Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak od siebie dodam, gdyby ktoś szukał zapasowych magazynków, małe porównanie. W tymże temacie, dlatego że jestem posiadaczem akurat tego modelu kałacha.

Pod lupę wziąłem następujące magazynki do AK-74:

 

CA hi-cup i low-cup,

ICS hi-cup,

Star mid-cup,

G&P mid-cup,

P&J mid-cup,

 

Oryginał do Tantala,

Oryginał do AK-74.

 

Wygląd: Najlepsze wrażenie sprawia hi-cup ICSu: faktura, kolor, staranność wykonania (do Tantala magazynek jest wykonany dokładniej niż do oryginału AK-74) najbardziej przypomina oryginał. Najgorzej wypadają mid-cupy P&J. Koszmarnie świcąca powierzchnia.

 

Zgodność z oryginałem: Tu rzecz wielokrotnie podnoszona, magazynki CA, Stara i ICSu mają długość oryginałów, natomiast P&J i G&P są krótsze. Jednak jak wiadomo oryginały wchodzą głębiej, więc kwestia gustu. Ja wolę mieć magazynek bliższy oryginałowi tkwiący w gnieździe magazynka niż w ładownicy;) Z braków na pewno należy wymienić brak żebrowania na magazynkach P&J.

 

Funkcjonowanie: W magazynkach CA i Stara popękały i poodpadały pazury, już na pierwszych strzelankach. W magazynkach P&J namiętnie wypadają bolce mocujące.

Najbardziej solidny, dodatkowo wyposażony w metalowy pazur, jest magazynek ICSu. Warta odnotowania jest łatwość rozkładania, czyszczenia i składania mid-cupów P&J, co też należy uczynić jeszcze przed pierwszym użyciem.

 

Podsumowując: Odczuwam wielki głód solidnych low-cupów. Jedyna opcja jaką teraz widzę to pokupować więcej oryginalnych magazynków od Tantala, poprzycinać i powkładać bebechy P&Jtów.

 

Tak w ogóle to jestem zadowolony z repliki BOYI (to mój 3 kałach po TM, CA, JG).

 

Pozdrawiam

Edited by Josif
Link to post
Share on other sites

Są już chyba 2 tematy o magazynkach do AK. Szkoda, że postanowiłeś swoje wrażenia opisać akurat tutaj.

 

Mała podpowiedź nr 1: warto byłoby zaznaczyć, że brak żeber przy P&J może być minusem jedynie przy czarnych magazynkach. Bo "bakelit" żeber mieć nie powinien.

 

Mała podpowiedź nr 2: piszemy low-cap, mid-cap, high-cap, a nie CUP.

Link to post
Share on other sites

Miałem w rękach dwa egzemplarze Rk06 od Krakmanów do obu magazynek Hi Cap krótki P&J pasował świetnie, w jednym modelu wszystko dopasowane w drugim musiałem poprawić skrzywioną muszkę i górną część uchwytu a także do produkować dystanser z wkładu długopisu bo go w ogóle nie było ( po tym zasięg skuteczny wzrósł z 30 do około 50m).

 

Pozostała chybocząca sie kolba i od razu pytanie jak ją odkręcić ( specjalny imbus ?) ewentualnie sprawdzone sposoby jak ją usztywnić bez odkręcania?

Link to post
Share on other sites

Odkręca się normalnym imbusem, tylko oczywiście o odpowiednim rozmiarze. Niestety nie pamiętam dokładnie jaki... 3 lub 2,5. Co do chyboczącej się kolby, bez odkręcenia nie da rady jej usztywnić, a przynajmniej nie znaleźliśmy takiego sposobu z qmplem. Pomogło natomiast odkręcenie kolby i owinięcie sporą ilością izolacji tego kawałka metalu na którym trzyma się kolba.

Link to post
Share on other sites

Czy do szyny bocznej w tych Ak będzie pasować luneta PSO1? Pytam się, bo u Krakmanów w opisie lunety jest:

"Uwaga! na repliki AK47 i 74 nie pasuje luneta jest ona dedykowana do SWD"

Link - http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=639

 

Ale coś mi się kojarzy, że ziomuś podczas strzelanki latał z lunetą przy RK-02 BOYI i chyba właśnie z PSO1. Kumpel pożyczył mu z SWD. Niestety nie jestem pewien czy to było PSO1..

 

Na allegro znowu spotykam się z opisem:

"Luneta dedykowana do karabinu wyborowego Dragunow

Montaż umożliwia używanie lunet na innych replikach karabinów z rodziny AK"

 

Ale allegro to allegro.. różnie bywa xP

 

 

Jak nie, to jaką lunete (najlepiej od Krakmanów) byście polecili do AK? Żeby to jakoś strasznie nie wyglądało xP

Edited by Stalker69
Link to post
Share on other sites

To samo miałem w cm028 :-F . Spróbuj albo silniejszą batką 9.6V jeśli to nie pomoże to odkręć silnik (te dwie długie śrubki) i nim zakręć :mrgreen: . Włóż spowrotem i skręć. Mi to dawało rade. Jeżeli bedzie sie powtarzać to... mi pomogła wymiana łożysk na kulkowe i prowadnica na jakiejś lepszej firmy :uśmiech: . Jeżeli masz tak założona plombe jak ja (powyżej tych śrób)to gwarancji nie stracisz.

Link to post
Share on other sites

I działa.... prawie....

Nie chciałem rozbierać tego koszyka, więc najpierw spróbowałem przyłożyć wektor siły o niezbyt dużej wartości do silnika i przestał klikać 8-)

Druga sprawa - nie działa auto (ciągle wali singlem), ale to już od dłuższego czasu (czasem na chwilę się włączy), czym to jest spowodowane?

Link to post
Share on other sites

Czy byłby ktoś tak dobry i zrobił zdjęcie prawidłowego ułożenia dźwigni i zębatek selektora?

Byłbym bardzo zobowiązany.

Proszę ponieważ niedawno replika strzelała tylko singlem, teraz po ponownym składaniu strzela tylko auto. Nie mogę trafić w odpowiednie ustawienie. Baaardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...