Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M668 M14 EBR [NS]


Recommended Posts

Dziś dotarła do mnie m14 EBR długa wersja. Nawet nie wiecie jak ucieszyłem się na widok kuriera, bo przecież zamawiałem replikę 3 tygodnie wcześniej (oczywiście gunfire).

Replika była zamawiana wraz z tuningiem, wymiana prowadnicy sprężyny, głowicy tłoka, lufę na precyzyjną, miał być jeszcze hop up i sprężyna ale końcowo się nie udało.

 

Nie spodziewałem się że to początek zawodów...

Nie wiem czy to wina Chinoli czy serwisantów gunfire.pl ale replika ma masę luzów. Bateria mimo tego że nie zamawiałem nie jest stokowa, poza tym jest za wielka ledwo się mieści i plastik odstaje na boki. Na samym początku zwróciłem uwagę na taki pręcik zaraz kolo miejsca na baterie, przyczepia się do niego tą plastikową obudowę. Jest tak felerny i cały powyginany (niczym fale), ze mam wrażenie że zaraz się złamie.

To nie koniec problemów, po załadowaniu kulek do maga i wystrzeleniu do garnka z odległości góra 20 m ledwo dolatują, poza tym na semi często leci po 2 a nawet 3 kulki.

Nie wiem czy to tylko moja replika jest taka trafiona czy też mieliście te problemy?

Następna sprawa to hop up, a raczej jej śrubka do podkręcania. Bardzo trudno jest mi przesunąć ją choćby o jeden ząbek w obojętnie jaką stronę, poza tym po okręcaniu na silę kluczem zdziera się farba z tego pokrętła.

Kolejna sprawa to lufa nie jest idealnie na środku, mówię o zewnętrznej, całość jest troszkę na lewo. Z tyłu taka dźwignia do przesuwania całej kolby jest krzywo (niesymetrycznie), a sprężyna od tego wygląda jak by miała zaraz odskoczyć, próbowałem ją ustawić ale nadal wraca do swojej pozycji.

 

Kilka bolców nie jest do końca dociśniętych i wygląda na to że nie da się ich mocniej docisnąć.

 

Ogólnie jestem strasznie niezadowolony, z zakupu. Proszę o jakieś porady, propozycje jak usunąć dane usterki. Większość usterek przeżyje i może z czasem wyeliminuje, ale najbardziej martwię się o ten hop up. Proszę o pomoc i rady.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś dotarła do mnie m14 EBR długa wersja. Nawet nie wiecie jak ucieszyłem się na widok kuriera, bo przecież zamawiałem replikę 3 tygodnie wcześniej (oczywiście gunfire).

Replika była zamawiana wraz z tuningiem, wymiana prowadnicy sprężyny, głowicy tłoka, lufę na precyzyjną, miał być jeszcze hop up i sprężyna ale końcowo się nie udało.

 

Nie spodziewałem się że to początek zawodów...

Nie wiem czy to wina Chinoli czy serwisantów gunfire.pl ale replika ma masę luzów. Bateria mimo tego że nie zamawiałem nie jest stokowa, poza tym jest za wielka ledwo się mieści i plastik odstaje na boki. Na samym początku zwróciłem uwagę na taki pręcik zaraz kolo miejsca na baterie, przyczepia się do niego tą plastikową obudowę. Jest tak felerny i cały powyginany (niczym fale), ze mam wrażenie że zaraz się złamie.

To nie koniec problemów, po załadowaniu kulek do maga i wystrzeleniu do garnka z odległości góra 20 m ledwo dolatują, poza tym na semi często leci po 2 a nawet 3 kulki.

Nie wiem czy to tylko moja replika jest taka trafiona czy też mieliście te problemy?

Następna sprawa to hop up, a raczej jej śrubka do podkręcania. Bardzo trudno jest mi przesunąć ją choćby o jeden ząbek w obojętnie jaką stronę, poza tym po okręcaniu na silę kluczem zdziera się farba z tego pokrętła.

Kolejna sprawa to lufa nie jest idealnie na środku, mówię o zewnętrznej, całość jest troszkę na lewo. Z tyłu taka dźwignia do przesuwania całej kolby jest krzywo (niesymetrycznie), a sprężyna od tego wygląda jak by miała zaraz odskoczyć, próbowałem ją ustawić ale nadal wraca do swojej pozycji.

 

Kilka bolców nie jest do końca dociśniętych i wygląda na to że nie da się ich mocniej docisnąć.

 

Ogólnie jestem strasznie niezadowolony, z zakupu. Proszę o jakieś porady, propozycje jak usunąć dane usterki. Większość usterek przeżyje i może z czasem wyeliminuje, ale najbardziej martwię się o ten hop up. Proszę o pomoc i rady.

 

 

Ja bym na Twoim miejscu napisał do Gunfire i wysłał to na gwarancje, ewentualnie domagał sie wymiany repliki

Link to post
Share on other sites

Bateria jak w każdej ebr'ce. Ten pręcik metalowy każdemu się gnie. Wniosek-zrób sobie samemu z lepszego materiału. Resztę śrubek poodkręcaj. Być może HU działa tak marnie bo jest oblepiony smarem. No chyba, że jest krzywo założony. Ogólnie pisałem już w tym temacie aby nie kupować karabinów na gunfire, ale ludzie tak czytają. Ile masz teoretycznie fpsów w tym karabinie po tuningu?

 

Ad. do wszystkich. 9,6 2000 mAh intela mieści się do przedniego chwytu?

Link to post
Share on other sites

ebr w stocku nie ma stałych 370fpsów....strzały o tej mocy zdazają sie loteryjnie. Przy m110 masz ok 183fpsów ale juz bardziej powtazalne.( u mnie wyniki wachały sie od 377 do 387). Robiłem tuning u krakmana i gwarancji nie straciłem, zmniejszyli mi ją tylko z 12 do 6 miesiecy.

 

 

 

 

 

 

 

Do wyrażania opinii o sklepach służy inny dział na forum,

J.

Link to post
Share on other sites

Witam , niedawno kupiłem M14 EBR , no i zastanawiam sie nad tuningiem , mam zamiar włożyć następujące część :

 

Sprężyna :

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=868 lub http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=62

prowadnice sprężyny :

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1124

łożyska :

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=69

cylinder :

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=75

lufa :

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=397

 

Oprócz tego już mam wymieniony tłok , co byście zmienili ewentualnie dodali do tej konfiguracji ?

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Prowadnica jest do GB v.2 to nie jest AGM gdzie masz mix'a tylko GB v.7. Prowadnica odpada. Dodałbym gumkę HU Systemy. Nie wiem jak stockowa batka będzie radziła sobie na m120 czy nie będzie padała za szybko. Na koniec teflon fix i spokój :)

Link to post
Share on other sites

W m14 EBR nie ma stockowo metalowej komory hop-up. Jest to gorszej jakości plastik zamknięty na piny i chyba 2-3 śrubki, trzymałem go w ręku, regulacja też nie wygląda zbyt dobrze. ponieważ w momencie kiedy chcemy hopka ustawić na 0 sprężynka nie do końca odchodzi.

No bynajmniej u mnie. :D

Kłopot rozwiązało małe piłowanko obudowy, teraz cofa się do końca.

Link to post
Share on other sites

No to pozostaje zdjąć obudowę i sprawdzić wszystkie połączenia od baterii do silnika. Najlepiej jakimś miernikiem cyfrowym sprawdź rezystancje przewodów, potem styków i na końcu możesz zbadać wizualnie czy przewody nie są poszarpane i czy izolacja jest w porządku.

Jeżeli replika w ogóle nie rusza to najprawdopodobniej jest to przyczyna zasilania (a raczej jego braku).

Jeżeli to nie to- no to sprawdź czy spust działa prawidłowo tzn czy załącza obwód gdy go się naciśnie.

 

Więcej pomysłów przy tak skromnym opisie problemu nie mam.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do użytkowników długiej wersji EBR, bo moja z racji świątecznego weekendu jeszcze do mnie nie dotarła- czy da się zdjąć z karabinu muszkę? Pytam, bo mam zamiar nakręcić na broń tłumik zasłaniający lufę. Oby się dało, bo przedłużanie tego potwora mi się już nie widzi. Boże, czemu nie kupiłem wersji krótkiej? :-F :lol

Edited by Caramba
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...