Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wzmacnianie włóknem szklanym


Recommended Posts

witam,

mój problem wygląda tak zę chciałbym na plastikowym body w ak74 cymy zamontować bozny montaż -> lunete.

jako że boje sie iżplastik body może pęc pod tym ciężarem przypomniałem sobie o metodzie wzmacniania poprzeżużycie wókna szklanego/weglowego. tyle że niestety nie wiem jak to sie robi. poradzi mi ktos ja kto zrobić? i przede wszystkim czy to działa 8)

 

pozdr ice250

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wewnątrz "body" masz tyle miejsca żeby "pogrubić" ścianki o 2mm to bierzesz tkaninę szklaną/tkaninę węglową (TKANINĘ a nie włókno bo włókno jest o kant d...y potłuc) bierzesz żywicę epoksydową rozrobioną z utwardzaczem smarujesz tkaninę w taki sposób żeby cała była nasaczona żywicą. Wcześniej docinasz ją w paski np szerokości 2-3 cm i długości takiej jaka pasuej w danym miejscu w "body" repliki. Tak nasączone paski takniny układasz w miejscach w których chcesz mieć wzmocnioną konstrukcję. jeżeli jest tam "wąsko" to docinaj 1cm paski i układaj je na lekką zakłądkę. Powiedzmy tak żeby następny pasek zachodizł 1-2mm na krawędź poprzedniego. I w zasadzie to wszystko.

 

Porada numer 2:

słownik ortograficzny, Word albo inne narzędzie do sprawdzania pisowni, i więcej czasu na pisanie i przed wysłaniem posta przeczytaj go sam kilka razy.

 

:/ Nie da się tego czytac co napisałeś.

Link to post
Share on other sites

Nie masz nigdy gwarancji, że Ci nie pęknie, szczególnie podczas upadku może pęknąć. To też dużo zależy od wagi optyki, którą chcesz zainstalować. Prawda jest taka, że aby mieć gwarancję, że nie pęknie trzeba wybulić na metalowe body. Jeśli nie musi to być koniecznie boczny montaż możesz też postarać się o szyny montowane na deklu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...