Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

Miałem ten sam problem. Próbowałem piłować itd wszystko chyba i i tak sie ciął. Ophnęłem kolesiowi który miał metalową komore HU z SRC, jemu śmigało bez zarzutu...

 

P.S. Chyba miałem ci pomóc :-F , no ale cóż w życiu i tak bywa... Potraktuj to jako pocieszenie :lol:

 

Edit: okładziny w kałachu pomalowane na czarny mat, dodane szyny, rączka RIS itd, postaram sie jakoś załączyć fotidże:)

 

@Gurek. No może przesadziłem z tymi 5mm ale napewno 2.5-3mm lata, ale tylko w pozycji złożonej. Rozłożona stoi sztywniej niż w starym "większym" bracie...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja chciałem się dowiedzieć jak będzie z kompatybilnością tych magazynków:

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=225

 

Piszą że pasują do Cymek, ale czy podejdą również do Boyiego, tylko proszę się nie unosić że coś jest niezgodne historycznie, dla mnie AKS wygląda o niebo lepiej z magami od AK47 niż z pomarańczowym plastikiem ;)

 

Z góry dziękuje ;)

Link to post
Share on other sites

Powinno wejść, ale ogólnie odradzam to g... od PJ, sam kupiłem podobne, tylko krótsze, jeden magazynek pękł sam z siebie (całe szczęście taśma izolacyjna trzyma wszystkie elementy :P), a drugiemu poszła sprężyna (a obnosiłem się z nią delikatnie). Ogólnie odradzam, jeśli chcesz zaoszczędzić na magach kup drogie dobrej firmy, wtedy pożyją długo i suma-sumarum wydasz mniej kasy ;)

Link to post
Share on other sites

Wolisz magi od 47, bo nie podobają Ci się pomarańczowe magi do 74?

Nie łatwiej poszukać i znaleźć czarne lub śliwkowe pod ak74? -

midcap MAG za 40 zł (sam mam ich 8 od stycznia i się nie tną)

- http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1353

ewentualnie lowcap CA za 50 zł

- http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1509

No i masz "pasującego historycznie" nie pomarańczowego maga.

Think about it.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz będę wiedział na przyszłość jakie kupić plastiki, ale i tak dużo lepiej pasują magi od ak47 moim zdaniem, przyklejone do siebie niebieską taśmą izolacyjną skręcowane na odwrót ;)

 

A jak z magami od ak47 CA? mam na mysli LOw-capy ;)!!

Link to post
Share on other sites

Tydzień temu dotarła do mnie moja "Suczka" w wersji full steel.

Zamawiałem ją na RSOV.com

 

Na pudle nie miałem, podobnie jak inni, okrągłej naklejki z napisem widocznym na niektórych fotkach "Wood and steel", lecz samo:

 

Wood

* Handguard

* Stock

 

czyli wieko pudła widocznie "ustandaryzowane" dla wszystkich replik, nawet tych ze stałą, drewnianą kolbą, które są o lufę dłuższe :D Ach te Chińczyki.

 

Na domu pudła natomiast jest mała prostokątna naklejka z ręcznym napisem RK-01 i dwa chińskie krzaczki - domyślam się, że po "ichniemu" to SW, czyli steel and wood.

 

Ale najważniejsze.. Dopiero dziś zdjąłem chwyt pistoletowy i moim oczom ukazały się.. stalowe łożyska kulkowe !!!

 

Co więcej, po tygodniu macania, ściskania i przełączania selektora ognia, muszę stwierdzić, przynajmniej w tym przypadku, że opisywane na początku tego wątku z pierwszych serii RK-01, luzy (zwłaszcza selektora), naddatki lub ubytki farby - NIE WYSTĘPUJĄ !!! Także całe body jest porządnie skręcone i nie ma luzów.

 

Sam selektor chodzi dość ciężko i od razu zaczyna rysować gustowną ryskę na komorze zamka. Farba nie jest zbyt cienka, bo pomimo starań jeszcze się nie dodrapałem do jasnej powierzchni stali (a na siłę gwoździem nie zamierzam tego robić :) )

 

Drewniane okładziny są całkiem poprawnie polakierowane/bejcowane (nie potrafię odróżnić). Powierzchnie rżnięte również, a nie jak w pierwotnych wersjach, gołe, białe drewno. Jedyny minus jaki w nich widzę, to trochę za duża odległość pomiędzy gróną i dolną częścią (przynajmniej porównując ze zdjęciami wersji ostrej).

 

Na silniku gearboxa JEST nalepka:

 

"Chaoli micro motor machinery Co. Ltd.

http://www.chaoli-cn.com

 

tel. 0754-6381188 fax: 0754-6381199"

 

czyli pełne dane :) Swoją drogą strona WWW full profi, serio !!

 

Gearboxa nie otwieram, bo jeszcze się na tym nie znam (1-szy AEG), więc się nie wypowiem na temat jakości wnętrza.

 

Wspominane wcześniej przetarte kable - widzę u siebie 1 przetarcie, ale nie kabla, ale osłonki termokurczliwej "spinającej" oba kable. Przetarcie w miejscu górnej krawędzi chwytu pistoletowego, czyli powstałe pewnie w czasie jego zakładania. Sam kabel, jego koszulka nietknięte.

 

Zatrzask pokrywy komory zamkowej już nie wypina się sam, siedzi solidnie i pokrywa nie otwiera się sama.

 

Generalnie widać, że większość wad z wcześniejszych serii została wyeliminowana. Zaznaczam - poza łożyskami to nie wiem czy coś się pozmieniało w środku, ale z informacji z innych stron prawdopodobnie jest także wzmocniona prowadnica sprężyny.

 

Co do "Full Steel" no cóż.. Wielki MINUS!! Nie jest jednak taki full steel (sprawdzane magnesem)!!

 

Spust nie jest stalowy :mrgreen:

 

 

Co do zatrzasku magazynka.. wciąż ten sam problem, trzeba spiłować, aby inne wchodziły (sprawdzone tylko na Hi-Capie Elementa). Ja jednak nie piłowałem jeszcze. Padało wielokrotnie pytanie co im strzeliło do głowy z tym zatrzaskiem. Tak sobie myślałem, i wymyśliłem, że może tu chodzić o kopiowanie VFC, taki "dupochron" dla Boyia, bo skoro są w stanie wykazać (przed chińskim sądem oczywiście), że standardowo pasują TYLKO magazynki Boyia, a nie VFC czy inne, to znaczy, że to nie kopia tylko ich konstrukcja :)

 

 

BTW.. czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak go spiłować, tzn. od góry, na krawędzi (prostopadle do jego powierzchni) , czy bardziej równolegle do niej, niejako od przodu ??

 

 

Wrażeń ze strzelania jeszcze nie ma. Na razie była tylko gra wstępna, czyli macanie, ściskanie i gładzenie "Suki" ;)

 

Pozdr.

Edited by biper911
Link to post
Share on other sites

To druga sprawa :D

 

C'hodziło mi o to że chciałem skrócić magazynek- niudanie, ale widzę że po pewnej modyfikacji pomysłu kazika teraz powinno mi się to udać.

 

A magazynek mam nie bakelit, tylko czarny plastik, bierząca produkcja (z "1 na boku :) ) taki chropowaty, czyli chyba najnowsza wersja. Bebechy od midów p&j nie wchodzą, a od hi capów nie do końca (inny skos jest czegoś chyba), ale wiem już co trzeba podpiłować w bebechach żeby wlazło. Ale pewnie i tak tego maga sprzedam(choć kusi mnie w nim metalowy, cięższy do odłamania, zaczep), bo teraz w hamerykanski sprzęt inwestuję.

Skrócę jednego maga (mid-cap), a 3 zostawię bez zmian. Zobaczymy co będzie.

Pozdrawiam.

Edited by Kajor
Link to post
Share on other sites

Paniał .....:)

 

Pytam bo też mam przeżycia z tym związane. Wpakowałem bebechy od stockowgo hicapa do orygalnego bakielitu- troche się spociłem, ale to da się zrobić. Jak mówisz- skracać trzo było.

 

Mógłbyś wkleić zdjęcie tego maga ? Zaciekawiłeś mnie.

A nuż się skuszę hehe

Co do mocowania (metalowy zaczep) to prawda- siedzi bardzo sztywno w gnieździe magazynka.

Link to post
Share on other sites

Ładnie zrobiony. Czy na dole jest jakieś wygięcie- tak się dziwnie układa odblask światła?

 

 

sprawa druga:

 

 

REWOLUCJA I REWELACJA!!!!!

Granatnik do AKSU w wersji airsoft już istnieje:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...4827&st=120 ;)

 

Aż się pośliniłem- facet wykonał piękną robotę.

W przeciwieństwie do tego co było dotąd robione- TEN- działa (granaty 27mm)

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Nic przy tamtym magazynu nie jest robione..

Popieprzylo mi się. Magazynek od ostrego jest w dziewiczym stanie i może kiedyś coś z nim pokombinuję albo sprzedam (raczej to drugie). Obok leży Mid-Cap P&J a na dole ma izolację, żeby stopka nie spadła (bo te plastikowe dingsy się połamały... Chodziło mi o porównanie powierzchni magów.

Link to post
Share on other sites

Polskie magazynki miały cyferkę "1"? Ja widziałem tylko z dwójeczką.

Chociaż z drugiej strony wygląda na polski.

 

http://www.ak-47.us/Article_Detail.php?g=content1153191494

 

Jakiś dziwny magazynek - późna wersja z oznaczeniem kalibru, ale jeszcze z dziurką z tyłu jak w wersji wczesnej, której w późniejszej nie było.

Edited by Kajor
Link to post
Share on other sites

Wskazuje na to faktura (chropowaty) - z "poradnika" do którego wkleiłeś linka widać, że inne magi takie nie są.

 

No i fakt oznaczenia kalibru na boku - widziałem to jedynie na polskich magazynkach.

 

PS. Numerki 1,2,3, ... 120, 121, ... n - to tylko numery form (czy jak to się tam nazywa) do robienia magazynków. Oznaczenia fabryk mają czasami numerki, ale wtedy wyglądają nieco inaczej (np. tarcza z 10, tarcza z 11).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...