Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumki Hop up (w zimie)?


Recommended Posts

Też miałem problemy z Systemą - niewielki mróz i mając sprężynę M120 G&G miałem zasięg mniejszy niż stockowe G36 CA. Po wymianie gumki na stockową od G&G - widoczna poprawa. Hop up był prawidłowo ustawiony, kilkakrotnie zmieniałem siłę nacisku na gumkę - na Systemie bez żadnych rezultatów, na G&G problem znikł.

 

Mam L85A2.

 

Systema czeka na cieplejszą pogodę. Zastanawiam się też nad przetestowaniem Guardera.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaka magia tkwi w stockowej gumce G&G, ale kilkakrotnie strzelałem na mrozie i żadnego problemu ze strzelaniem nie miałem. Ba, nawet za mocno kręciła, więc musiałem się trochę pobawić z ustawieniem, ale zasięg zauważalnym zmianom nie uległ.

Link to post
Share on other sites

Żeby mówić o znaczącym spadku zasięgu, trzeba by było zdrowego mrozu :)

Stock'owa gumka G&G rzeczywiście daję radę, miałem przez jakiś czas, na jedne strzelance gdzie było -20 dawała radę, spadki i mocy i zasięgu były ale nie znaczne, nie wiem dokładnie bo na chrono nie mierzyłem a zasięg owszem.

Link to post
Share on other sites

Krypton, tylko sie nie obrazaj, ale czeka Cie wizyta u okulisty.

 

Może mam magiczną gumkę? :)

Okulista - hmm , bez przesady mam może -0.5 , więc widze jeszcze w miarę dobrze.

Z -7C to przesadziłem , ale przy -5C działa wszystko jak należy. Podkręca poprawnie , powtarzalność strzałow jest ok i dlatego uważam , że gumki TM są naprawdę bardzo dobre. Poza tym widząc ostatnie temperatury nie martwię się, że mi zamaraznie XD.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam Panowie, moze wyda sie to wam banalne ale mam wlasnie maly problemik z gumka hopsiupka guardera przezroczysta (silikonowa oczywiscie), podciaga na zerowym polozeniu okrutasnie na 0,2g kulkach, 0,25 niewiele pomaga a i zakres regulacji jest znikomy. Wina prawdopodobnie lezy w dysnanserze, niemam pojecia o tuningu chociaz jako tako zrobilem swoja M14 [AGM], replika ma jakies 380 fps'ow wiec gumka daje rade i to nawet za dobrze. Skad mozna wytrzasnac jakis mniejszy, dobry, tani dystanserek i jak poznac, ze to akorat ten ?

Link to post
Share on other sites

No niestety stockowego nie mam, a znam sie na tyle malo ze nie jestem w tanie stwierdzic czy silikonowy jest dobrze wlozony... Krakman powiedzial mi, ze mozna zrobic dystanser z kabelka 1mm (chyba chodzi im o izolacje z takiego kabelka) ale wydaje mi sie ze (guma) jako material izolacji nie spelni dobrze swojej roli. Prosze o info na temat tego gdzie dostac taki dystanserek mniejszy i ewentualnie jak do dobrac/wykonac ?

Link to post
Share on other sites
mi na mrozie moja stockoa gumka podkręca na prawo kulke. to jest na prawde wnewriające.ale przy gumkach od g&P tez to sie zdarza icon_confused2.gif co kupić zeby nie wystąpił taki problem?

 

Silikonowego guardera albo systemę

To żeś mu powiedział! :poddanie:

Lufa względem HU była przekręcona, mrozy nie mają tutaj nic do gadania!

Link to post
Share on other sites

Każdy głupi wie, że gumka nie reaguje na mróz..... Wyraźnie napisane jest, że problem występuje na mrozie, a także na gumce G&P. Znaczy jak? Na zimę lufa sama się przekręca a w lecie działa dobrze i z gumką g&p było to samo? Na mrozie gumowy hop up działa jak chce. Mi stock CA poniżej 5 stopni podkręcał z kolei w lewo.

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites

Zbieg okoliczności przy składaniu repliki bądź wybrakowany towar.

Każdy głupi wie, że gumka nie reaguje na mróz.....

No każdy głupi wie takie cuda.

Mi stock CA poniżej 5 stopni podkręcał z kolei w lewo.

Na żadnej ze strzelanek po 10 -100 -400 osób nie słyszałem podobnych rzeczy.

Kaczor, wytłumacz mi jak to się dzieje że na mrozi twoja gumka twardnieje i kurczy się tylko z jednej strony?

Link to post
Share on other sites

Tak to się dzieje, że gumki CA są kiepskie. Może z jednej strony była minimalnie grubsza nie wiem nie obchodzi mnie to dla mnie liczy się efekt a ten był żałosny. Kupiłem silikonową i jest ok. Jeśli wina byłaby w składaniu repliki to proszę wytłumacz mi dlaczego w temperaturze pokojowej kulki nie skręcają, natomiast jeśli towar jest wybrakowany to ja nie widzę innej opcji niż kupno nowej dobrej sprawdzonej gumki.

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites

Jeśli wiesz że gumka jest wadliwa to należy ją wymienić, to nie podlega dyskusji. Jeśli pod wpływem zimna kulki skręcają to pierwsze słyszę a trochę się już nasłuchałem. Weź pod uwagę wiatr itd.

Przypadek twój jest nieodosobniony z tego co czytam, żeby pod wpływem zimna, HU powodował zmianę toru lotu kulki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...