Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Escalon

Użytkownik
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

 1. Wiecie kto w Polsce ogarnia dobry serwis tej repliki?
 2. Escalon

  Currahee

  No ale rewolucji w tych materiałach nie ma, a złotówka nie poleciała tak w stosunku do dolara aby aż takie wzrosty były. Ja wiem, że to dobry sprzęt, ale dalej dziwią mnie takie podwyżki, szczególnie że bardzo długo mieli zwykłe ceny jakie wskazałem. Stali się pułapem cenowym Leo Kohler:)
 3. Escalon

  Currahee

  To trochę za małe argumenty na takie wzrosty: Bluza oliwkowa "Combat" Olive 192.00 PLN 1 szt 192.00 PLN Combat shirt oliwkowy Olive X - Large Regular 186.00 PLN 1 szt 186.00 PLN A teraz ceny: bluza combat 399 i Combat Shirt 240 PLN. Przez pół roku jakość materiału się nie zmieniła. Jakość jest taka sama. Wysoka. Ale te wzrosty są ogromne jak na wcześniejszy pułap.
 4. Escalon

  Currahee

  Czy ktoś wie czemu podskoczyły tak ceny?
 5. A ja ci polecę Inteki. Jedne z lepszych anten są montowane w tych PMR. Skoro masz małe doświadczenie zostań w segmencie PMR. Inteki możesz rozblokować więc mogą mieć większą moc niż 0,5 W. Po co ci para?
 6. Czymaj rozwiązanie:) -możliwość wyciszenia i odbieranie np. czując wibracje to nie komórka -mieć zasięg ok. 10 km PMR może mieć taki zasięg jeśli się anteny "widzą" np. szczyty gór w lesie na 0,5 W praktycznie nie możliwe ze wzgledu na słaby sygnał i duże tłumienie. -łączyć się z krótkofalówką SWISSVOICE Walkie Talkie TwinTop 400 umożliwi ci to każdy radiotelefon lub krótkofalówka która potrafi działać w tym przedziale pasma 446.00625 - 446.09375 i ma krok 6,25 oraz 12.5 kHz -dobra słyszalność (bez szumu) Od tego jest funkcja squelch :im wyższa tym lepiej tłumi, ale też nie "przepusz
 7. Lepszy będzie meteor. Testowałem te kompasy na warsztatach z nawigacji i dają radę:)
 8. Escalon

  SPECOPS

  Czy powyższe foty oznaczają że znów można dostać sprzęt Spec Ops'a? Czy można w takim razie zamówić jakieś rzeczy np. Kask A-Alpha?
 9. Podaj mi mail na PW. Wyślę ci instrukcję i wytłumaczę jak ustawić kanały. Pozdrawiam
 10. Wybierz Recte. Będziesz zadowolona. Jest tak skonstruowana, że nic się w niej nie stanie po upadku. Wiesz również że kompas ma gwarancję i jest lekki. Ten chiński no name będzie dla ciebie mniej wygodny do pracy na mapie. Trudniej też się na nim utrzymuje i odczytuje wyznaczony azymut. Jest w nim też kilka funkcji które nie będą ci przydatne w turystycznym zastosowaniu. Recta nie zniszczy ci się w kieszeni bo to nie plastyk z którego robi się linijki dla pierwszoklasistów.
 11. Enzig dobre i tanie lornetki możesz dostać w deltaoptical. Ja mam 10x32 tej firmy i do asg oraz na imprezy plenerowe jak znalazł. Dobrze żebyś mógł z testować lornetkę przed zakupem. Te z zoomem w niższym przedziale cenowym nie zawsze dobrze ostrzą. Lepiej wybrać powiększenie stałe 8X, 10X wydaje się optymalne ze względu na poręczność. Dodatkowo nie masz zawężenia pola widzenia jak w przypadku zoom'a.
 12. Linia 0 lub do ćwiczenia scenariuszu SERE duck tape( cieniutki) 2 tealight żyłka kompas( bo nie zawsze da się wykorzystać metodę zegarka albo kija i cienia lub mrowiska) sznurek(paracord) pęczek drutu wata w wazelinie + sproszkowana heksamina (częściej kora brzoza i wszelkiego rodzaju puch zebrany po drodze) opatrunek wojskowy US kilka plastrów 6 tabletek węgla aktywnego 2 tabletki stoperan tabletki do oczyszczania wody gwizdek szal snajperski lub arafatka krzesiwo zapałki 3 worki foliowe lub płaty foli malarskiej 2 skalpele micro zestaw do szycia Rozlokowane po kiesz
 13. Moja subiektywna opinia jest w opozycji z twoją ilością gadżetów do sygnalizacji drogi Foko:P
 14. Nie mam zamiaru krytykować dobrych pomysłów. Myślę, że to dobry kierunek pierwszej lub zerowej linii. Jak wygląda twoja prowizoryczna uprząż ewakuacyjna i do czego jej użyjesz ? Co zawiera twoja puszka survivalowa? Jak dla mnie dwa heliografy nie są niezbędne, zwłaszcza jeśli masz już do sygnalizacji dużą pomarańczową torbę i flarę. Tradycyjny dym z ogniska może być skuteczniejszy podczas zwracania na siebie uwagi. No chyba, że heliograf służy ci do komunikowania się w ASG. Ale wtedy jeden starczy. Jaka jest zasada działania rakietnicy długopisowej? Czym różni się od flary? Lornetkę p
×
×
 • Create New...