Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie US Navy Seals


Recommended Posts

Przy przerabianiu LBV na same szelki jak najwygodniej zrobić z tylnymi zaczepami? Zostawić te 2 zaczepy napowo-rzepowe czy parakordem? Lepiej przyczepić do pasa czy nadupnika?

 

Ten pierwszy plecak jaki podałem wyżej jest ok? To jest ten stary model plecaków Camelbak?

 

 

Sorry ze pod pod postem.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przy przeróbce szelek warto zastosować te zaczepy z szelek Y.

 

A to ciekawe! A to wszelakiej maści szpeczjalści (czy to SFy, NSW, FRy, Rangery itd) nie usuwali tych zaczepów zamieniając je na paracord?

 

Zostaw rzepy które są w LBVce, normalnie do pasa zamontuj

Link to post
Share on other sites

Najlepszym sposobem jest mocowanie na paracord:

http://specwargear.com/images/tactical%20g...EAL%20Set-4.jpg - oczywiście przy przerabianiu szelek alice bo przy lbv lepiej jest tak jak podał Moses.

 

A camelbak to miałem na myśli camelbak motherlode:

http://picasaweb.google.co.uk/Majkel1986/R...589325713117650

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

A to ciekawe! A to wszelakiej maści szpeczjalści (czy to SFy, NSW, FRy, Rangery itd) nie usuwali tych zaczepów zamieniając je na paracord?

 

No tak, przepraszam i posypuję głowę popiołem, bo to jedyna udokumentowana i słuszna metoda.

Jeszcze raz przepraszam.

 

:wink:

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Siema

 

 

 

Od niedawna zacząłem sie rozglądać za Navy Seals, kumple z teamu mnie namówili i z nudów zacząłem szperać, aż zaczęło mnie to interesować i wciągać. Dysponuje oporządzeniem w MC, z tego co mi wiadomo poszczególni operatorzy NS biegali w oporządzeniach w MC, dlatego też spasowała by mi ta stylizacja. Konkretnie interesuje mnie stylizacja, na reko po pierwsze mnie nie stać a po drugie nie jestem az tak bardzo zagorzałym znawcą w temacie. Od jakiegos czasu kupowałem sprzet tylko w MC ( z którego jestem zadowolony :P), ale moje pytanie brzmi, czy mogli byscie w jakis sposób pomóc w dobraniu/dokupieniu brakujących rzeczy ?

 

Przeglądałem fotki Navy Sealsów w necie i jedyne na co natrafiłem to na album (chyba najbardziej popularny) z bodajrze 2005 roku (oporządzenie: rrv, desert 3 color etc.). Konkretnie wole stylizacje bieżącego roku.

 

 

Sprzęt którym dysponuje:

 

- Mundur Miwo-M. P. Multicam (Crye Precision)

- Ciras Maritime Multicam (kopia z ładownicami Strike Systems)

- Alta SuperFlex CB

- Mich 2000 Sds + pokrowiec w MC

- Ess Nvg

- Przeróżne ładownice w Mc, od cargo do mbss pack etc.

- Mechanix M-Pact 2 i Nomex Tan

- Pas taktyczny Molle Pantac CB

- Belleville 550

 

 

To chyba z ważniejszych, reszta to czapka w Mc, kapelusz, etc.

 

 

Prosze o jakies porady, nie zakupiłem jeszcze kabury oraz krótkiej, do seals sig 226 ?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Dodatkowo jak by co:

- Pokrowiec na hełm - Out

- najlepiej mocowanie Norotos/Wilcox - opcja Ops-core

- reszta dodatków według uznania (strobo FRS/MS-2000M, Surefire helmet light HL1-C-TN itp...)

 

Kamizelka - omijałbym MC, raczej JKM, CB, no może w Ranger green...

 

Jak systemy słuchawkowe to Sordiny (rzadziej Peltor).

 

Ja w mundurach MC ich raczej nie widziałem... prędzej D3C, piaskowe, nieraz woodland...

NSy to raczej tacy puryści i nie idą tak bardzo za nowinkami mundurowymi... ;)

Link to post
Share on other sites

Do powyższych wypowiedzi kolegów mogę dodać od siebie, że "kolekcja SEAL's jesień-zima 2010" to przede wszystkim mundury w AOR-1 a do tego tak jak Sisi napisał oporządzenie w MJK, CB (RG chyba odpada). Zdaje się, że teraz MC jest popularne wśród DEA (na przykład). I jeszcze co do butów to: Asolo, Oakley, OTB i chyba Converse. Kabura obowiązkowo Safariland 6004. Mam nadzieję, że nikt mnie nie zlinczuje jeśli coś pomyliłem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Mam pytanie odnośnie wyposażenia SEAL-sów , w latach 1995-2000 , z terenie nie-zurbanizowanym (nie wiem czy to za bardzo ma jakieś znaczenie.)

Chciałbym wiedzieć wszystko od butów aż po nakrycie głowy.

Ze zdjęć które widziałem (głównie z rekonstrukcji) zauważyłem jakieś dziwne połączenie Alice/M56 z Namu , nie pamiętam gdzie już tą fote widziałem , do tego szelki były jakby od LBV.

Czy to mój słaby wzrok źle zakodował te dane czy na prawdę w czymś takim biegali ?

Link to post
Share on other sites

Mam pytania odnośnie oporządzenia:

 

1.Czy Sealsi do roku 2000 używali kamizelek LBV (z prostymi nie skośnymi ładownicami)?

2.Czy wygodniejsze będą :

A.Paso-szelki -

a. Szelki od LBV , pas lc-1 , 4 ładownice na magazynki do m4 od Alice , Buttpack m56 , 2 manierki , Plecak Medium Alice

b. Kamizelka LBV (z prostymi ładownicami) , pas LC-1 , Buttpack m56 , 2 ładownice na magazynki , 2 manierki

3.Czy plecak Alice Medium można używać bez stelaża ?

4. http://img182.imageshack.us/i/zysoca5lh3.jpg/ (zdjęcie z filmu Tears of the sun ) , pytanie dotyczy gościa najbardziej od lewej (w kapeluszu ) , czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest za kabura którą ma na udzie ? , ew. jak by komuś się chciało wypisać jego oporządzenie byłbym niezwykle wdzięczny :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ad. 1 Pewnie tak. Ale na pewno przeważały juz wtedy kamizelki lepiej przemyślane, lepsze głównie czołowych firm jak EAGLE, BHI, LBT.

 

Ad. 2 Osobiście sprawdzałem obydwie konfiguracje i sam wolę same szelki od LBV niż całą kamizelkę.

 

Ad. 3 Jak szaszłyk: tak

 

Ad. 4 W sumie jak się przyjrzałem to się zastanawiam czy to przypadkiem nie jest coś tego typu: http://picasaweb.google.com/Kalashnikov911/OldschoolGearRealNAVYSEAL#5510057724859433394 tylko od BHI?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...