Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

Do odbudowy gwintu polecam JB Weld

 

A ja poprostu użyłem dłuższej śróbki. Tamta standardowa nakręcała sie tylko na 2 pierwsze zwoje (chodzi o to w gwincie, nie wiem jak to profesionalnie nazwać). Wszystko sie trzyma sztywno, zerowym kosztem zrobione i git :uśmiech:

 

Pozdr i dziękuje za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie Panowie (i Panie?)

Na początek chciałem powiedzieć, że nigdy nie widziałem AK boyi pod pokrywą, tylko z zewnątrz, ale parę razy z niego strzelałem i przyjrzałem mu się z zewnątrz, więc proszę o wyrozumiałość.

A więc, chciałbym w tym miesiącu zakupić AKS-74U u Krakmanów, ponieważ mam tam półgodziny drogi samochodem i bardziej wierzę im niż GF ;)

 

Chciałbym, aby ten karabin się stał moją bronią główną, a że mam GB z wsadzonym FTK, więc chciałbym sobie wsadzić swój GB, a ten przełożyć do AKS-74 w standardzie TM ;) Ale natrafiłem na problem, mianowicie zatrzask pokrywy! Zatrzask w boyi jest taki wycięty od góry, więc czy podejdzie do tego karabinu zatrzask taki jak jest w cymie?

Bo o ile się dobrze orientuje to ten zatrzask żeby wyjąć trza GB rozłożyć, a wtedy plomba pęknie ;) A ja gwarancję pierwszy kwartał bym chciał mieć ;) No i czy GB boyi podejdzie do cymy? bo m120 w długim AKS'ie się bardziej przyda ;)

Link to post
Share on other sites

Forest Snajp.

Miałem kiedyś cymkę (standard TM) o tym innym od boja zatrzasku pokrywy, ale niestety nie pamiętam (a nie mam już) czy wymiennie to na pewno zadziała.

Wiem jednak, że na pewno będzie to problem bo w boju żeby wyjąć suwadło z jego prowadnicą i sprężyną wyciąga się całość łącznie z zatrzaskiem, a w cymie wyciągało się prowadnicę suwadła z zatrzasku. Tak czy siak będzie z tym problem.

Możliwe, że uda się mając zatrzask z TM (z otworem na prowadnicę "nie na stałe"), ale nie wiem jak będzie dobrze pasować.

Niestety w Cymach , żeby wyjąć ten zatrzask trzeba było rozbierać gearboxa, ale w Boyiu jest to tak wycięte, że teoretycznie zatrzask TMowski powinien wejść do GB Boyia bez rozbierania. ale zatrzask Boyiowski do GB TM-a już nie da rady bez rozbierania GB TM-a. Druga rzecz, że nawet jak to wsadzisz to trzeba na stałe z prowadnicą suwadła, suwadłem, sprężyną.. (czyli jeden wielki problem) no chyba, że uda Ci się oddzielić prowadnicę od zatrzasku przerabiając go, żeby prowadnica wychodziła z niego jak w TM, tyle, że to jest inaczej zbudowane niż w TM i nie dam se głowy uciąć, że to będzie się w ogóle trzymać.

Niestety nie mam jak tego sprawdzić dokładniej.

 

 

Arek200

A naładowana bateria?

Na logike:

Jak nie naładowana - naładuj i dopiero strzelaj.

Jak naładowana - spróbuj odblokować używając batkę kumpla, 8,4 firmowa albo max 9,6.

Jak naładowana i na innych bateriach nie da rydy, to wysyłaj na gwarancję i możesz ew. kupić sprężynę m120 żeby Ci od razu wsadzili , bo w niektórych modelach zacinki powodowane są stokową sprężyną o zbyt dużej średnicy).

Jeżeli na innych batkach odblokowało się i działa, a na twojej (sformatowanej) dalej ledwo co ciągnie to wypada załatwić sobie lepszą baterię.

 

Ps. Te wnioski wyciągnąłbyś po przeczytaniu tematu bo to było parokrotnie poruszane.

Ps2. Wypada pytania o zacinki itp zadawać w dziale "problemy i serwis" w temacie o AKSU, żeby nie zaśmiecać tego tutaj tematu "informacyjnego".

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Witam, zastanawiam się nad zakupem AKSU firmy BOYI (z taiwangun.com, 400fps). Karabinek miałby mieć główne zastosowanie w taktyce zielonej, jest lekki i lepiej mi się go trzyma niż długi AK. Czy osiągi będą porównywalne jak w długim AK np: http://www.taiwangun.com/shop,show,1249 ? Czy rozrzut kul będzie znacząco większy? Pozdrawiam proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

To jest ASG, czyli nie strzelasz na 800-900 m.

Różnica w celności między krótkim a długim kałachem jest niewielka, zwłaszcza jak "siejesz" kompozytem. Dlatego wygodniej jest mieć coś krótszego, lżejszego.

AKSU to ideał- krótki, zwarty, mocny (jak włożysz odpowiednią sprężynę :) ). A jak złożysz kolbe to w budynku nic go nie przebije.

Mówie to porównując moje repliki - AKSU i AKM z drewnianą kolbą- różnica w poręczności posługiwania się jest spora. Żeby było śmieszniej, AKM ma coś koło 300 fps, AKSU ok 400 fps.

 

Pozostaje kwestia estetyki- ale jak ktoś chce latać np z M249 albo PK to już jego "estetyczny" wybór ( tym , że sie zmacha targając kilogramy też)

pzdr

Link to post
Share on other sites

(...)mocny (jak włożysz odpowiednią sprężynę :) ). A jak złożysz kolbe to w budynku nic go nie przebije.

 

No ja bym raczej nie łączył tych dwóch funkcji, bo mocne w budynku to są potem obrażenia... :poddanie:

 

Edit: Zresztą porównywanie AKM (Cm028 u Ciebie jak sądzę) z AKSU Boyi jest nie na miejscu te repliki dzieli przepaść czasowa i stąd różnica mocy, a nie z długości. Z resztą uwag się zgadzam ;)

Edited by mag
Link to post
Share on other sites

Polecam dluzsze repliki AK jesli ktos zabawe w ASG rozwija w strone MilsiMow i realizmu. Wtedy rzeczywiscie mozna pokusic sie o noszenie dlugiej repliki aby jak najlepiej odwzorowac realia i tródy brawdziwgo boju. U nas ze wzgledu na profil oddzialu jest to wlasciwie kwestia dowolna chociaz jeszcze tylko do niedawna oficerowie nosili AKSU a strzelcy nosili dlugie... jak dla mnie Suczka jest doskonala.

Edited by Czubaka
Link to post
Share on other sites

No ja bym raczej nie łączył tych dwóch funkcji, bo mocne w budynku to są potem obrażenia...

 

Prowde godacie.

Budynki= broń boczna

 

 

Zresztą porównywanie AKM (Cm028 u Ciebie jak sądzę) z AKSU Boyi jest nie na miejscu te repliki dzieli przepaść czasowa i stąd różnica mocy, a nie z długości. Z resztą uwag się zgadzam ;)

 

 

:-P

Oczywiście, tkwestia sprężyny, tu M125, a tam ??? M90?M80 (w chwili zakupu "AKM" miał dokładnie 290 fps, staruszek ) :mrgreen:

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Erav, wygląda na to, że jest to ta sama wersja ;)

U krakmanów wsadzają m120 a tu masz m110 ;)

No i do krakmanów możesz spokojnie pojechać, bo nie jest tak daleko jak do poznania, więc chyba wychodzi taniej niż jak byś miał wysyłać na gwarancji. A po za tym jak kupujesz replikę osobiście to zawsze możesz przestrzelić i jak coś ci się nie spodoba możesz poprosić inny egzemplarz ;)

Dowiedziałem się, że do krakmanów nowa dostawa przyjdzie na początku grudnia ;)

Link to post
Share on other sites

Witam,

Jestem posiadaczem AKSU ze sklepu customs.pl - replika sprawuje się świetnie - na M120 wyciąga 395 fps - ku uprzejmości sklepu zamontowano za free preckę Elementa właściwie była już zamontowana, a egzemplarz nie schodzi pewnie. Co do obsługi - to ogólnie polecam.

Jak większość z napalonych na AKSU czaiłem się na dostawę z taiwangun, jednakże tak szybko, jak karabiny pojawiły się, tak szybko zapewne i zniknęły, wnioskując ze wzrostu ceny z dnia na dzień. Cena wzrosła o 60zł - czyli Customs był dla mnie tańszy o parę złotych, ponadto serwis na miejscu...

Taiwangun a Customs - na taiwanie montują plastikową głowicę tłoka, w Customsie aluminiową, reszta części podobnie. Moja wersja to ta starsza - ze "świecącym" body. Ogółem kilka stron wcześniej pytałem się co do osiągów itp. - teraz widzę, że nawet na tej precce od Elementa kulki lecą jak po sznurku i HU ładnie kręci. Wiadomo, że przebieg na razie niewielki, kilka strzelanek - ale wszystko działa elegancko.

Wsadziłem Firefoxa 9,6v 2000mAh - na auto hula aż miło, bateria mieści się ledwo ledwo - na styk. Jestem bardzo zadowolony z użytkowania - uważam, że osiągami naprawdę nieznacznie odbiega od długich AK. Zamówiłem mid-capy P&J - zobaczymy, jak się sprawdzą, niedługo napiszę. Obym dobrze trafił w tą loterię.

Wracając do sklepów i wyczekiwania na repliki - Customs nie może pozwolić sobie na zamówienie przy tak niekorzystnym kursie dolara. Czyli ogólnie sobie poczekamy. A może warto zastanowić się nad wersją "full steel" ze zbrojowni? - to coraz mniejsza różnica cenowa.

Edited by Qbakam
Link to post
Share on other sites

Piszę ponownie magazynki mid-cap firmy P&J nie podają gdzieś mi się obiło o uszy, że trzeba coś przypiłować tylko co? Prosiłbym o jakieś fotki o którą część chodzi.

 

Rozkręć magazynek i zaokrąglij papierem ściernym podajnik kulek. W moim przypadku pomogło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...