Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze ktoś zaproponował mi tą oto komorę:

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1096

 

Metalowa, troszkę słyszałem niepochlebnych opinii o tych Tworach, sam nie wiem. No i cena troszkę o te 40 dychy wyższa, ale czy warto?

 

@Pasti, zauważyłeś znaczną różnicę między stockową a KA?

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites

Da rade zaaplikować do rk-05 taki zestaw? http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4364 szczególnie denerwują mnie te 7mm łożystka ale dokupił bym je najwyżej oddzielnie. Nie chodzi mi o zwiększenie ilości fps wogóle nie rozumiem tej szalonej podoni za moca chce tylko zwiększyć kulturkę pracy i żywotność , przede wzystkim żywotność... Tak więc czy wszystkie inne części będą pasować poza oczywiście tymi łożyskami? Ewentualnie czy posiada ktoś jakiś inny sprawdzony zestaw?

Edited by Tyrek
Link to post
Share on other sites

A po co?

A nie zwiększe tym żywotności? Pozatym mam odłożone troche kasy... koło 600 zł na tuning i chciałbym wsadzić cos w mojego ak. Nie chodzi mi jak juz mówiłem o zwiększenie fps ale o wydłużenie mu życia, chce poprostu wsadzić w niego jakies porządne bebechy żeby móc na nim polegać, zwiększyć szczelność itp. zastanawiem sie nad 2 zestawami, a mianowicie 1---> http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3369 i 2---> http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4364

 

Co do zestawu 1 wsadził bym słabszą sprężyne m120

 

Więc tu moje pytanie czy wszystkie części poza łożyskami będą pasowały?

Edited by Tyrek
Link to post
Share on other sites

G. nie kilka nie metrów. Nie będziesz widział różnicy.

Gumkę sobie zmień tak czy inaczej - choćby dlatego że tak jak piszesz w zimie silikon pracuje a guma nie.

Możesz najwyżej bore-up włożyć, to jest najtańsze rozwiązanie, żeby włożyć mocniejszą sprężynę dużo rzeczy do wymiany. Na BU zyskasz jakieś 20 fps, czyli na osiągi to nie wpłynie właściwie.

Link to post
Share on other sites

Mam pytania odnośnie tuningu ww repliki.

Do mojego kałaszka wsadziłem borka, łożyskowaną prowadnicę, łożyska kulkowe i 130sp. Części firmowe Systema CA Guarder. Reszta GB została stockowa. Kiedy podłączam pod to tą stockową batkę to silnik tylko lekko rusza i nic więcej. Kiey używam systema magnum i 9,6 intellecta(nówka sztuka prosto z pod ładowarki) dalej to samo. Jak próbuje śrubokrętem ruszyc zębatkę silnikową to za nic nie chce się przekręcic. Składałem i rozkładałem gb wiele razy i wiele razy nie naprawiłem tego.

 

Jak porównałem dyszę BU i stockową to stockowa okazała się o wiele dłuższa, czy mimo tego ta dysza będzie dobrze działac?

 

I ostatnie pytania:D jak włoży gumke z lufa do komory HU? Tak po prostu na siłę? Gdzie powinien dystatnser leżec? W takiej małej dziurce?

 

Z góry dzięki za odpowiedź...

Link to post
Share on other sites

I ostatnie pytania:D jak włoży gumke z lufa do komory HU? Tak po prostu na siłę? Gdzie powinien dystatnser leżec? W takiej małej dziurce?

 

 

Spróbuję wytłumaczyć: po założeniu dystansera do komory, pobaw się regulacja hop-ka. Obserwuj ruch dystansera w komorze(jak się wysuwa i wsuwa). Następnie wsuń lufę z nałożoną gumką tak aby to "wycięcie" na lufie pokryło się z miejscem gdzie pracował dystanser.

 

Ja dodatkowo oznaczam sobie lufę markerem, dla pewności i lepszej orientacji podczas montowania hopka w komorze typu ak.

Link to post
Share on other sites

 

Mam pytania odnośnie tuningu ww repliki.

Do mojego kałaszka wsadziłem borka, łożyskowaną prowadnicę, łożyska kulkowe i 130sp. Części firmowe Systema CA Guarder. Reszta GB została stockowa. Kiedy podłączam pod to tą stockową batkę to silnik tylko lekko rusza i nic więcej. Kiey używam systema magnum i 9,6 intellecta(nówka sztuka prosto z pod ładowarki) dalej to samo. Jak próbuje śrubokrętem ruszyc zębatkę silnikową to za nic nie chce się przekręcic. Składałem i rozkładałem gb wiele razy i wiele razy nie naprawiłem tego.

 

 

Miałem identycznie taki sam problem

 

Sprawdź czy same zębatki z łożyskami i podkładkami się kręcą. W tym celu wyjmij tłok i inne bebechy i pozostaw SAME zębatki ze spustem w szkielecie a następnie zakręć wszystko i pokręć zębatkami palcem przez otwór cylindra w szkielecie. Jeżeli same zębatki będą kręcić z zacięciami, będziesz musiał uzyc sily aby je poruszyć, oznacza to ten sam problem co u mnie - któreś łożysko jest kopnięte. U mnie działo się tak ze względu na popsute łożysko. Po prostu wsadziłem wszystkie nylonowe a potem po kolei dokładałem stalowe i doszłem które jest popsute. Między innymi przez to właśnie u mnie tak samo silnik nie mógł dokręcic spręzyny ani nawet zakręcić się.

 

Pamiętaj aby dobrze spodkładkować zębatki a następnie kręć paluchem i sluchaj czy się nie obcierają, ale myśle że to juz wiesz skoro GB sobie sam montujesz.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w składaniu.

Link to post
Share on other sites

No właśnie w tym problem, mam dwa komplety kulek CA 7mm obydwa komplety to nówki sztuk, zamieniam wszystko wstawiam plastikowe, kombinuje jak się da i dalej nic być może nie sprawdziłem wszystkich łożysk. Jeszcze raz spróbuję to pokombinować, ale nie chce tak cały czas rozkładać i składać GB bo złożyć GB z 130sp guardera wcale nie jest tak łatwo:D U ciebie też jest taki problem że jak wkładasz zębatki w jedną część szkeletu to same z siebie przewracają sie? Jestem przyzwyczajony do gearboxa z TM gdzie wszystko pasuje jak ulał:D

Tylko że problem jest jeszcze taki że jak próbuje chociaż trochę przkręcić ręcznie zębatkę silnikową to ona idzie ciężko ale bez problemu mogę prawie do końca ścisnąć sprężynę, a z kolei silnik(chyba najmocniejszy na rynku) nawet z miejsca jej nie rusza.

 

Jaką masz sprężynę? Jaki silnik i batka? Masz stockowe zębatki?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...