja POJEDYŃCZY STRZAŁ (:))

selektor2qk8.th.jpg

Pozycja AUTO (:D)

selektor3vb0.th.jpg

 

 

O osiągach nic nie napiszę na razie - bateria przyjechała padnięta niestety...

Link to post
Share on other sites

Moja batka wytrzymała 1 ładowanie i rozładowywanie następnie rozeszło się łączenie kabelka z ogniwem. Dodam że była ładowana i rozładowywana na procesorowej ładowarce pod napięcie 8,4. Już się ciesze nową batka firmy G&P 9,6 karabin po zmianie bebechów chodzi jak najbardziej poprawnie. W niedziele będe testować zasięg i skupienie po zmianie gumki na silikon systemy i lufy precyzyjnej KM HEAD 509mm.

Link to post
Share on other sites

To, że są 2 gwinty już wiem, tylko w którą stronę to odkręcić, bo i w jedną i w drugą urządzenie wylotowe minie się WKRĘCA i blokuje po pi razy oko 180 stopniach. Właściwie nie potrzebuje tego wkręcać i wykręcać, tylko poprawić bo trochę to lata.

 

Miałem z repliką na początku trochę problemu z zacinkami. Po wymianie gumki o twardości betonu na jakąś normalną (ics, tm albo ca- nie rozróżniam ich wszystkie są czarne) i dystansera strzela aż tak dobrze. Wg mnie trzeba jeszcze popracować nad pracą mechanizmu, bo jednak jęczy jak zarzynana Chinka.

 

A z repliki jestem zadowolony, kupiłem ją bo podoba mnie się wykonanie zewnętrzne, które jest chyba najlepsze z dotychczasowych chińskich produktów. Poza tym lubię kałachy.

 

Pytanie do fascynatów, czy te 91 na początku numeru może mieć miejsce w ostrym odpowiedniku?

Link to post
Share on other sites

To, że są 2 gwinty już wiem, tylko w którą stronę to odkręcić, bo i w jedną i w drugą urządzenie wylotowe minie się WKRĘCA i blokuje po pi razy oko 180 stopniach. Właściwie nie potrzebuje tego wkręcać i wykręcać, tylko poprawić bo trochę to lata.

 

Dam ci radę lepiej zostaw to w spokoju. W przejściówce z lufy na tłumik ognia jest taki mały imbusik który nie jest dokręcony tak jak powinien być. W zwiazku z czym tłumik płomienia jest tam wkręcony maszynowo na siłę i wmielony w imbus. Jedyne co można zrobić to odkręcić łumik płomienia razem z przejściówką - kęcąc o ile dobrze pamiętam w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara (na lufie jest lewoskrętny o ile mnie pamięć nie myli). Zresztą jeśli to zrobisz i zakręcisz jeszcze raz i tak będzie ci latało i to pewnie gorzej niż teraz. Może lepiej kapnąć do środka super glue, albo wkręcić na izolkę? Any way zabawa z tym elementem grozi zmieleniem gwintu.

Link to post
Share on other sites

Niestety mój kałach uległ awarii po ok 1-2k kulek. Podczas ostatniej sobotniej strzelanki, strzelałem serią i w pewnym momencie usłyszałem mielenie z GB, dlatego przestałem strzelać od razu bo głos ten sam jak z moją mp5 CA która notabene również po 1k kulek odmówiła posłuszeństwa. Także replika jest teraz w drodze do serwisu. Zobaczymy co bedzie po powrocie.

Edited by coolphon
Link to post
Share on other sites

0,25 to taka optymalna waga kulek do 400 fps i na tych mi i kumplowi kałaszek strzela najlepiej.

 

Co do odkręcania tłumika ognia.

1. Odkręcasz zewnętrzny tłumik ognia zgodnie z kierunkiem... pokazanym w instrukcji.

2. Odkręcasz mały imbusik

3. Odkręcasz przejściówkę w przeciwnym kierunku niż tłumik ognia (gwint lewoskrętny).

 

Maciek28 - każdy tłumik na gwint 14mm lewoskrętny będzie pasować.

Na allegro są PBS-y za około 150 i inne prostrze - tańsze.

Link to post
Share on other sites

Arafat - masz może możliwość aby sprawdzić czy zapina się na tym bagnet 6H3 lub 6H4. Może ktokolwiek inny próbował już podczepić takowe pod replikę ?

6H4 siedzi solidnie - sprawdzane na kilku bagnetach i na kilku replikach.

 

 

Pytanie do fascynatów, czy te 91 na początku numeru może mieć miejsce w ostrym odpowiedniku?

Co znaczą znaczki:

- znaczek - symbol fabryki, gwiazdka = Tula (i taka jest na boyi'ach), strzała/strzała w trójkącie - Izmasz (jest na 47 TM)

- kolejne dwie cyfry - rok produkcji

- potem numer seryjny

ale wszystkie znane mi ak74s boyi (około 7 sztuk), mają te same oznaczenia, Tula, 91r, nr ser. 051121

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...