Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zrobić jakiś ekonomiczny tuning. Zależy mi na żywotności repliki i jak najmniejszym wydatku.

Tak za 300-450zł. Co byście radzili? (pierwsza replika TM- po długim okresie bawienia się chińczykami)

Czy montując zestaw.

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1552

+

Przejściówkę i dłuższą lufę precyzyjną zyskam dużo fps?

 

(Chodzi mi o tuning tak do 360-400fps) (czy bez wymiany springa na Bóg wie jak mocnego się obejdzie? (tzn, iść po uszczelnieniach, komora HU, precka i gumka guardera?)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm. Załóż sprężynę M120, wymień tłok (ja użyłem poliwęglanowego CA) oraz zębatki (u mnie są teraz wzmocnione, stalowe CA). Przy montażu pękła mi podstawa prowadnicy sprężyny, więc ją możesz spróbować od razu wymienić na metalową. Konieczna w moim przypadku była również wymiana łożysk. Plastikowe, stockowe padły niemalże od razu (tzn. jedno z nich) więc musiałem kupić metalowe CA. Sprężyna powinna (wg tabel) dać koło 390 fpsów z hakiem. Jeśli chcesz więcej - proponowałbym założenie zestawu boreup. Mocniejsza sprężyna to moim zdaniem dodatkowa wymiana szkieletu GB na wzmocniony. Taki właśnie zestawik (sprężyna, tłok, zębatki, prowadnica, łożyska, boreup DF) plumka u mnie pięknie i nie ma z tym żadnych problemów - ROF całkiem ładny na beterii 9,6V. Przygotowuję się do zamontowania preclufy prometheusa (o standardowej długości) - jak to zrobię to przestrzelam go na chrono gdzieś i powiem ile dokładnie uzyskałem fpsów. Spodziewam się coś koło 420-430. I to jest moim zdaniem górna granica dla broni szturmowej - ale to już jest temat na odrębną dyskusję :)

Edited by redhiney
Link to post
Share on other sites

* chromowany, polerowany cylinder

* mosiężną głowicę cylindra

* uszczelnioną dyszę

* stalowe łożyska

* łożyskowaną głowicę tłoka

* łożyskowaną prowadnicę sprężyny

* sprężynę 120S

 

+ zębatki CA i nic się nie powinno jednym słowem schrzanić?

 

redhiney- od kiedy masz M120 i ile wystrzeliłeś?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No cóż ja na sprężynie G&P stockowej (m100) osiągnąłem 382 fps XD

 

Teraz zamierzam kupić bore-upa Guardera , zębatki stockowe CA i jakąś sprężynę M120 , albo M110.

 

Łożyska i głowicę tłoka już mam. Sam tłok powinien wytrzymać , podobnie jak szkielet GB -> wkońcu to V3 XD

 

Wydaje mi się , że na M100 byłoby ~430fps , a na M120 ~460fps...

Link to post
Share on other sites

Napisałem wyraźnie, że stockowe sprężyny CA i TM to M90. W G&P są mocniejsze, i nie są to M100 a raczej M110. Co do wyników w fps które podałeś to zapomnij. 430fps na M110 :strach: Tyle to niektórzy na M120 nie mogą osiągnąć. 460fps to już zabawa na co najmniej M130 (o ile nie M140).

Co do tego: "M100 byłoby ~430fps" to domyślam się że to była literówka i miało być M110.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
Napisałem wyraźnie, że stockowe sprężyny CA i TM to M90

 

Wymądrzasz się a też ch*ja wiesz... :-F

 

 

Ok żeby nie było TM-m90 w stocku, CA- m100 w stocku( 130%)

 

Akurat tuning poprzez uszczelnienie to lepsza droga niż wymiana samej sprężyny.Do stockowej repliki Marui wstawienie sprężyny m100 jest optymalne,bez wymiany zębatek oczywiście. Tylko nie kupuj sprężyny MO czy Hurricane. Co więcej jak kupisz dobry zestaw cylindra,precke i dobrą gumke,zrobisz teflonfix i będziesz miał odrobine szczęścia i wprawy to na zamontowanej m100-tce możesz wycisnąć nawet 390fps.

Wszystko zależy od szczelności całego układu.Pozdrawiam.

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

3 lata temu sądzono że na M100 można uzyskać max 330F/S. Rok temu na M100 absolutnym rekordem było 360FPS (bodajże Olo'a) teraz jusz 390. Niewiem co sie dzieje! Czy firmy robią mocniejsze springi czy kupujecie M100 huricane'a i myślicie że to faktycznie M100 czy może poprostu fantazjujecie lub nie mierzycie na chrono tylko na oko. Przesadzacie z tymi efpeesami i to ostro...

Edited by misiek009
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie u mnie wyszło na chrono (u firearmsów) przy pdi150, cichym zestawie systemy i łożyskowanej prowadnicy 125 m/s - kiedy części były nowe, preckę miałem systemy 509mm. Z tego co wiem to pdi150 to m110 o ile się nie mylę.

Co do osiągów innych replik to jest prawda TM jest dosyć szczelny i komora w augu dobrze wykonana.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Wymądrzasz się a też ch*ja wiesz... :-F

Ok żeby nie było TM-m90 w stocku, CA- m100 w stocku( 130%)

Masz rację, mój błąd. A właśnie przy pisaniu posta zastanawiałem się skąd w CA bierze się te 30 fps więcej :-F Ale też nie siedzi tam raczej sprężyna M100 ani jej odpowiednik bo sama M100 daje 328 fps a CA mają od 305 do 315 fps w stocku więc coś pomiędzy M90 a M100 tam siedzi :-F Koniec przyczepiania się :mrgreen:

EDIT: Splinter, ale jak słusznie zauważył Misiek009 przesadziłeś z tym 390 fps na M100. Tyle to się da wyciągnąć na M110 ale nie ma M100.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
fantazjujecie lub nie mierzycie na chrono tylko na oko.

 

Od tego to akurat na tym forum jesteś Ty,niechce mi sie przytaczać Twoich wypowiedzi w których to doradzałeś jakie części zamontować i ile z tego będzie fps. Więc nie pitol.

 

splinter- Z tego co wiem TM'ki są z ogólnie bardzooo szczelne. - Jakie części byście polecili do tego AUG?

 

No ale części stockowe to części stockowe...wszystko zależy od tego ile masz kasy,oczywiście marui bez grzebania hula pare lat. Poszukaj na asgshopie lub w jakimkolwiek sklepie zestawów cylindra dedykowanych do AUGa,nie zawiedziesz sie,polecam części systema albo guarder.

 

 

CA mają od 305 do 315 fps w stocku więc coś pomiędzy M90 a M100 tam siedzi

Dupa jasiu,m100,reszta zależy od szczelności układu. Wsadź sobie np sprężyne m120,wyjmij przy tym gumke HU i zobaczysz że nie będzie różowo.

 

przesadziłeś z tym 390 fps na M100

 

Jak bym nie bym pewny to bym nie pier*olił bez sensu.

Dla przykładu,bodajże Kakaroth-czy jakoś tak- pisał na forum o M4s-system P&J w której na stockowej sprężynie wycisnął 375fps.A tam chyba siedzi m90... A o 390 na m100 czytałem jakiś czas temu na zagranicznym forum,próbowałem znów to znaleźć ale przykro mi.

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites
redhiney- od kiedy masz M120 i ile wystrzeliłeś?

 

Na chwilę obecną mogę się pochwalić kolejnym wystrzelonym tysiącem kulek (na stockowej lufie; w sumie zatem dwa tysiące), strzelane na semi jak i na auto - zero problemów. Od wczoraj mam zamontowaną preclufę prometheusa (509mm, 6.03mm), testów ciąg dalszy. Nadal nie mogę namierzyć chrono - jak tylko znajdę, przestrzelam i zapodam wyniki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja takie coś wsadzałem: prowadnica z łożyskowaniem, Bore-up CA + CA170%, zębatki TU i łożyska cierne 6mm CA -10 miesięcy na takim upgrade. Puszczałem zazwyczaj 3-5 kulkowe serie - na gearboxie TM nie zrobiło to żadnego wrażenia. Potem wstawiłem pdi 210% z tymi samymi częsciami i na strzelance mi się silnik TM eg700 spalił... ale gearbox jest cały i bez pęknięć.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
Czy ktoś wsadził Bore Up'a do tego AUG'a czy coś oprócz zębatek i łożysk powinienem wymienić? (np. GB) bo nie wiem jak szkielet zachowa się na M110 + bore up

 

Pisałem o tym wcześniej. W tym wątku nawet.

M120+Bore Up DeepFire:

Wymieniłem, zębatki (na zapas), tłok (na zapas), łożyska (bo pękły podczas użytkowania) oraz prowadnicę sprężyny (bo pękła podczas demontażu).

Edited by redhiney
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...