Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 tygodnie temu psiknąłem silikonu do komory hop-up. Wczoraj wymieniłem gumkę hop up (na Systemę), czy trzeba jeszcze raz psiknąć?

Gumka podkręca, ale zwiększył się rozrzut (zauważalnie). Czy może to być wina tego, ze gumka jest nowa i musi się jeszcze dotrzeć?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć.

 

Mam taki problem.

 

Poprosiłem kumpla, żeby wymienił mi w replice lufę stockową na precyzyjną Systemy 6.04 mm.

 

Wymienił także gumkę wzmocnioną ICSa na czarną Systemy. Po tych operacjach zasięg repliki spadł.

 

Czy problemem może być po prostu niedotarcie gumki? Czy problem może leże gdzie indziej?

 

Jakich gumek Wy używacie w swoich "suczkach" i jakie są tego efekty?

Zamówiłem jeszcze przezroczystą gumkę Guardera? Ma ktoś doświadczenia z tą gumkę w AKS-74U?

 

Replika ma moc w granicach 410 - 430 fps.

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować skleić, ale na długo to nie wystarczy. Pewnie można tą część dorobić, ale najszybciej i najpewniej można kupić nowy korpus.

Prawdopodobnie w Polsce jest dostępnych kilka różnych rodzajów korpusów. W sobotę jadę do Gunfire i biorę magnes.

Link to post
Share on other sites

tzn ja mam długa wersję- rk 03, ale sprawdzałem magnesem i niestety nie jest ze stali (ta część) :( no i bylem u fachowca od spawania i mi powiedzialł że tego typu metal jest "jednorazowy" i nie da się go zespawać, uzył jakiegoś swojego specyfiku i mi to zakleił. Zobaczymy ile to wytzryma, a jak sie złamie znów to niestety czeka mnie wydatek na nowe body... ciekawe czy da się kupic body od wersjii full steel...:/

Edited by asgszczepan
Link to post
Share on other sites

Germ. W linku z Gunnera nie jest jasno napisane, że to wersja full steel, więc wg mnie jest to standardowa full metal (czyli ta część będzie ze znalu).

 

Asgszczepan

Najlepiej napisz do nich czy ta druga część body jest ze stali, bo z opisu wynika tylko to, że korpus jest ze stali..

 

Taka rada

Nie montujcie paska/zawieszenia na oczku z podstawy muszki.

W RK-01 ta część jest ze znalu a jak się złamie (w miejscu dwóch pinów pod lufą) to kaplica. Mi się złamało, znajomemu też...

Lepiej samemu pokombinować i dać nowe oczko pod pas, coś w tym stylu (część wziąłem ze starego ak47 cymy):

img1671j.th.jpg

Sory za syf na broni, to pozostałości kleju.

 

Jeżeli jednak się złamie to kleiłem takim specyfikiem:

http://www.technicqll.pl/e_k_metal.htm

U mnie działał przez ładne pare tygodni, ale użyłem zbyt cienkiej masy (1,5 mm to za mało) i masa pękła jak znowu uderzyłem podstawą muszki w mur :P.

Ogólnie klej bardzo dobry, tylko trzeba "grubo obłożyć" :P.

U kumpla w pracy kleją tym pęknięte bloki silników.

 

Nie wiem Szczepan czy uda Ci się to skleić takim klejem, nie mam pomysłu nawet jakby to zrobić. Czy nowe body kupić, twój wybór.

Ja bym w to kasy nie ładował.

Napisz jeszcze jak na razie trzyma się ten klej od "fachowca od spawania" :) i jaki to klej, może się innym przydać ta informacja.

 

Uważajcie też na całe górne body (podstawa szczerbinki?)...

http://www.asggliwice.fora.pl/techniczne,3...ciach,2462.html

To się znajomemu "stało". Jak, nikt tego nie wie.

 

W skrócie: Nie kupujcie wersji full metal, tylko jak już full steel ;).

 

Pozdrawiam

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Napisałem i mi odpisali krótko "tak. jest ze stali" pytałem o tylna ścianke przy zawiasie. No bo w sumie dwie stówy to już chyba powinno byc fulll steel. Tak przypuszczam. No a co do mojego sklejonego body.... dziś ten klej pękł i odpadł... i nie mam pojęcia jaki to klej, ten fachowiec mówił że tym klejem wypełnia się formy odlewnicze a nazwy nie podał. Napewno składał się z bazy i utwardzacza. Kurde dlaczego akurat na tej ważnej części zaoszczędzili i zrobili ją z tego dziadoskiego znalu z którym się nic już nie da zrobić....:( Nie wiem już co mam zrobić, chyba nie pozostaje nic innego jak zakup tego body...:/

Link to post
Share on other sites

Można jeszcze poszukać zakład spawalniczy gdzie spawają TIG'iem aluminium. Gdzieś czytałem, że da się go spawać. Zawsze to jakieś wyjście, ale zakup body rozwiąże przyszłe problemy, bo kto wie czy znowu coś nie pęknie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...