Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

Świetne zdjęcia, a książka "Eyes on target" właśnie do mnie idzie ;).

 

Tak nawiasem to tutaj dobrze widać działanie patentu o którym wiele razy pisałem w swoich recenzjach:

 

german_sof_fs_16.jpg

 

Widzicie te dyndające magazynki?

 

Oni chyba jednak kochają te kamizelki ;).

 

A tak nawiasem to na paru fotach widać produkty Tactical Tailor - najnowszego dostawcy dla BW. Spece od sprzętu amerykańskiego na pewno znają tę firmę.

 

Widać też kilka kuriozalnych pomysłów ;):

 

german_sof_ks_16.jpg

 

Cemelbak Thermobak 3l wciśnięty pod plecak :poddanie: !

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przeszukałem obydwa tematy, jednak czy może ktoś w miarę jednoznacznie stwierdzić, czy te Jungle mają coś wspólnego z kontraktem BW?

Mają, sądząc przykładowo nawet po rozmiarówce, lub po znaczku na podeszwie.

 

Co do zdjęć kolegi Ronina:

Zjęcie super, duża porcja ciekawych detali i pomysłów, niekoniecznie wg mnie praktycznych no ale cóż. Najfajniejszym motywem na tym zdjęciu jest fakt, za na tych sznurkach powinien wisieć odzysk, tj PUSTY magazynek. Ja natomiast widzę tam jeszcze spokojnie trochę mniej niż połowę.

Dla porówniania, ilość pocisków widoczna na zdjęciu:

img1846uf1.th.jpg

Po przeliczniu daje równe 14:

img1847rj2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem artykuł Ronina o tej kamizelce i powiem Ci, że jest bardzo fajny. Nawet najdrobniejsze szczegóły zostały w nim opisane ;)

 

Właściwie nie udzielam się w tym temacie, ale śledzę go od początków jego istnienia, bo to co Wy tu piszecie aż miło się czyta. Dużo zdjęć, konkrety, czysta wiedza i miła atmosfera (bo nawet jak ktoś X razy zapyta, np. o pas, buty, szelki czy coś innego to odpowiadacie). Oby tak dalej Panowie :D

Link to post
Share on other sites

Dzięki za słowa uznania - zawsze się cieszę kiedy moje artykuły się komuś spodobają :).

 

A co do magazynków to zwróć Wolfie uwagę na to, że reszta nabojów w magazynku kończy się mniej więcej na wysokości, na której mag wchodzi w gniazdo w karabinie. Z magiem tak napełnionym i wpiętym w broń z zewnątrz widać, że została nam resztka amo, nie można jej jednak ocenić (to może być równie dobrze jeden nabój, jak i pięć sztuk...). Jeżeli spodziewamy się, że za chwilę nastąpi wymiana ognia wypinamy niepewny mag i wymieniamy go na pełen - lepiej jak się zacznie coś dziać mieć od razu kompletny zapas amo w magazynku niż świadomość, że za chwilę trzeba go będzie nerwowo wymieniać.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Stylizacja na żołnierzy Gebirgsjägerbrigade 23

 

Czy ktoś może mi napisać jakieś specjalne wyposażenie. Czym różnią się od zwyczajnej piechoty (poza czapkami i butami bo to już znalazłem)

byłbym wdzięczny za jakieś linki.

Mój niemiecki jest podstawowy wiec nie jestem wstanie wyszukać nic w niemieckojęzycznych artykułach.

Link to post
Share on other sites

Kilkakrotnie widziałem ich z Berghausami Atlas (nawet w Komandosie z zeszłego miesiąca jest kilka zdjęć). Najgorzej będzie ze zdobyciem UT 2000 i sprzętu narciarskiego, ale to można sobie darować skoro to jedynie "wzorowanie się na"...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że nie jest tak, że kolega sobie kupił oliwkowe oporządzenie, a teraz szuka na siłę jego zastosowania, coby dorobić sobie filozofię do tego, że akurat takie kupił :D.

 

W każdym razie to oliwkowe oporządzenie to koniec lat 80-tych, początek 90-tych. Do mundurów we flecktarn jak najbardziej pasuje - tyle tylko (jeśli interesuje Cię reko tego okresu), że trzeba będzie poszukać starych mundurów (miały rzepy między napami w klapie kieszeni, napy miały metalowe a nie plastykowe główki - często się wycierały, kieszonka była nie na lewym, a na prawym rękawie). Przykładowa fota:

 

44918613kj4.th.jpg

 

Zdjęcie z G36 ewidentnie pozowane do prasy - żołnierz na drugim planie ma ładownice do G3 ;), na większości zdjęć z tej sesji używane jest G3 no a G36 było w tym okresie kompletnym novum - nie sugeruj się więc doborem broni ;) (statystycznie bardziej pasować będzie G3).

 

Jak tylko weszło oporządzenie we flecku zaczęto stosować mieszanki bo oliwkowego nie wycofano tak szybko (w sumie to w latach 90-tych najwięcej było mieszanek):

 

action3bundes.jpg

 

Fotka jest z Kosowa (początek misji) - jak widać oporządzenie we flecktarn uzupełniono oliwkowym pokrowcem na maskę p. gaz. I coś jeszcze:

 

einsatz13qt7.th.jpg

 

Dziś oliwkowe nadal się trafia (tyle, że naprawdę baaardzo rzadko):

 

p101002620kopienq3.th.jpg

 

Fota z Afganistanu.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...