Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

Ja również polecam G&P 9,6v 2200mAh, trzyma bardzo długo, ROF w moim AKS-74 z m120 (szczegóły tuningu w profilu) jest świetny. Nigdy mi nie padła na strzelance.

 

A co do AKS-74U to naprawdę trzeba się "trochę" pomęczyć z zamknięciem(musiałem wtyczki ułożyć obok akumulatorka i pokrywa ledwo się domykała 8) ). Jeżeli używałbyś tej batki tylko do tej repliki może warto by było przerobić te małe wtyczki tamaya na coś innego co zajmowało by mniej miejsca. A warto go kupić bo ten pakiet jest rewelacyjny, pamiętam jak komuś na strzelance zatrzymała się sprężyna w tylnym położeniu i jakaś batka 10,8v nie dała rady ruszyć tłoka, a G&P 9,6 podołał zadaniu.

Edited by LazySinner
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki za sugestie odnosnie bateri , tak myslalem nad G&P ale balem sie ze nie wejdzie :>.Red ja sobie zdaje sprawe ze to ma 400 fps dlatego aks przechodzi pewne zmiany -wymiana sprezyny na slabsza, wymiana lozysk na kulkowe metalowe, gumka , tlok i glowica plus kable i precka .Tak wiec w zalozeniu ma miec mniej fps ale szybciej strzelac :P dlatego tez batka 9,6V

Link to post
Share on other sites

Ja na baterii 8.4V Stockowej mam ogromny ROF (a na frajerfoxie 8.4 już nie wspomne). Magazynek Hi-cap się "dławi" czasem... Sprężyna M85, zasięg skuteczny około 35-40m. Na stockowej lufie i gumce HU silikonowej P&J, kulki 0.2g (tej samej firmy) lecą po sznureczku. Aż sam jestem zdziwiony!!! Karabin chodzi też znacznie Ciszej, planuje dokupić jeszcze jakiś tłumiczek w niedalekiej przyszłości, to powinno być naprawde QL z decybelami:):). Super broń do CQB. Sprężyna M90 - M100 w zupełności Ci wystarczy. Wiecej bym nie brał, szkoda ludziom ryje dziurawić;)

 

Jeśli zamierzasz wziąć batke 9.6 i wstawić słabszego springa to się zastanów, możesz mieć problemy z podawaniem kulek. Opóźniacz popychacza nie zawsze pomoże... :)

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja używam aktualnie magów metalowych z PJ, plastikowych z GF oraz z MAG`a i wszytko w porządku, jedynie metalowe trzeba było troszke przypiłować.

 

Co do samych magazynków STAR`a, to do AK nie używałem, ale do G36 podawały i wchodziły bardzo fajnie.

 

Jesli nie robi Ci różnicy z kąd zamawiasz, to może lepiej metalowe magazynki low cap z P&J??

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,225

 

Pozdrawiam :uśmiech:

 

 

P.S Ma ktoś może rączkę montowaną na łożu z drewna?? Jeśli tak to jak? Szyna RIS przywiercona do łoża, czy może sama rączka? :)

Edited by Bartosz_Tr
Link to post
Share on other sites

Ja przykręciłem ris-a do drewna. Przewierciłem otwór bardzo małym wiertłem (2-3 mm chyba...). Przykręciłem Śrubą. Do tego podkładka i nakrętka (bardzo mała, musiałem od starego montażu taniego lasera "ukraść"). Trzyma się sztywno, rączka ze starej sprężynowej plastikowej emki pasuje BDB. Szyny (krótsze) są "przypięte" również po bokach, przydają się na różne duperelki typu latarki lasery itd, jeśli chcemy z aksu zrobić "choinkę", jednak na tej broni im mniej- tym wygląda ładniej;)

Link to post
Share on other sites

Ja używam aktualnie magów metalowych z PJ,....

 

 

.....Jesli nie robi Ci różnicy z kąd zamawiasz, to może lepiej metalowe magazynki low cap z P&J??

 

Na miejscu kogoś kto gra z tobą w drużynie, zatukłbym Cię kolbą i uderzał, aż by się czaszka rozpadła!! :killer:

Suczka i magazynki 7.62 :strach: Aż mnie ciarki przechodzą :???:

 

=====================

 

Jeśli chodzi o magazynki to mam 3 cymowskie z czego tylko jeden musiałem przypiłować, więc to raczej zależy od egzemplarza ;)

Edited by Forest Snajp
Link to post
Share on other sites

Niech Tobie od tych ciarek czaszka nie pęknie, bo moja się trzyma, i trzymać będzie, bo jakoś nikomu nie przeszkadza jakich akurat magazynków używam. :)

 

Lukew dodał link do magazynków do 47 więc cytat

"Jeśli nie robi Ci różnicy skąd zamawiasz, to może lepiej metalowe magazynki low cap z P&J??" włożyłeś do swojego postu niepotrzebnie. :)

Pozdrawiam

Edited by Bartosz_Tr
Link to post
Share on other sites

Hmm, z dwojga złego wolałbym mieć jako kolegę osobę, która wciska magi z AK47 do AK74 niż kogoś kto chce ludziom czaszki rozwalać kolbą - zalecam wizytę u psychiatry!

U nas dwóch gości w teamie lata z magami BOYI AK74 wsadzonymi do AK47 Tactical [JG] i wszyscy czaszki całe mają, o dziwo.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Każdy ma inny gust. Poza tym magazynek to nie jest aż tak Bijąca w oczy rzecz. Są gracze dla których ważniejsze są walory estetyczne, jak i są tacy dla których liczy się praktyczność repliki, czasem kosztem walorów estetycznych. Jego sprawa jak wygląda...

 

P.S. Pomijamy oczywiście fakt malowania replik na różowo :poddanie: , czerwono :poddanie: i złoto :poddanie: , bo są jakieś granice... ;-)

Link to post
Share on other sites

Lol. Najss.

 

Pozdrawiam :]

 

To serio bull-up?? Jak to zrobiłeś? Z aks-a bull up.... Ciekawe:)

 

Pytanie z innej beczki (tej po ogórkach) głównie dla usersów frajerfoxa...

 

Czy spadła wam wydajność w zimę? Bo jakoś wcześniej spokojnie mi z 5-6 hi-capów trzymał, teraz trzy cztery przy dobrym wietrze...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
To serio bull-up?? Jak to zrobiłeś? Z aks-a bull up.... Ciekawe:)

 

Jak najbardziej bull-pup. spust jest z przodu, ale nie poprowadzony popychaczem. :D Moja słodka tajemnica. ;)

 

 

Czy spadła wam wydajność w zimę? Bo jakoś wcześniej spokojnie mi z 5-6 hi-capów trzymał, teraz trzy cztery przy dobrym wietrze...

 

 

Tak. W zimę każda bateria cierpi. Firefox nie jest wyjątkiem, a że nie jest to bateria najlepsza, to i nie zachwyca osiągami.

Mój Firefox 1500mAh po rocznym używaniu cały czas jest w stanie wystrzelić ok. 2500 kulek bez problemu, a ładowany stockową szitładowarką Boyi (8.4V 450mA)... O stockowej batce się nie wypowiadam, bo może służyć wyłącznie jako zapasowa...

 

BTW - mój kałach ma już przebieg ok. 46000 kulek (od początku stycznia 2008).

Niestety ostatnio sprawdzałem GB i wyszło na to, że silnik definitywnie pada. Na sprężynie dającej 270 fps (odpowiednik M80-M85) ROF jest słabiutki. Po założeniu silnika z paroletniego AK Marui ROF był o wiele lepszy (taki jak być powinien). Na dodatek stockowy silnik nie ma już siły naciągnąć sprężyny M110. Gearbox jest oczywiście zrobiony właściwie.

 

Podsumowując moje smętne wywody - po roku użytkowania AKS-74U pierwszej serii stwierdzam, iż w ciągu roku użytkowania do wymiany nadaje się:

- silnik

- sprężyna

- tłok (w moim przypadku)

- styki

 

Nie jest źle jak na chinola za 500 pln. :)

Link to post
Share on other sites

Mój już też ma ponad rok, przewalone jakeiś 25 tys kulek, później zrobiłem gearbox na M85 do aksu, wymieniłem łożyska na kulkowe CA, łożyskowanie głowicy i prowadnicy. W takiej opcji wywalił już jakieś 10 tys. Jedyne co w tym GB mi padło to zębatka osi silnika (ale to z mojej winy, mogłem od razu dokręcić).

 

Na silnik nie narzekam, M120 uciągnie;)

 

Więc jak na 35 tys kulek... Chińczyk... Chyba się opłaca:)

 

Co do batki... Stockowa ciągnie teraz tak samo jak frajerfox, więc chyba coś jest nie tak... Miejmy nadzieje że jak przyjdzie wiosna i będzie więcej habazi to jej się humorek polepszy, i dalej będzie z 5 hi-capów ciągnąć:)

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Panowie - jakie macie pomysły na poprawę zasięgu i celności?

 

Mój AKS ma wymienioną gumkę hop-up'u na silikonową i jest lekko stunningowany (ten ze Zbrojowni - 410 - 430 fps).

 

Jak preclufa wpływa na na osiągi? Czy jej wymiana to skomplikowana operacja?

 

A jak z ustawieniami hop-up'u? Na ile go podkręcacie w swoich karabinkach?

 

Sorki, jeśli pytania są frajerskie, ale w Airsofcie jestem nowy i jest to moja pierwsza replika...:)

Edited by adam84
Link to post
Share on other sites

Co do Hop siupa to musisz sam to wyczuć, a nigdy raz ustawiony hopek nie będzie działał przez parę strzelanek dobrze, bo wiatr się zmienia więc trochę praktyki i sam będziesz wiedział jak go ustawić. :)

 

Co do zakładania prec lufy to normalnie - czyt. w eMkach, G36 sprawa raczej prosta, ale w AKSU słyszałem, że gumkę zmienia się nie wyciągając lufy z body, więc niech ktoś potwierdzi/zaprzeczy tym pogłoskom. :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśi to twoja pierwsza replika radze być ostrożnym. 430 FPS t już trochę dużo. Ale nie przekonasz się o tym dopóki ktoś ci serią z paru metrów nie przeciągnie. Precka da Ci głównie większe skupienie strzału, parę metrów zasięgu skutecznego, jakieś 5-15 FPS więcej. Od razu polecam wymianę akumulatora np. na Frajerfoxa 8.4 lub 9.6:) Co do precki "Bartosz_Tr" ma rację. Jej zakładanie jest dość utrudnione w porównaniu do systemu stosowanego w Marui. Dlatego daj to lepiej komuś kto się na tym zna, bo samemu możesz się nieźle wku...wić...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Adam. Ta replika ma krótką lufę. Czyli z celnością powyżej 35-40m szału nie będzie. Na dodatek, jeśli nie wymieniłeś gumki lub replika jest nowa musisz trochę postrzelać, aby się "przetarła", ponieważ w HU jest trochę smaru... Chcesz mieć dobrą celność w aksu? Kup 40cm preckę, zakryj ją tłumikiem, do tego gumka silikonowa systemy i po problemie:) Ew. kup preckę jakiejś bardzo dobrej firmy (długości takiej jak stockowa), bo znam przypadek gdzie AKSU jest celniejsze od nie jednej repliki z dłuższą lufą;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...