Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK103 G&G vs. SLR105 A1 CA


Recommended Posts

Nigdzie nie znalazłem tematu z w/w Replikami, są one prawie identyczne. Jeśli macie jakieś uwagi co do wykonania, wytrzymałości bebechów, samego szkieleta GB, zasięgu, celności, itp to piszcie. I jeszcze jedno wrażenia własne 8), którą broń byście chceili posiadać :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

RK103 jest repliką AK-103 czyli takiego AK-74 tyle ze na nabój 7.62x39mm. SLR-105 to replika AK-74, ale coś słyszałem, że jest prawdziwy SLR robiony przez amerykanów na rynek cywilny. :???: Ja osobiście brałbym RK. Lepsza marka moim zdaniem. :-P

Edited by orzeł1993
Link to post
Share on other sites
Lepsza marka moim zdaniem. :-P

 

Orle może lepiej się nie wypowiadaj, kiedy nie wiesz? GG lepsze od CA? To ja zapytam tak : czy w CA mielą się zębatki w stocku? Czy w CA nie działa selektor ognia? Czy CA wypuszcza 10 serii karabinu w ciągu roku i kupując w sklepie nie wiadomo na co trafiasz?

 

odpowiedź brzmi nie

 

Z trzema RK104(uważam, że mogę się tutaj odnieść do RK103, bo to ta sama firma i gb) miałem do czynienia. Dwóch kolegów z ASG Fatah mieli na wiosnę nowiutkie RK104. Pierwszemu zmieliły się zębatki na pierwszej strzelance. Potem zaczął im obu świrować selektor ognia (semi na auto, auto na semi, albo w ogóle bez semi).

Trzeci ma kolega i złamała mu się kolba! razem z tym zaczepem metalowym. Fakt faktem że się przewrócił, ale nie powinno to się zdarzyć.

 

A SLR105A1 CA to replika SLR105A1(zaskakujące, nieprawdaż?) produkowanego w stanach. Nie widziałem ostrego AK74 ani SLR105A1 ale wydaje mi się że ten hamerykański to po prostu kopia ruskich(usa kopiuje ruskich, to jest dopiero zaprzeczenie :P) i tyle.

 

 

RK103 jest repliką AK-103 czyli takiego AK-74 tyle ze na nabój 7.62x39mm.

 

Można tak powiedzieć, ale trafniej chyba jest powiedzieć że to odmłodzona wersja starego dobrego AKM, z tłumikiem płomienia a'la AK74

 

Ja osobiście brałbym RK.

A może Ty poczekaj parę lat zanim będziesz strzelał/doradzał?!

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

U mnie w teamie co jest 70 osób ja miałem RK 103 bez tiuningu i dawałem spokojnie radę SLR105 i eMką CA. Nie zmieliło mi zębatek, ani nie złamała sie kolba. A znajomy do RK 103 wsadził sprężyne 120 i smiga na niej już kilka miesięcy i nic mu sie nie dzieje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Mam RK-103 i musze powiedzieć że ma więcej wspólnego z AK-74 niż z AK-103. Najbardziej rzucające sie w oczy różnice to: brak składanej kolby i bocznej szyny montażowej. Wystarczy tylko podpiąć mag od AK-74 i wygląda ja AK-74 :). CA ma na korpusie jest obleśny napis Las Vegas USA. Jeżeli chodzi o jakość to G&G jest na pewno lepsze od CA i w dodatku ma w stocku tuningowane części.

Edited by OC14Groza
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dokładnie zgadzam sie;) Plusy to ze Rk 103 ma imitacje systemu zamka co wyglada cudnie :mrgreen: Mało tego w CA łączenie body z lufa jest plastikowe a w G&G metalowe. Moge jeszcze dodac ze RK nie ma srubek przed magazynkiem xD Tak wiec jak ktos nie wie co pisac na temat RK to niech lepiej nie pisze;) Jestem uzytkownikiem RK i fakt mialem kilka awari ale akurat nie z zebatkami tylko i wylacznie z tłokiem ale to po przez mocna bateria (mój bład) i nadal jestem tego zdania iż G&G miażdzy CA tylko nie jest doceniane 8) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...