Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem,

Kupiłem ostatnio PJ4 A1. Nie mogę ustawić go tak żeby strzelał tam gdzie jest koniec muszki. Przy standardowych ustawieniach strzelał w lewo i dół, przy ustawieniu na maxa w górę i prawo jest lekko lepiej ale tez nie jest tak jak powinno być. Czy coś robie źle? Czy to wina czegoś innego? (doświadczenie w ustawianiu przyrządów celowniczych mam, strzelałem sportowo z kbksu więc musiałem się nauczyć wkręcać przyrządy)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sorry za podwójnego posta ale mój domowy internet odmówił posługi i muszę pisać z telefonu, opcja edytuj chyba znika po pewnym czasie badź opera mini w telefonie jej nie wyświetla, nie wiem nie wnikam.

 

Przed dzisiejszym strzelaniem próbowałem ustawić hopa. Przy skrajnych ustawieniach kulki zachowywały się tak samo wiec coś musi być nie tak z hopem a nie z samą lufą. Mogli to odrazu sprawdzić w sklepie ... :/ Nie mam pojęcia co robić. Czy ktoś z lublina/okolic jest w stanie mi pomóc?

Edited by KuteK
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kutek: Bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie gumki bez otwierania guna jest użycie latarki. Musisz mieć do tego gładką, płaską, równą powierzchnię. Wyjmujesz magazynek, kulki, i co tam jeszcze może być w środku, podkręcasz hopka na maksa i kładziesz guna na rączce transportowej oraz szczerbince tak, żeby stał pionowo - do góry "nogami" ;). Teraz bierzesz latarkę (chyba nie musi być mocna, ale nie wiem, ja próbowałem tylko z 80 lumenami) i świecisz w gniazdo magazynka od góry, a oko przykładasz do lufy. Powinien Ci się pojawić świetlisty obrys w lufie i czarna wypustka (gumka HU). Ta czarna wypustka musi być równa (jak bąbel po ugryzieniu komara) i nie powodować wrażenia "Hej, coś tu jest nie tak!". Jeżeli nie jeste dokładnie na dole, równo uwypuklona, etc. to znaczy, że dystanser/lufa jest źle ustawiona. Lufa ma tutaj tyle do tego, że gumka HU wystaje przez otwór w lufie wewnętrznej i jeżeli ten otwór jest w niewłaściwym miejscu (lufa przekrzywiona wzdłuż osi), to i gumka będzie w niewłaściwym położeniu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

z dystanserem to może być prawda...kumplowi przesunął sie na jedna stronę...sprawdź...tylko nie zapomnij z powrotem zamontować sprężynki dociskającej komorę do dyszy bo pójdzie ci pierścień tłokowy w szkielecie GB

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...