Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co myślicie o krótkofalówce za 89 zł First Austria


Recommended Posts

Ja ta mam z kolega i bratem - spokojnie wystarcza - nic nadzwyczajnego ale czasami szkoda wyrzucac kase.

Tylko cena .. za sztuke 80 ... jesli jestes z wawy to mozesz poszukac u skosnookich sprzedawcow i maja to w granicach 70 za sztuke (kwestia ilosci jeszcze branych). Mozesz sprawdzic tez w Centrum Chinskim (to sie jechalo jakos za Wlochami ale sprawdz sobie sam trase).

Link to post
Share on other sites

tak, krotkofalowka jest SUPER

pracuje w pasmie PMR (czyli tym nowym coraz popularniejszym standardzie), ma 8 kanalow, vox, itd..

 

tylko nie mozna kupic do niej zestawu sluchawkowego, tzn mozna kupic z maycoma EH-01 i dorobic przejsciowke (moj opis przejsciowki jest gdzies na forum)

Link to post
Share on other sites

no ja od tygodnia walczę wieczorami w przerobieniem zestawu commax EH-460 dla radia first austria - ale już jestem bliski rozpracowania tego ustrojstwa. Najpierw nie mogłem nadawać, tylko odbierałem, teraz nadaję i odbieram ale mi sie krótkofalowka wyłącza. Już wiem, że ten zestaw commaxa jest w chipem w prelaczniku ptt/vox ale dzis sie tego chipa po prostu pozbędę - zrobię sajgon w przełączniku i będzie działać. Nie jestem elektronikiem, i dlatego muszę wszystko na chłopski rozum brać, 3 godziny myśleć zanim podejmę jakieś inwazyjne kroki wewnątrz tego systemu. Druciki cieniutkie są, a ja jestem gościu z dwiema lewymi rękami.

PA.

Link to post
Share on other sites

Ja mam do rezula 760 metrów. Na takim dystansie lekkie zakłócenia, ale wszystko jest zrozumiałe w obie strony. Podejrzewam, że dystans w terenie zurbanizowanym to max. 1,5 km i dużo problemów. W terenie otwartym mocno się to zwiększy. Natomiast jak wszedłem do swojego bunkra to się łączność z rezulem urwała na amen :)

PA.

Link to post
Share on other sites

zalety:

- zasieg jest na prawde rewelacyjny

- zaklucenia sa niewielkie (lekki szum podczas odbioru)

- wszytkie potrzebne funkcje radio ma (widac w opisach z allegro)

- wydajnosc pracy na bateriach jest baaardzo dobra

 

wady:

- antena na stale (nie mozna odkrecic)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Nie chciałem zakładać na ten temat nowego topicu, więc postanowiłem odgrzać ten...

 

Zamówiłem sobie niedawno ten radiotelefon (zestaw dwóch) z www.firstmarket.pl (bo patrzący z politowaniem sprzedawcy w rodzinnym mieście, gdy pytałem o radiotelefon o którym nigdy nie słyszeli, zniechęcili mnie do zakupów tradycyjnych). Po odbiorze zabrałem się za próbowanie sprzętu. Od razu okazało się, że wrzuciłem pieniądze w błoto. Za pomocą moich aparatów w ogóle nie można nawiązać łączności - pierwszy odbiera całkiem fajnie, drugi nadaje też nieźle. Problem tylko w tym, że albo z drugiego nie da się nic odebrać, albo z pierwszego nadać. Niestety nie mam (i przez najbliższy tydzień nie będę miał) możliwości na dokładniejsze badania przy pomocy innych posiadaczami radyjek PMR, a czasu na wykorzystanie gwarancji jest już za mało by czekać. Może ma po prostu pecha, a być może jestem lamerem i zmuszenie tych radiotelefonów do normalnej pracy jest śmiesznie proste (w takim przypadku bardzo proszę o pomoc), ale na razie mam bardzo złe zdanie o firmie First Austria, której produkty potrafią nie działać prosto z pudełka (bo paczka z FirstMarket dotarła w jak najlepszej kondycji, dlatego nie wydaje mi się żeby były to uszkodzenia wynikające z transportu). Poza tym, wydająć 200zł spodziewałem się lepszej jakości połączenia niż w krótkofalówkach z kiosku za 10zł, w których jest bynajmniej możliwość komunikacji dwustronnej :? Wkrótce trzeba będzie sprzęt odesłać, poproszę o wykonanie gwarancji, a jeżeli to nic nie da to poproszę o zwrot pieniędzy, skończę znajomość z firmą "First Austria", przestanę wierzyć w dobre radiotelefony za mniej niż 150 zł za sztukę i kupię sobie coś porządnego. Poinformuję jak sprawa się potoczy, ale aż do ewentualnego happy endu będę gorącym przeciwnikiem tych krótkofalówek i mam nadzieję że swoim przykładem uratuję innych od mojego losu.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie zwyczajnie albo masz pecha (i są wadliwe), albo robisz coś nie tak (ale co tam można robić nie tak? Jedynie nadawać na różnych kanałach). Te krókofalówki są dość solidne i swoje robią bardzo dobrze.

 

Jeszcze uwaga do przepisu Rezula odnośnie przystosowania ich do zestawu słuchawkowego (KE-101 bodajże), który niezmodyfikowany działa z nimi nieprawidłowo. Można zrobić taką przejściówkę, jak pisze Rezul, albo dokonać modyfikacji wewnątrz puszki z włącznikiem na kablu - wystarczy zamienić podłączenie kabelków - nie przedłuża to całej konstrukcji wystającej z gniazdka.

Link to post
Share on other sites

Nie, bawiłem się we wszystkie możliwe sposoby i mam pewność że brak połączenia nie jest związany z moim niskim poziomem doświadczenia w obsłudzie tego typu sprzętu :wink: Najwyraźniej rzeczywiście mam pecha. Jeżeli mają tylu zwolenników to zasługują bym dał im jeszcze jedną szansę - zostaną wymienione, mam nadzieję że będzie tak, jak być powinno :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

OK, po raz ostatni odświeżę ten wątek, by zwrócić honor tak skrytykowanym przeze mnie radiotelefonom. Otóż sprawa się wyjaśniła, dostałem działający aparat (najwyraźniej miałem zwykłego pecha) i od dziś mogę z czystym sumieniem polecać każdemu te zabawki :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Tak - więcej niż 100 zł za sztukę (jedną, nie zestaw dwóch) to dość wysoka cena, przynajmniej jeśli porównywać do innych cen tego radiotelefonu. A z kilometrem w lesie nie powinno być problemu - przynajmniej ja nie mam, a las który mam w pobliżu jest dość, że tak powiem, zwykły :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...