Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

To tak. Zakupiłem w sobotę swojego AKSU.

U krakmanów mierzyłem na chrono wychodziło 380fps, ale gumka widocznie hamowała kulkę ;)

Korpus obrzydza logo P&J! Reszta wygląda super ;)

Części ze znalu to: muszka (urządzenie wylotowe nie!) szczerbinka, rączka zamka. Co do zaczepu nie jestem pewien bo mam za duży magnes do tego ;)

 

Pierwsze strzelanie:

Pierwszy raz kiedy sprawdzałem zasięg to było jakieś 40 metrów max!

Na stockowej baterii strasznie rzęzi, ale jak na krótką lufę mam nawet dobre skupienie.

 

30 minut po pierwszym strzelaniu:

Rozebranie tego karabinka dla człowieka, który zna standard TM na pamięć nie jest aż takie proste ;) W całym karabinie pomijając GB widziałem 3 śrubki (nie wiem czym jest przykręcony selektor).

 

Po wsadzeniu gumki DF zasięg zwiększył się minimum 2x, a kulka na wyłączonym HU leci widocznie szybciej, więc na pewno nastąpił przyrost fps ;)

Po podłączeniu do niego batki strike systems 8,4V 3000mah large osiągam lepszy ROF niż na firefoxie 9,6 1100 mini :/ ciekawe, ale prawdziwe ;)

 

Jestem zadowolony z zakupu i szykuję się do liftingu zewnętrznego repliki :D

Pozdro

Edited by Forest Snajp
Link to post
Share on other sites

Jak to jak zmierzył to gumową miarką... najpierw było 40 a potem jeden koniec przywiazał do drzewa a z drugim poszedł przed siebie....

 

Kolejne dziecko które nie potrafi najpierw zmierzyć a potem się pochwalić... Uważaj w przyszłości z dziewczynami bo możesz się w niezłe kompleksy wpuscić z takim podejściem.

Link to post
Share on other sites

hehehe

 

Co do Boyi to nie powinno być w temacie Broni II klasy. Przy wpakowaniu w nią m150 osiąga ok 50m tylko oczywiście wtedy pojawia się problem z HU dlatego warto wymieni na metal bo inaczej siada, do tego warto prec-lufe i wtedy możesz mieć 50m pod kontrolą ! ok 300 - 400 zł :/ lepiej zainwestuj w snajpe niż robić z Boyi snajpe bo nie wyjdzie co zauważyłem gdy kumpel próbował tak robić !

 

Mam Kalacha Boyi z customs i przy zakupie wyszło 409fps, broń jest bardzo wytrzymała i genialna jak za tą cenę wiec polecam jak ktoś chce kupić!

 

Ja swojego opuszczam bo szykuje się do rekonstrukcji amerykańskiej jednostki Rangers !

 

Jakby ktoś chciał pewną replikę z pewnych rąk to polecam:

 

http://www.allegro.pl/item502723536_kalach..._gwarancji.html

Edited by Marecz
Link to post
Share on other sites

coś nie sądzę byś na 50m mógłbyś trafić idealnie w cel 10-10 cm pod katem prostym z 1 strzału bezpośrednio w cel chyba ze wydałeś na nią 400 - 500 zł i ci to wyszło !! albo nie masz wyczucia odległości !! Nigdy nie sądziłem że sprężna jest potrzebna dla sprawnego zasięg jakbyś czytał z uwaga to zauważył byś coś takiego jak prec-lufa, HU !

 

Nie opowiadam głupot ! Nie czepiaj się każdego błędu w szczególności tych w których wystarczy czytanie ze zrozumieniem !!

Link to post
Share on other sites

:lol: Terry Pratchet powiedział kiedyś że nadmiar znaków interpunkcyjnych w wypowiedzi oznacza o pewnej rzeczy - doczytaj to sobie proszę :)

 

Ja na samej preclufie jestem w stanie trafic w taki cel przy bezwietrznej pogodzie... A sprężyna przedłuża tylko zasięg, owszem, ale jej praca po części też wpływa na celność - stabilne działanie 'bez odchyłów', uszczelnionego GB...

 

I w ogóle miłego mielenia zębatek i tłoka na tej sprężynie.

Tak w ogóle 409fps na M150 to rozpaczliwie mało.. No ale jak się wsadza samą sprężynę bez wymiany podzespołów :lol:

Link to post
Share on other sites

50m celnego zasięgu...

 

Może tak:

W ersofcie celny zasięg na 50m to mozłiwość trafienia w cel o wymiarach korpusu człowieka. Choćbyś nie wiem jak "pitolił" Marecz to nie uwierze w możliwość trafienia w cel 10x10cm z czegoś co ma lufę nawet hiper precyzyjną o długości "dookoła" AK. Więcej, jestem gotowy się założyć że z mojego ARa który ma lufę 650mm i ponad 700 fpsów na 50 metrów nie trafię w taki cel. No moze 1-2 razy na 10 się UDA.

 

Żeby osiągnąc dobrą "celność" na tych 50 metrach nie potrzeba sprężyny mocniejszej niż M120. M150 to przeginka która i tak ma się nijak do trafienia na tych 50 metrach w cel wielkości kartki pocztowej. No może z metrową lufą... Tylko ze tu trzeba jeszcze wymienić cylinder, tłok, głowicę tłoka, na takie które będą w stanie przez metrową lufę wypchnąć powietrze...

 

Marecz w skrócie zanim coś zaczniesz pisać albo zweryfikuj to w realu (zrób, sprawdź) albo dobrze przemyśl...

 

10x10cm to mniej więcej paczka papierosów to tak żeby uruchomić tą bardziej rzeczywistą część wyobraźni coniektórym...

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle 409fps na M150 to rozpaczliwie mało...

 

Pomijając całe bajdurzenie Marecza (ludzie jak to odmienić...) to on nigdzie nie napisał czegoś takiego. Więc kłania się czytanie ze zrozumieniem po raz kolejny.

 

Tyle fps to on ma w stocku od customsów ;)

Link to post
Share on other sites

Także nie zrozumieliście !!

 

Tak w ogóle 409fps na M150 to rozpaczliwie mało.. No ale jak się wsadza samą sprężynę bez wymiany podzespołów icon_lol.gif

 

Nie napisałem że mam 409 fps przy m150 po to był użyty enter pomiędzy zdaniami !!

 

Może tak:

W ersofcie celny zasięg na 50m to mozłiwość trafienia w cel o wymiarach korpusu człowieka. Choćbyś nie wiem jak "pitolił" Marecz to nie uwierze w możliwość trafienia w cel 10x10cm z czegoś co ma lufę nawet hiper precyzyjną o długości "dookoła" AK. Więcej, jestem gotowy się założyć że z mojego ARa który ma lufę 650mm i ponad 700 fpsów na 50 metrów nie trafię w taki cel. No moze 1-2 razy na 10 się UDA.

 

Żeby osiągnąc dobrą "celność" na tych 50 metrach nie potrzeba sprężyny mocniejszej niż M120. M150 to przeginka która i tak ma się nijak do trafienia na tych 50 metrach w cel wielkości kartki pocztowej. No może z metrową lufą... Tylko ze tu trzeba jeszcze wymienić cylinder, tłok, głowicę tłoka, na takie które będą w stanei przez metrową lufę wychnąć powietrze...

 

1.

Nigdy nie sądziłem że sprężna jest potrzebna dla sprawnego zasięg jakbyś czytał z uwaga to zauważył byś coś takiego jak prec-lufa, HU !

 

2. Nigdzie nie napisałem że widziałem coś takiego bądź miałem !

 

 

CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM !! NIE SZUKAJCIE SPECJALNIE BŁĘDÓW JAK MRÓWKOJAD MRÓWEK !!

Edited by Marecz
Link to post
Share on other sites

Tak, mea culpa, źle przeczytałem... :wink:

 

ALE!

Ja widziałem ostatnio test takiej bardzo fajnej repliki radzieckiej, co się SVD zwie...

I tam trafiali z trzydziestu metrów w cel o średnicy 6.4cm...

Czyli chcesz nam powiedzieć, że jesteś za każdym strzałem w stanie uzyskać takie same osiągi na tym gunie jak w SVD wymieniając jedynie jak to pisałeś komorę i tego typu części? (oczywiście zakładam że celność SVD na dalszych dystansach się nie zmniejsza w sposób rażący :) )

 

No to gratulacje stary, otwieraj warsztat, jestem Twoim pierwszym klientem....

Link to post
Share on other sites

Czytając po kolei

Wupowiedź Marecz'a:

Przy wpakowaniu w nią m150 osiąga ok 50m tylko oczywiście wtedy pojawia się problem z HU dlatego warto wymieni na metal bo inaczej siada, do tego warto prec-lufe i wtedy możesz mieć 50m pod kontrolą ! ok 300 - 400 zł

 

 

 

W kontekście wypowiedzi Griszy

Nie trzeba pakować m150 by z boyi mieć 50 m skutecznego zasięgu (tyle mam przy 375 fps w moim kałaszy z tej firmy)

 

i dalej Marecz:

 

coś nie sądzę byś na 50m mógłbyś trafić idealnie w cel 10-10 cm pod katem prostym z 1 strzału bezpośrednio w cel chyba ze wydałeś na nią 400 - 500 zł i ci to wyszło !! albo nie masz wyczucia odległości !!

 

Jakos jedyne co mi wyszło z kulawejdedukcji to to że Marecz ma kałacha który trafia w cel 10x10cm na 50 metrach.

 

przepraszam za swoja kulawą dedukcję ;)

Link to post
Share on other sites

Co do Boyi to nie powinno być w temacie Broni II klasy. Przy wpakowaniu w nią m150 osiąga ok 50m tylko oczywiście wtedy pojawia się problem z HU dlatego warto wymieni na metal bo inaczej siada, do tego warto prec-lufe i wtedy możesz mieć 50m pod kontrolą ! ok 300 - 400 zł :/ lepiej zainwestuj w snajpe niż robić z Boyi snajpe bo nie wyjdzie co zauważyłem gdy kumpel próbował tak robić !

 

była to wypowiedz skierowana do ForestSnajpa który za wszelka cenę chce z kalacha zrobić snajpe !! I pisałem że kumpel dal m150 i preclufe + Hu i huja z tego wyszło ale widzę ze musiałem odejść z kontekstu którego pisałem niedziwne o 5 rano bo nieprzespanej nocce !

Link to post
Share on other sites

No thor_ ja również tak wywnioskowałem...

Marecz świetnie, ale:

1) my też możemy komentować Twoje wypowiedzi

2) czy Ty musisz ciągle krzyczeć używając wykrzykników?

3) wulgarne określenie męskości pisze się przez "ch"... A ten byk będzie tam stał dopóki go mod nie wywali :P

Link to post
Share on other sites

była to wypowiedz skierowana do ForestSnajpa który za wszelka cenę chce z kalacha zrobić snajpe !!

 

:wink: :wink: :wink: :wink:

 

Wiesz co żal mi cię :/ Nie jestem na tyle głupi, żeby z krótkiego AKS'a robić sniper rifle xD

A żeby Ci dokopać powiem Ci w tajemnicy, że to co wystawiłeś na allegro to AKS-74, a nie ak-74u (takie coś nie istnieje albo nikt o takim nie słyszał). "u" oznacza wersje krótką ;)

 

Zauważ, że opisałem swoje spostrzeżenia po przejrzeniu repliki :/ Nie pisałem nigdzie o snajperce..

 

PS. thor mam odmierzone ile mam od okna do płotu, więc zaokrąglony zasięg mogę podać ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...