Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KWC pistolet S&W Sigma blow back CO2


Recommended Posts

Każdy przed zakupem sam stwierdzi jaki sprzęt mają koledzy oraz jakimi środkami ochrony oczu i twarzy dysponują.

nie wiem dlaczego ale cos mi kaze w to watpic :>

 

Nie róbmy paniki. Już nie o jednym elektryku podkręcanym do 350-400 fps(a nawet więcej) na tym forum czytałem. To ze ktoś chce kupić pistolet za 450 zł którym będzie mógł spokojnie dorównać elektrykom nie jest niczym złym. Jak się to komuś nie podoba to niech dołoży mu te 1000 zł do elektryka i wszyscy będą zadowoleni.

hmmm moze bedzie to niepopularne zdanie ale... wlasnie cena jest pewna "bariera bezpieczenstwa" - na podrasowane elektryki stac ludzi doroslych, ktorzy pracuja (oczywiscie uogolniam i pomijam 13-latkow z bogatymi rodzicami :)), ktorzy jednak sa juz troche dojazli i odpowiedzialni... a Sigma za 4x mniejsza cene, czyli dostapna "dla kazdego", daje taka sama moc... jakos jak widze giwere z 1,5-2J to pewniej sie czuje gdy ja ma 33 letni informatyk (na przyklad) niz 18 letni uczen...

 

to tak jak z walka wrecz - technik niebezpiecznych dla zycia uczysz sie po latach treningu - kiedy wiesz ze mozesz komus zrobic krzywde i w czasie treningu uczysz sie opanowania i odpowiedzialnosci

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tym ze elektryka mogą kupić tylko dorośli i „odpowiedzialni” to trochę przesadzasz. Jak komuś naprawdę zależy i długo zbiera to może spokojnie kupić go wcześniej lub zaraz po osiemnastce(ale tu znów robi się oftopic).

Takim myśleniem daleko nie zajdziemy. Równie dobrze można by tępić ogólno dostępne pistolety z kiosku za 5 zł, strzelanie papierkami z rurek z długopisu, „śmiercionośne” sprężyny po 100-300 zł w rękach 14 latków itp.

To ma być topic o technicznych stronach Sigmy. Jak ktoś bardzo chce pogadać o bezpieczeństwie to niech założy osobny temat/dział i tam się wypowie. Jest to zbyt szeroki temat by wtrącać go do każdego topicu gdzie jest opisywana giwera mocniejsza niż sprężyna czy słaba gazówka. Wiążą się z tym: odpowiedzialność, wiek maniaków, dowódca drużyny który powinien w szczególności dbać o to by jego „podopieczni” mieli należyte środki ochrony oczu i twarzy, ciągła pogoń za zwiększaniem magicznej liczby fps-ów, fair-play i weryfikacja trafień, zasięg replik i związany z nim realizm, proporcje mocy między karabinem czy PM-em a bronią boczną-pistoletami oraz wiele innych.

 

Proszę o powrót do tematu

 

P.S. Sam trochę się rozgadałem :P

Link to post
Share on other sites

Chciał bym się dowiedzieć konkretnych informacji na temat tej klamki ,a juz najbardziej co się zepsuło po 5 dniach użytkowania trzykrotnie i to tak że serwis stwierdził że coś podobnego zdażyło sie pierwszy raz.

To chyba nie jest jakaś tajemnica ?

a co do pogaduch o tym jakie są granice bezpieceństwa to wolałbym żeby ktoś zrobił szczegółowe pomiary prędkości wylotowej kuki oraz zmierzył zasięg skuteczny , to co jest opisane na opakowaniach klamek w wiekszości wypadków odbiega od rzeczywistych osiagów klamki stosując się do prawa ASG :

VIII. Sprawy inne.

1. Żaden gracz airsoft nie może być dyskryminowany z powodu rodzaju i typu posiadanej broni ASG, umundurowania i wyposażenia.

więc prosze oto aby osoby nie posiadające tych konkretnych klamek nie wypowiadały sie negatywnie o czymś czego nie posiadają

chodzi mi o to żeby mieć konkretne dane i żeby mieć pewność że nikomu nie zrobie krzywdy jeśli będę używał klamke na Co2

bo mam zamiar kupić adaptor do 12g. kapsli Co2 do mojego P226

, gdyż każde KWC ma zamienna końcówke do takiego adaptera.

 

I. Zasady bezpieczeństwa

1. Środki ochrony oczu:

1) Wszyscy gracze airsoft dokładają najwyższej staranności, by spotkania i walki airsoft były pozbawione jakichkolwiek zagrożeń dla życia i zdrowia uczestników oraz osób postronnych.

w sumie to w prawie powinien byś wpis odnośnie bezpiecznej prędkości wylotowej.

Link to post
Share on other sites
Z tym ze elektryka mogą kupić tylko dorośli i „odpowiedzialni” to trochę przesadzasz.

no przeciez napisale ze uogolniam i sa wyjatki!

 

Równie dobrze można by tępić ogólno dostępne pistolety z kiosku za 5 zł, strzelanie papierkami z rurek z ługopisu, „śmiercionośne” sprężyny po 100-300 zł w rękach 14 latków itp.

strzelanie nawet zabawkami za 5 zl przez dzieci na ulicy, bez okularow jak najbardziej potepiam, a Ty nie?

Link to post
Share on other sites

Również potępiam takie zabawy bez gogli. Źle mnie zrozumiałeś. Moje porównanie miało na celu oddanie związania problemu bezpieczeństwa z technicznymi stronami Sigmy. Dla mnie to 2 bardzo podobne sytuacje: dzieciaki z pistoletami za 5 zł bez gogli i dorośli z sigmą i słabymi goglami.

Obie sytuacje potępiam jednak nie mają one nic wspólnego z technicznymi stronami Sigmy więc są nie na temat.

Z resztą jak dowiemy się ile fps ma ta Sigma to wszystko się wyjaśni.

 

Proszę moderatora o skasowanie moich i pozostałych postów traktujących o bezpieczeństwie bądź przeniesienie ich do stosownego lub nowego tematu.

Link to post
Share on other sites
A wy znowu zaczynacie puszczac jakies bajki z dziecinstwa dotyczace predkosci kulek??

 

A co powiecie na 700 FPS i kulki 0.43g ? Zazylo? jakos mozna z czegos takiego strzelac i jeszcze nikt nie zginal - rzekomo powinno rozrywac ludzi na kawalki (delikatnie powiekszam to co opisujecie w swoich postach)

Gunner ty to jednak chyba nienormalny jestes. Chopinowi chodzilo o to ze dla tych ktorzy znajda sie po drugiej stronie lufy moze to byc raczej nieprzyjemne. Juz seria ze stockowego aeg'a nie jest przyjemna a co dopiero z aeg'a o takiej predkosci poczatkowej. Jesli taki z ciebie himen to prosze bardzo, zacznij biegac w samych slipach, wtedy moze zrozumiesz ze trafienia z upgrade'owanego guna nie sa przyjemne.

Link to post
Share on other sites

DiablOx:

sory ze tak dlugo zaraz ci napisze wszystkie 3 objawy [ przypominam ze to bylo 5 dni roboczych a okres byl swiateczny wiec troche u mnie polezala ]

1 . zamek po odskoczeniu nie wracal na swoja pozycje - lekko popychamy palcem

2 . zamek po odciagnieciu nie laduje kulki

3. zepsuty zawor

 

wystrzelalem z niej okolo 20 pojemniczkow

 

co do reszty i do gogli : uwazam ze wydatek 10 zl na gogle antyodpryskowe dostepne w kazdym sklepie z materialami budowlanymi [ sprawdzic wytrzymalosc dokladnie moje maja chyba 45 m/s przy kawalku 0.8 g - w kazdym razie po strzale nic sie nie dzieje - jedyne co to szybko sie rysuja] nie jest duzym wydatkiem

 

na jednej strzelacne w ktorej ta bron uczestniczyla zrobilem crash testy wszystkich podejrzanych gogli .... gdy na jednych goglach kulka zostawila slad wyciagnolem swoje zapasowe i je pozyczylem.

 

co do puszki po coli - przebija jak przez maslo

 

przbija 3 tacki aluminiowe [ troche niepoprawne ale dodam ze mp5 sd3 [ sprezyna ] po mocnych upgradach przebijala 1-2

 

a i jeszcze co do dostania z 5 m w twarz :

z regoly partie trwaja troche - jak giniesz to masz odstepy 30 min spokojnie a w glowe to sie pare razy na dzien dostaje

do tego to jest pistolet ktory kopie wiec mysle ze przy strzelaniu malo precyzyjnym watpie kto by dostal z 2 razy w twarz a nieraz juz dostalem serie z elektryka z 1 metra [ pozdrowienia Chopin ] i jakos zyje

 

pozatym jak kazdy wie sa miejsca w ktorych nawet sprezyna za 99 zl potrafi narobic bolu - jak i mozesz nie poczuc elektryka czy gaziaka

 

a co do odpowiedzialnosci z posiadania tej repliki to wg mnie powinna sie ona konczyc na noszeniu zapasowych przetestowanych gogli - wszak to przeciez secondary [ chyba ze kogos stac na duzy rachunek za gas :D ]

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

Klika pytań technicznych do War2bone:

 

1. Jakich urzywałeś nabojów z CO2 i gdzie je kupowałeś? - czy były to żółto-złote "no name" z military czy jakieś markowe z nadrukami?

 

2. Czy i jak często urzywałeś nabojów czyszczących? czy czyściłeś replike i smarowałeś?

 

3. Czy bawiełeś się w jaki kolwiek sposób z zaworami, żeby je zabezpieczyć czy poprostu strzelałeś aż do naturalnej śmierci Twojej repliki?

 

4. Czy obklejałeś magazynek taśmą klejącą, żeby zredukować luzy powodujące ruch magazynka w łożu?

 

Dzięki za odp.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ja tylko zaznaczę, że mam już moją Sigmę, znaczy się doszła przesyłka.

Napiszie tylko, że pierwsze wrażnia są naprawde bardzo miłe.

 

Jest tylko jedna bania, to moja druga replika, pierwszą jest MP5 A3 tm czyli jakies 230fps + nienaganna estetyka, sigma to juz 330-360fps + naprawde rewlacyjne body, co dalej? Pewno, żeby utrzymać tępo szoku nie pozostanie mi nic innego jak kupić M4 z systemy... to ja już zacznę odkładać :wink:.

 

Pozdrawiam

 

--edit--

literówka

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Informacja, która może być dodatkowo interesująca dla zainteresowanch kupnem tej repliki.

 

Wszyscy już wiemy, że BB kopie za dwa, że strzela naprawde mocno i daleko a "karoseri" nic nie można zarzucić ale ja chciałem dodać, że tak naprawde to bardzo miło mnie zaskoczyły dzwięki wydawane prze tą replike.

 

Trzask/huk wystrzału jest jak muzyka dla moich uszu. Nawet praca zamka przy wprowadzaniu kulki do komory jest bardzo przekonywujący.

Ogólnie dziwęki są metalcznie przyjemne.

 

Ale co ja Wam tu bedę jakieś głupoty opowiadła sami posłuchajcie...

 

Nagram dzwięki a przynajmnie sprubuje i zamieszcze linka do jakiegoś ftp z nimi, nastąpi to niestety gdzies w okolicach poniedziałek/wtorek bo chwilowo nie mam CO2.

 

Także do usłyszenia.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
I zimą nie ma problemów....  Nie ma?

ktos Cie strasznie oklamal

CO2 poprawnie rozpreza sie do ok +7st C... pozniej juz bywaja klopoty.. w zaleznosci od mechanizmu giwery od znikomych do uniemozliwiajacych dzialanie...

tu nie chodzi o teoretyczne rozważanie na temat CO2 zimą, tylko pracy na tym gazie tej konkretnie repliki zimą, a przy temperaturze około zera, sprawuje się bardzo dobrze. Ale z tobą tak zawsze - dzwonią ale gdzie ...

Do dzieła - kupiłem , bo spodobały mi się parametry tej repliki, wygląd zdecydowanie mniej :( za to ten przedłużony mag wspaniale stabilizuje bron w trakcie mierzenia i strzału. Co do osiągów: w pomieszczeniu zamkniętym osoba która dobrze radzi sobie z pistoletem bojowym, jest w stanie bez większych problemów na 10 metrów nie wyjść z kręgu o średnicy 10 cm, na 15-20 metrów kartka A4, i to zarówno ogniem pojedynczym , jak i dublety ( zresztą trafiłem tak gostka na jednej strzelance - 20 metrów i dublet w klatkę, nawet nie wiedział co go trafiło )

Siła przebicia jest dużo większa niż elektryków (MP5SD3 z CA) - strzelałem w płytę ze wzmocnionego styropianu ( taki różowy do dociepleń fundamentów, naprawdę twardy) z elektryka przebijam toto dopiero jak przystawię na jakieś 50 cm, ze SIGMY dwoma kulkami na trzy z dziesięciu metrów, z 8 przechodzi każda, puszkę po pepsi też przeszywa na wylot na tym dystansie - kulki 0,25g, przy 0,33g zwiększa się siła przebicia, wydłuża czas lotu, nie zmienia się skupienie, obniża się tylko o jakieś 15 cm na pierwsze 10 metrów.

Do budynków odradzam, za blisko, jako podstawowa za mało bo kto potrafi prowadzić skuteczny ogień z pistoletu na odległość 20m, jako boczna do elektryka rewelacja, tylko trzeba pamiętać o odległości i w co się mierzy.

Jeszcze jedno, ktoś wcześniej napisał że ma Sigmę i gogle wytrzymujące obiekt o masie około0,8 g lecący z prędkością 45m/s - napisał też, że strzał nie pozostawia śladów na tych goglach, więc albo jakiś słabszy egzemplarz albo jest snajperem i walił z 35 m i trafił, bo ja zniszczyłem gogle UVEXA (120m/s- 0,8g ) strzelając do nich z odległości 5 metrów. Nie przebiłem szyby, ale ją pozałamywałem w miejscach pojedynczych trafień, oddałem jakieś 12 strzałów.

Tyle na razie, nie mam już siły pisać, jeśli będą pytania - techniczne - odpowiem

Link to post
Share on other sites

no strach strzelac z toba skoro takie pozadne gogle rozwalasz [ wedle statystyk] ..... pozatym gogle trzeba wg mnie wymieniac co jakis czas

 

btw 35 m no to jaka to byla giwera ? i ile fps ?

 

gogle ktore opisalem sa wystarczajace .. testowane i to nie tylko jedna kulka

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam pytanko czy, ktoś już dopasowywał kabure do Sigmy? Jeżeli tak to niech coś napsze jakie pasują (dla jakich modeli dedykowane).

 

Sam bym sobie sprawdził ale będe zmuszony zakupić jedną wysyłkowo, bez oglądania więc nie chciał bym zakupić jakiegoś bubla, w którym będze latać replika.

 

Ogólnie wszelkie informacje na co zwracać uwage mile wdzianie, albo najlpeiej konkretne modele.

 

THX

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
no strach strzelac z toba skoro takie pozadne gogle rozwalasz [ wedle statystyk]  ..... pozatym gogle trzeba wg mnie wymieniac co jakis czas  

 

btw 35 m no to jaka to byla giwera ? i ile fps ?

 

gogle ktore opisalem sa wystarczajace .. testowane i to nie tylko jedna kulka

przeczytaj zdanie o goglach jeszcze raz , napisałem że je zniszczyłem testujac z odległości 5 metrów, i miały nie cały miesiąc wiec nie rozpadły sie ze starości

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...