Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odrobina myśli - owiń szmatką a potem kombinerkami to nic się nie zedrze ;).

 

Śrubka selektora ognia nie jest ze znalu. To jakiś stop? (magnez ją łapie).

Nie wiem co trzeba robić, żeby to rozwalić (złamałeś ją?) ale musiałbym do tego użyć za dużo siły w nieodpowiedni sposób.

 

Ps. O odkręcaniu śrubki selektora ognia już było w tym temacie.

 

Ps2. Do wszystkich: Masz AKS-74N lub AKS-74U BOYI?

-> Przeczytaj cały ten temat ;).

Średnio co 4 strony powtarzają się te same pytania.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Po dłuższym okresie ekspoloatacji zobaczyłem że HU bardzo dziwnie się zachowuje. Na pdkręceniu powyżej 10 (tam jest taka mała skala) tylko niektóre kulki lecą normalnie, a tak to prawie każda kulka leci na maks 20 metrów. Hu za mocno dociska gumkę? Nie wiem. Wymienić komorę? Jest zrobiona w standardzie TM? Może wysłać na gwarancje?

Następny minus to suwadło:) Podobnie jak TM, CYMA, P&J teraz Boyi z suwadła zostały dwie części. Rączka się odłamała....

Mimo wszystko jeszcze nie żałuje zakupu tej maszynki :D

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam pytanie odnośnie składanej kolby. Mianowicie czy w pozycji rozłożonej trzyma sie dobrze? tzn. czy nie lata, jest stabilna. (Czytałem wcześniejsze posty ale nikt na ten temat sie konkretnie nie wypowiedział). Chciałbym także żeby ktoś mi sprecyzował które zatrzaski w kolbie pękają (te co trzymają kolbe po złożeniu? Czy te co trzymają ją w pozycji rozłożonej)

 

Mam VFC - AK 74N - DX Version i chciałbym przerobić go na AKS, myślę żeby zakupić body BOYI razem ze składaną kolbą, ale jak mi to ma latać to chyba nie warto sie wygłupiać... a sama składana kolba VFC to 250zł... :-o

Może ktoś może porównać VFC z BOYI? (chodzi mi tylko o tą kolbe)

Tak więc pytam: kupić, założyć? Czy przyzwyczaić sie do stałej? :-P

A może wstawić coś takiego?:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2121

 

Ale to chyba AK straci klimat :(

 

Troszke pos koniec OT ale prosiłbym o odpowiedz i ewentualnie radę

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

u mnie kolba w pozycji rozłożonej trzyma sie bardzo dobrze (tj. nie ma luzów) Wydaje mi sie że prędzej złamie sie ten zatrzask co trzyma kolbe w pozycji ZŁOŻONEJ. Takie małe gówno wystające z korpusu. Ale obydwa wyglądają na solidne więc wydaje mi sie że długo będzie trzymać :)

Link to post
Share on other sites

Gumka jest stockowa, nic nie zmieniałem, nawet nie rozkręcałem komory. Na razie nie mam repliki w łapach bo wyjechałem, ale dociskanie palcem nie jest chyba dobrym rozwiazaniem. Komora z TM'a bedzie pasowac?

 

Moja kolba ma luzy i to duże ale już wiem jak to zrobic.....

Link to post
Share on other sites
GUGi Napisano 16/3/2008, 11:22

 

u mnie kolba w pozycji rozłożonej trzyma sie bardzo dobrze (tj. nie ma luzów)

 

Rudy102 Napisano 16/3/2008, 13:46

 

Moja kolba ma luzy i to duże ale już wiem jak to zrobic.....

 

heh tak jak myślałem, zależy na co sie trafi... Będę musiał prosić sprzedawce żeby wyszukał mi takie body z kolba bez luzów..

Hmm, a komuś przytrafiło się że nie maił luzów, ale pojawiły sie one po czasie?

 

 

kazik_ Napisano 16/3/2008, 17:17

 

GOT_RYDZU - tu masz taniej:

http://customs.pl/produkty.php?product=98&cat_link=12

 

jest tez tu ale bez promocji ;-)

 

http://gunfire.pl/product-yid-1152190109-M...az-z-KOLBA.html

Link to post
Share on other sites

To że na początku nie latała, a że teraz lata to naturalna rzecz, nie mamy wkoncu doczynienia z awiacyjnym tytanem, to jest blacha, czy tam stal która niekoniecznie musi być odpowiednio zahartowana.

 

Przykład, mam MP40 ze składaną kolbą ZnAl na początku brak luzów wszystko pięknie, obecnie mimo iż dbam (będzie już rok) mam luzy, nawet farba nie zeszła, ale luzy są.

 

Liczmy się z tym, iż replika to chińczyk, nie TM, ani CA, ani nic innego. Jak to cytat z woja głosi "pamiętaj, że twoja broń została zrobiona po najniższych kosztach". Gwoli ciekawości założyłem temat porównawczy dot. AK74N i AKM. Trochę więcej informacji o bebechach i może pozbieram kasę.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Zdjęcie które zamieściłem - to zdjęcie stokowej lufy z boyi.

Jak widać - i boyi i vfc - mają tę samą długość lufy.

 

PS.

W momencie dobierania precki, jest problem. 510mm wystaje w tłumiku płomienia, trzeba brać krótszą albo przycinać.

Link to post
Share on other sites

od miesiąca jestem posiadaczem tego ak i moge powiedzieć,że warto go kupić za tak niską kasę.Jest ciężki,korpus metalowy,kolba sztywna ogólnie konstrukcja sprawia wrażenie twardej jak skała,może mi się trafił taki egzemplarz ale nic się w nim nie telepie,nawet tłumik płomienia.Magazynek podaje kulki jak trzeba,w zestawie dobry pas(duży plus),batka jakoś daje radę w temperaturze 10c w pełni naładowana starczy na długie strzelanie,nawet jak ktos lubi duzo siać kompozytem.rof jest taki sobie(cudów nie ma).i jeszcze jedna rzecz stockowy hop-up podkręca wyśmienicie.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej repliki,na razie jego praca jest bezawaryjna i mam nadzieje że tak zostanie.Polecam

Link to post
Share on other sites

To nie fair :( On dostał lepszego chińczyka. Nigdy nie miałem szczęścia do loterii.

Co do pasa to jest śmiech na sali. Pierwsze co go zobaczyłem jak otowrzyłem pudło z repliką to pomyślałem sobie "ooo! nawet dali oryginalny pas od torby". Po wnikliwym przyjżeniu sie zobaczyłem, że stara się on imitowac oryginalny pas od ak. Niestety nie udało się. Świeci się bardziej niż psu jajca i żaden papier ścierny tu nie pomaga, nawet szlifierka! Po dwóch strzelankach tak się wygiął, że niedługo ucho się po prostu urwie. Tak trudno było firmie Boyi dac oryginalne pasy? Albo zrobic dokładną kopię oryginału?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie pasa dobra rada: wyrzućcie ten zatrzask(?) bo jest miękki jak ciepła kupa i się może połamać w każdej chwili. Ja zastąpiłem go karabińczykiem który wytrzyma 110kg - do kłaszka wystarczy ;).

Edited by RzezniQ
Link to post
Share on other sites

Kurde wiecie jak wsadzić do tego AKS 74 baterie 9.6V bo taka ma 8 ogniw i w porównaniu do stockowej 8.4V (7 ogniw) jest za duża. Jak ten problem rozwiązać coś słyszałem że są jakieś torebki na baterie itp.

Z góry dzięki za pomoc.

Jeżeli to Stick z ogniwami do 1500mAh spokojni nawet 12V wejdzie.

Ogniwa G&P 2200mAh wchodzi STick 9,6V.

Jeżeli to nie stick, to tylko na zewnątrz...

Link to post
Share on other sites

Każdy stick dostępny na polskim rynku powinien wejść.

Wracając do sprawy lufy, mógłby ktoś zmierzyć jej średnicę wewnętrzną?

 

 

Każdy stick dostępny na polskim rynku powinien wejść.

Wracając do sprawy lufy, mógłby ktoś zmierzyć jej średnicę wewnętrzną?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...