Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M668 M14 EBR [NS]


Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam lecz nie mogę edytować.

 

Panowie i Panie (choć nie wiem czy któraś Pani tego używa) zebrałem takie cząstki na pierwszą.... "falę" tuningu:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2612 - prowadnica

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1379 - sprężyna

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=261 - łożyska

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=55 - gumka HU

 

co byście ewentualnie dorzucili/zmienili? i jaki tłok wchodzi do krótkiej EBR'ki?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ktoś już pytał ale brak odpowiedzi. Kupiłem do swojej preckę i gumkę silikonową, zabrałem się do wymiany i utknąłem. Jak tą cholerę rozłożyć, żeby dostać się do hopka i lufy? Jakby ktoś to wyjaśnił jak małemu dziecku albo podesłał jakieś zdjęcie/rysunek to byłbym niezmiernie wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam.

Posiadam już swoją EBRke wersje długą light :-D Mogę powiedzieć tak: lżejsza jest na pewno o ten kilogram (chociaż to i tak ciężkie bydle). Co do fpsów to niestety nie mogę powiedzieć ile ma, bo nie mam dostępu do chronografu, ale powiem tak: siecze równo :-D

Miałem porównanie z AK74 cymy, to ROF jest duużo lepszy. Mam stockowe aku 9,6V.

(cymka również miała 9,6V)

No i celności tu nie można pominąć (mówię o długiej wersji). Kulki idą jak po sznurku, choć zabawy z hopsiupem jest chwila. Ja się przynajmniej męczyłem z nim dłuższą chwilę.

Przyczepić się można do latającej kolby (luzy nie są za duże, ale niektórych może to denerwować). Badziewny jest przedni uchwyt od zawieszenia, wykonany z Znalu, szybko się odkształca pod ciężarem broni. Tyl jest już stalowy.

 

I teraz uwaga! kiedy wyciągniemy magazynek, naszym oczom ukaże się piękny napis: "TOKYO MARUI CO LTD. MADE IN JAPAN" Teraz pytanie do znawców-profesjonalistów: Panowie, WTF?!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Szczerze mi sie nie podoba :/ Caly urok w surowej konstrukcji, sama kolba jak dla mnie jest swietna, a i ergonomia dobra. Waga jakos specjalnie nie przeszkadza jak sie nie biega z wycelowanym karabinkiem caly czas ;) Swoj wazylem i z kolimatorem, chwytem i bateria wazy 6,5kg.

 

DSCF1348s.jpg DSCF1349s.jpg

Edited by Yog-Sothoth
Link to post
Share on other sites

Tafi przyznaj się, inspirowałeś się mną. :) Ile teraz waży? i czy nie lecie jeszcze bardziej na front?

 

No przyznaję że kolba była twoją inspiracją.

Jest dużo bardziej wyważona ponieważ zastąpiłem górną szynę pokrywa i teraz waga przodu tez się zmniejszyła.

Link to post
Share on other sites

Czytając temat nie za bardzo otrzymałem odpowiedź na moje pytanko ;]

Czy EBR ma w środku takie same bebechy jak zwykła M14 i DMR?

I ile bez tuningu takie bebechy wytrzymają w przypadku EBRki i zwykłej czternastki ;]

Za odpowiedź z Góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Silk

Link to post
Share on other sites

Czytając temat nie za bardzo otrzymałem odpowiedź na moje pytanko ;]

Czy EBR ma w środku takie same bebechy jak zwykła M14 i DMR?

I ile bez tuningu takie bebechy wytrzymają w przypadku EBRki i zwykłej czternastki ;]

Za odpowiedź z Góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Silk

 

Na ile moje doświadczenia z tym modelem mogą być pomocne to:

Pierwsze wersje M14 karta nie cieszyły się zbytnio dobra opinią.

Wiem że prowadnica sprężyny we wszystkich raczej jest zalecana do wymiany.

Wiem że łożyska z plastiku raczej tez są do wymiany.

Były tez problemy z tłokiem... nadaje się do szybkiej wymiany.

Zastosowana sprężyna m100 czasem m110 daje ok 300-330 fps.

Replika w wersji stock nie powalają osiągami a ich wytrzymałość tez nie jest zbyt duża (bardzo szybko padał selektor ognia).

Najbardziej wytrzymałe części miała EBR, DMR podobno nie jest już tak miła.

 

Osobiście mam M14EBR Karta ze sprężyna M125 MadOnion i zmieniona prowadnicą, tłokiem, łożyskami... silnik tez mam inny. Działa bez większych problemów i osiąga ok 380-390 fps.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to zbytnio nie odnosi się do tematu.

Ale czy to prawda, że powstały jakby to ująć, "nowe wersje" w sensie nowsze. Zwykłych 14 i Ebr. Podobno nowe "lepsze", niby wytrzymalsze części?

Taka dygresja: Na próbę zamówiłem sobie klasyczną 14 i zobaczę czy to prawda ;]

 

Pozdrawiam,

Silk

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...