Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M668 M14 EBR [NS]


Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaczynam właśnie zabawę w ASG i wypatrzyłem sobie ebr-ke z gunfire. Proste pytanko czy da się pobawić stocowa wersja bez odsyłania jej do serwisu przez pól roku ??? Niestety posiadam ograniczony fundusz a wiec wybór sklepu wiąże się z aktualna promocja :) na tuning na razie hajsu nie mam :(

Link to post
Share on other sites

Zaczynam właśnie zabawę w ASG i wypatrzyłem sobie ebr-ke z gunfire. Proste pytanko czy da się pobawić stocowa wersja bez odsyłania jej do serwisu przez pól roku ???

Rozmawiałem z serwisem i powiedzieli, "że replika gdy jest w Stocku to służy

właścicielowi. Natomiast przeróbki osłabiają ją i wtedy może się kaszanić."

Nie wiem tylko jakie przeróbki miał na myśli, nikt nie wsadzi, m140 bez dodatkowych zmian, chyba nikt.

 

Aha i właściwie to ten GB to standard v7 czy jakaś mieszanka v2 i v3 ? pytam bo słyszałem ze problemy są z doborem części.

Prawdziwy GB v7, nie jakaś mieszanka.

Link to post
Share on other sites

Magazynek wypadał mi, ale tylko od AGM, stockowy siedział dobrze. Kabelki nie kabelki to jednak awaria. W sumie to nie wiem do końca co tam zdechło bo szanowne tfu Gunfire nie powiedziało za wiele i replikę potrzymali. Bebechy ma marne i Ci to każdy powie. Drugi raz tej repliki bym nie wziął, bo jest jednak cholernie ciężka, niepraktyczna, a jej osiągi nie są zadowalające. Poza tym praca GB to była tragedia. Maszyna parowa wydawała ładniejsze dźwięki niż tamto. Zgrzyt zębatek, pisk łożysk i wycie silnika.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio macałem i rozbierałem z kumplem jego 2 sztuki EBR. Jeden z starej wersji, drugi w wersji lightweight. Roznica jest ogromna !

Dla porownania - Starego EBR nie bylem w stanie utrzymac w poziomej pozycji jedna reka i zmienic w tym czasi maga, z lightweight wychodzilo to bez problemu.

Gdybym byl posiadaczem starego EBR to bym kupil specjalnie Lightweighta aby wymienic body i miec go lzejszego :)

Link to post
Share on other sites
Dla porownania - Starego EBR nie bylem w stanie utrzymac w poziomej pozycji jedna reka i zmienic w tym czasi maga, z lightweight wychodzilo to bez problemu.

 

A ze mnie to się śmiali tu jak się do tego przyznałem. ;) Też macałem wersje odchudzoną i powiem, że różnica jest zauważalna. Jeśli nie jest się jakimś ortodoksyjnym fanem klimatu, to nie ma co się zastanawiać tylko brać lightweighta.

Link to post
Share on other sites

no to samo napisałem wyżej, że są lepsze części, te wiadomość mam od serwisu hurtowni asg.

Mam tą nową wersje z długą lufą, wygląda elegancko.

W komplecie z karabinem był:

- bardzo długi wycior :-F

- pas nośny 3punktowy

- oczywiście magazynek hi-cap na 300kulek

- chińska ładowareczka

- bateria 1600mAh o napięciu 9,6 V oczywiście Ni-Cd

Ogólnie replika na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, budziła "respekt" u moich znajomych. Wszystko mam w niej dobrze spasowane, nic nie trzeszczy. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to taki trochę dziwny plastyk użyty do chwytu, to chyba z przyzwyczajenia od m4a1. Nie ma żadnego problemu z wysuwanym oparciem pod polik(czy jak to zwał). Chociaż nie widziałem jak to wygląda w poprzedniku, wydaje mi się, że poprawili tą blaszkę która wyginała się wam w rękach a miała trzymać przednią osłonę od baterii. Tutaj jest w miarę gruba, nic się nie wygina i trzyma solidnie. Natomiast to co nie poprawili z poprzedniej wersji to problem z wysunięciem kolby do ostatniego położenia, ciągle się haczy o jedną śrubkę i dalej nie chce się przesunąć a brakuje jakieś 5milimetrów.

Trochę tak delikatnie wygląda selektor ognia, sam uchwyt zdaje się jest z jakiegoś stopu, a on wprawia w ruch plastykowy, przezroczysty selektor.

Sam silnik chodzi miło i bez problemów, jak dla mnie ma ładny rof, co pewnie zasługą jest bateria 9,6 V.

Na razie warunki nie pozwalały mi na większy test, ale z odległości 15metrów skupienie kulek wynosiło góra 2centrymetry.

 

Zdjęcia wstawię później bo szlak trafił mi cyfrówkę. Jeśli macie jakieś pytania,pytajcie, odpowiem.

Edited by 35groszy
Link to post
Share on other sites

To pytanie kieruję do kogoś kto może to doświadczalnie i polowo sprawdzić: czy gwint od tlumika plomienia pasuje do tlumików dźwięku? Znaczy - czy można sobie spokojnie zakupić tlumik dźwięku i nie miec później zdziwka, że nie pasuje? Czy jednak trzeba coś przy tym kombinować?

 

Witam,

można spokojnie montować tłumik z gwntem 14mm prawoskrętnym. Ja mam zamontowany tłumik dzwięku Silesia Factory 40mmx300mm

Link to post
Share on other sites

Witam. Czy ktoś z Was testował z tą repliką mid-capy King Arms?? Jakie magi (oprócz wymienionych wcześniej TM i GP) będą działać bez żadnych przeróbek?

 

Mam mid-capa King Arms jednak musiałem go podpiłować w okolicy otworu z kulkami, tak ok1 mm.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mój pierwszy post tutaj- Witam! ;-)

Wiosna idzie, a z nią czas na pierwszego porządnego AEGa. Czytając ten temat wydedukowałem, że do ideałów EBR w stocku nie należy, ale do mojego marpata będzie pasował idealnie :uśmiech: .

Za ok. tydzień do zbrojowni.com.pl mają podobno przywędrować te EBRki.

 

Jakie części muszę wymienić i na jakie żeby karabin się nie sypnął za szybko(bo wieczność to dość przydługo :lol: ). Zaznaczam ze karabinu nie chcę "mocować", a jedynie wydłużyć jego żywotność ;-)

 

P.S. Gumka i precka to już jest zaplanowane.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

A ten "Delux" to nie jest LW? Np. Na RSOV wszystkie KARTy ważą 7 kg, a DX 6,5 kg

'KART' M14 EBR - long barrel (M668A)

 

CODE: gun_0195

 

Weight: 7.00 kg

__________________________________________________

'KART' M14 EBR - long barrel (M668A - delux version)

 

CODE: gun_0352

 

Weight: 6.50 kg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...