Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem, napisałem nawet o tym - sprawdź pytanie o to zadałem wcześniej w dziale o tuningu. Spytałem bo pomyślałem że ktoś z germanofili spotkał się z czymś takim i coś podpowie, Zresztą zadałem drugie pytanie, o to czy to będzie wiejsko wyglądało jak nie uda mi się spasować SEF'a? :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

No panowie - chest rig doszedł ;). Powiem jedynie, że jak tylko zbiorę opinie na temat użytkowania to zaraz zabieram się do opisu - będzie baaardzo kompleksowy.

 

A tutaj przedsmak:

 

img1952cu0.th.jpg

 

Całość wykonana ze standardowych materiałów (cordura, klipsy, rzepy), chociaż taśmy już są nowsze (czyli nie te szorstkie co w S95, tylko o identycznym kolorze, ale gładkie).

 

Fajnie rozwiązany pokrowiec na radio - zamknięcie zabójczo proste... Najlepsze jest to, że antenę od radia można wyprowadzić do góry wzdłuż szelki (na fotce na szelkach widać takie "drabinki" z poziomej taśmy - pod nimi przechodzi antena), więc nic nie haczy o krzaczory.

 

Konstrukcja mocniejsza niż u AXTS, bo ładownice nie są naszyte bezpośrednio na siatkę, tylko na platformę z cordury, podszytą siatą (dla lepszej wentylacji).

 

Więcej dowiecie się z opisu na stronie AWR ;).

 

Na koniec najlepszy smaczek:

 

img1953fa8.th.jpg

 

:D

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

JK Defence ;), dokładnie jak na metce napisane jest. Dodam jedynie, że firma ta jest czołowym dystrybutorem sprzętu dla niemieckich oddziałów specjalnych (wymieniana w co drugiej TL-ce) i... To oni dogadali się z camelbakiem żeby szył thermobaka we flecktarn ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

2 Pytania :uśmiech: Ile takie cacko kosztuje ? :uśmiech: Jak sobie przeglądam fotki które ktoś wcześniej zamieścił to zauważyłem że niekórzy żołnierze na swoich G36 mają srebne "końcówki" luf :uśmiech: To jest jakiś rodzaj tłumika płomienia czy coś innego ?

Link to post
Share on other sites

te srebrne końcówki luf to szerzej rozpowszechnione zjawisko i też mnie ciekawi. A co do tamtej kolby ;) jest to kolba od wersji C i zgadzam się że wymiana koby to raczej dziwny zabieg.

Spotkałem gdzieś zdięcie żołnierza bw z nametapem przyczepionym do kamizelki przeciodłamkowej na tej części rzepa która jest na sercu czy to częsty zabieg? :>

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, te srebrne nakładki na lufę zamiast tłumika płomienia, to tzw. wzmacniacze odrzutu, lub po prostu odrzutniki. Mają one postać nakręcanego na wylot lufy kapturka posiadającego w dnie otwór o średnicy znacznie mniejszej niż kaliber lufy. Poza zwiększeniem odrzutu wydłużają one czas przebywania gazów prochowych w lufie, co umożliwia prawidłowe działanie broni działających na zasadzie odprowadzania gazów przez boczny otwór w lufie. Przykładowo G36 Bundeswehry.

Link to post
Share on other sites

Herr KosiarA swoim pytaniem o nametapy na kamizelkach przypomniał mi jedną rzecz - swego czasu na jakimś zdjęciu widziałem na poprzecznym, tylnim pasku pasku szelek napis z nazwiskiem żołnierza. Nie wiem tylko czy był on w formie naszywki czy po prostu ładnie napisany markerem.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do tego ostatniego zdjęcia w tym temacie.

Co to za patent na którym koleś ma podwieszone granaty ?

Nie znam żadnego takiego wynalazku, pewnie to osobista inwencja twórcza.

 

Czy rękawice BW są z neomexu czy poliestru? Na aukcjach zazwyczaj podają żę to pierwsze, natomiast wyczytałem ostatnio żę jednak z poliestru.

Tworzywo sztuczne i to do tego palne, niestety.:wink:

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim Nomex® to nazwa handlowa materiału z włókien aramidowych produkowanego przez DuPont.

 

Informacja ze strony producenta materiału Nomex:

 

Nomex® will not continue to burn after the flame source is removed. It also creates an insulating barrier against the heat of a fire, slowing the transfer of heat and giving the wearer time to escape.

 

Nie oznacza to, że nomex się w ogóle nie pali - on nie jest niewrażliwy na ogień w takim stopniu jak np. blacha (można wypalić w nim dziurę), tylko się nie zapala pod wpływem temperatury takiej jak np. bawełna.

 

Rękawiczki BW wg. TL-ki wykonane są z włókien aramidowych. Czy jest to oryginalny Nomex nie wiem, ale na pewno jest to materiał o zbliżonych właściwościach.

 

Co do ładownic na kolbę - nie nie robi. Używa się po prostu pojedynczych ładownic montowanych do kolby za pomocą plastykowych pasków do spinania kabli:

 

aaa17ogyj4.th.jpg

isafgerman025eqiy4.th.jpg

(żołnierz stojący skrajnie po prawej stronie)

 

I zdecydowanie moja ulubiona fota takiego mocowania :D:

 

isaf02715jgxx5.th.jpg

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...