Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

ja mam jeszcze pytanko do tej ładownicy:

http://www.armyworld.pl/projector.php?prod...76qc823c6hg4v41

jak myślicie to kontrakt ? I zastanawiam się jeszcze czy pomieści maga do g36 bo troche za mała się wydaje.

 

I jeszcze znalazłem kapelusz:

http://www.armyworld.pl/product-pol-75-ORY...pikalny-BW.html

i tu znowu się powtórzę i zapytam czy to kontrakt lub Mil-Tec :mrgreen:

Edited by Sledzikmaster
Link to post
Share on other sites
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawia mnie dokładnie to samo, kapelusz wyglada kontraktowo, jednak w porównaniu do tego którego fotkę zamieścił Ronin w pierwszej części wątku zauważyłewm jedną różnicę, tamten nie miał góziczków do zapinania ronda po bokach, reszta wydaje się ok :)

 

Ronin, odnośnie zdjęć, to nie róbcie zemnie głupka - wiem co to google, mp.net itp - wątki na mp w większości wygasły, jeśli masz zdjęcia z nich na dysku skontaktój się zemną na prv, plz :) chciałbym kopię.

 

Odpowiedź na pytanie halika - to zależy ile masz w pasie, w poprzedniej części wątku było opisane jak to jest z pasami, spotyka się od 80 do 120 w pasie ze skokiem po 20 cm, dobierz taki żeby po znacznym ściągnięciu pasował na ciebie w podkoszulku i mundurze i miał spory zapas - mi jest tak wygodnie, jak coś niech ktoś zweryfikuje ten pogląd...

 

Miejsce noszenia, według mnie:

61ca5fd4057a3ddam.jpg

Link to post
Share on other sites

ja mam jeszcze pytanko do tej ładownicy:

http://www.armyworld.pl/projector.php?prod...76qc823c6hg4v41

jak myślicie to kontrakt ? I zastanawiam się jeszcze czy pomieści maga do g36 bo troche za mała się wydaje.

To jest zdaje się "pokrowiec na manierkę". Wymiary jego masz podane - 20x16x7. Zapewne to kontrakt - w końcu z demobilu (czyli nie nowy). Jedyny problem może stanowić to, czy jest to stary typ, czy nowy: starsze miały gorszej jakości tasiemki wykończeniowe, które miały tendencję do przecierania się. Mimo wszystko to i tak kontrakt z cordury.

Link to post
Share on other sites

i różnią się kolorem miejscami (zielony jest bardziej oczojeb...)

Ja tak patrzę na te zdjęcia i czuje się zmieszany , mam na pasie pokrowiec na manierkę

(http://www.rangershop.pl/product-pol-3133-Manierka-BW-1L-demobil-oliv.html)

i nie przypomina mi tego ani trochę... więc nie wiem po czym to wywnioskowałeś

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites
ja mam jeszcze pytanko do tej ładownicy:

http://www.armyworld.pl/projector.php?prod...76qc823c6hg4v41

jak myślicie to kontrakt ? I zastanawiam się jeszcze czy pomieści maga do g36 bo troche za mała się wydaje.

 

1. napisane, ze oryginalny.

2. wyglada mi to na podwojna ladownice do G3(ale co do tego nie jestem pewien). Najlepiej sprawdz wymiary magazynka ;)

 

I jeszcze znalazłem kapelusz:

http://www.armyworld.pl/product-pol-75-ORY...pikalny-BW.html

i tu znowu się powtórzę i zapytam czy to kontrakt lub Mil-Tec :mrgreen:

 

Na stronie dokladnie jest napisane " Producent: Kontrakt dla bundeswehry" co jest rownoznaczne z tym, ze to oryginaly :) tylko z demobilu.

Link to post
Share on other sites

Ja tak patrzę na te zdjęcia i czuje się zmieszany , mam na pasie pokrowiec na manierkę

(http://www.rangershop.pl/product-pol-3133-Manierka-BW-1L-demobil-oliv.html)

i nie przypomina mi tego ani trochę... więc nie wiem po czym to wywnioskowałeś

Wywnioskowałem z treści zawartej w poprzednich postach (i pierwszej części wątku) oraz z TĄD Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę (najlepiej ktoś obeznany w temacie kontraktów, np. Ronin, Wolf, lub Dingo). Poza tym na podstawie zdjęć zdaje się że to jednak ten starszy typ, choć mój znajomy, który zakupił ową ładownicę (wraz z resztą oporządzenia) na tym internetowym sklepie (a właściwie jego wersji na Allegro) dostał osprzęt w "nowym" flecktarnie... Albo to stare zdjęcia, albo po prostu gość sprzedaje obie wersje, w zależności którą dostanie (ale tak czy siak, to prawdopodobnie mimo wszystko kontrakt, w dodatku za malutkie pieniądze).

Link to post
Share on other sites

Drogi Tony Halik...

Nie sadze aby byl to pokrowiec na manierke :)

 

1. owa ladownica wyglada na prostokatna.

2. dziurki na dole sa w orientacji pionowej a w pokrowcu na manierke sa rowniez dwa ale poziomo.

 

oto przyklad:

 

41.134273g.jpg

 

i ladownica o ktorym mowi Sledzikmaster:

 

27_1.jpg

 

Widzisz roznice?

 

Coraz bardziej mam pewnosc, ze jest to wlasnie podwojna ladownica na magazynki do G3 :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

[...]

Widzisz roznice?

 

Coraz bardziej mam przekonanie, ze jest to wlasnie podwojna ladownica na magazynki do G3 :)

 

Pozdrawiam

Tak, ale to może być wynik zużycia. Poza tym na zdjęciu wersji olive jest już taka "zaokrąglona" (wiem, że na stronie jest marnej jakości zdjęcie, ale widziałem na allegro u tego sprzedawcy ładownicę olive i przypominała tą opisaną na stronie AWR). Poza tym znajomy miał taką okrągluśką ładownicę z allegro (nie widziałem tam za bardzo kontraktu innej niż ta na armyworld). Jak pisałem, powinien to zweryfikować ktoś, kto miał dostęp do tej starszej, jak i zarówno nowszej wersji.

Link to post
Share on other sites

mnie to też wygląda na ładownice do G3,

Jak by sklep opisywał co sprzedaje dłuższym komentarzem niż "ładownica"

nie miał byś tego problemu...

pokrowiec na manierkę z natury już jest zaokrąglony, prostokątny zapewne sprawiał by problem. Choć w moim pokrowcu i tak maniera siedzi na styk(brak luzów)

Link to post
Share on other sites

Tak, ale to może być wynik zużycia. Poza tym na zdjęciu wersji olive jest już taka "zaokrąglona" (wiem, że na stronie jest marnej jakości zdjęcie, ale widziałem na allegro u tego sprzedawcy ładownicę olive i przypominała tą opisaną na stronie AWR). Poza tym znajomy miał taką okrągluśką ładownicę z allegro (nie widziałem tam za bardzo kontraktu innej niż ta na armyworld). Jak pisałem, powinien to zweryfikować ktoś, kto miał dostęp do tej starszej, jak i zarówno nowszej wersji.

 

OK ale zauwaz, ze w tej ladownicy ida szwy, ktore powoduja wlasnie to, ze klapa jest prostokatna :)

W pokrowcu na manierke takiego szwu nie ma(widzialem starsza i nowsza wersje).

 

Zdecydowanie jest to podwojny pokrowiec na magazynki do G3.

 

PS: Ronin na gg poparl mnie w zupelnosci(wyslalem mu link do tego produktu).

Mysle wiec, ze watpliwosci rozwiane ;) (chyba, ze potrzebujesz dowodu w postaci jego wpisu tutaj) :)

Link to post
Share on other sites

Ładownica z 1. zdjęcia jest na 1000% do G3, jest podwójna i w starszym odcieniu z szarymi bawełnianymi taśmami obszyć - Tuziol ma rację ;)!

 

Sprzedawca widać jest niewidomy, bo drugie zdjęcie to fota oliwkowego pokrowca na manierkę. W rezultacie jest to loteria i nie wiadomo co się kupuje - ja bym po prostu zapytał w mailu, bo możliwe, że sprzedawca liczy na to, że klienci napaleni na ładownice do G3 się nabiorą, a on im wyśle pokrowiec na manierkę (już takie numery były, ale w innym sklepie). Poza tym sprytnie napisał, że pokrowiec ma wymiary 20x16x7 cm, co odpowiada wymiarom pokrowca na manierkę. Bardzo spryciarska intryga, w której w razie czego można się spokojnie wytłumaczyć "przecież nie pisałem, że to ładownica do g3". Ja bym po prostu zapytał wprost - czy w środku jest przegroda, i co jest napisane na klapie od środka (pieczątka). Stawiam jednak, że to zwykły pokrowiec na manierkę z ładnie wyglądającym zdjęciem ładownicy podwójnej do G3...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak moje przypuszczenia były uzasadnione. Największe wątpliwości wzbudziły właśnie wymiary i cena (sugerowanie się tym zdjęciem było właśnie trochę niepewne z uwagi na te drugie gorszej jakości). Jak pisał Ronin, trzeba by dokładnie wypytać sprzedawcę, bo z gdybania nic konkretnego na dłuższą metę sie nie osiągnie.

PS: Jak już się "starzy wyjadacze w kwestii sprzętu BW" odezwali, ponawiam prośbę o pomoc w kwestii rozmiarów ekwipunku (szczegóły w połowie strony numer 8, w tym temacie :-P ).

Link to post
Share on other sites

Co do kapelutków było tu wspomniane w poprzednim temacie - wiem bo sam się dopytywałem.

Z tego co pamiętam to kapelki BW używała w misjach w Kongo a nie Maroku i Kosowie i były w tropiku a nie we fleku - to raz.

 

W Afganie chłopoki z BW maja chyba wüstentarn a nie fleka, no poza kamizelkami może - to dwa.

 

I na koniec kapelka z Army World niesamowicie przypomina TEN kapelutek z rangershopa - czy mi sie tylko wydaje - to trzy.

 

I w kwesti formalnej - czy BW była na jakiejś misji w Maroku?

Z tego co gdzieś w necie udało się wygrzebać, BW bierze, lub brało, udział w 18 misjach zagranicznych. Przepraszam za niedokładne informacje, ale na googlach znalazłem tylko informacje o misjach BW na Bałkanach w Afganie i misjach BM <bundesmarine> w Libanie, a właściwie u wybrzerzy Libanu, i na Oceanie Indyjskim.

Wiem, że to może nieodpowiedni temat, ale strasznie jestem ciekaw a mój deutsch ist sehr schlecht.

Link to post
Share on other sites

Wiem że była już rozmowa o szynach picadily stosowanych przez BW.

:wink: :wink: :wink: Jak już to piccadilly a nie picadily i jeżeli chcesz się dowiedzieć co to jest...poszukaj na stronach o londynie. Standartowa szyna to picatinny.

 

edit: dobra masz ułatwienie Picadilly Circus

 

@ Tuziol chyba nie będę mógł się z Tobą zgodzić. To że w ofercie sklepu jest coś napisane, nie znaczy że tak jest. Na przykład na rangershopie flectarnowa kopie patternu nazywa się kamizelką KSK... A co do kapelusza, to jestem prawie pewien ze to podrobiony bubel. 1 to material. 2 to kolor. 3 to napy. 4 to sznureczek. 5 to cena.

 

pozdrawiam Sowa

Link to post
Share on other sites

Wybacz za błąd ale poleciałem nazwę ze słuchu... Bo zapomniałem, że mogę to nazwać szyną RIS. Zapamiętam na przyszłość :poddanie:

Ale nie odbiegając od mojego pytania.

@Kantek

Mógłbyś podać ów link choćby na pw

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

Witam

Zamawiałem ładownicę od tego sprzedawcy z tym że na allegro wtedy było tylko zdjęcie ładownicy na magazynki do G3 jak już pisałem w poprzedniej części tematu sprzedawana jest ładownica na manierkę.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edited by gryzly
Link to post
Share on other sites

Odnośnie ładownicy to moge potwierdzić że na zdjęciu jest dwukomorowa do G3, prawidłowe wymiary to 15x10x7 (mierzone na moim egzemlażu moją linijką :uśmiech: )

 

Od siebie mam pytanie czy ktoś bawił się z tymi gumkami do spodni? póki co widziałem zdjęcia jak to wygląda z nogawkami na spodniach i tymi wpuszczonymi po prostu w buty, ale nie wiem jak to wygląda z ty wywijaniem do wewnątrz.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...