Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magia fps-ów...

 

Moim zdaniem się sypnie, choć V.3 lepiej znoszą duże obciążenia.

 

Ja proponuje dobry stalowy GB Systemy lub Guardera.

Z tego co wiem to stali nie da się odlać aby spełniała swoją rolę...

Wszystkie gearboxy to najczęściej odlewy znalowe (lepszej lub gorszej jakości), są wyjątki typu Prowin (zrobiony z 1kawałeka litego metalu) lub Type96 gdzie gearbox jest duraluminium.

 

Zapomniałem przy zębatkach ITU trzeba bawić się z gearboxem, gdyż te zębatki są większe niż standardowe, więc bez zabawy nic nie wskórasz...

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Mam w swoim AK ten ZESTSAW i jak na razie wszystko dobrze chodzi. Dodam że przy okazji zmieniłem gearboxa na wzmocnionego guardera dokupiłem silnik bo ten stockowy jest raczej do kitu na sprężyny powyżej 120 no i oczywiście zamiast sprężyny 150 dałem 120.

Generalnie rof na baterii 9.6 jest super ten zestaw posiada bore-up więc razem pewnie jest ze 420-430 fps. Generalnie polecam ten zestaw jednak bez wymiany silnika oraz gearboxa nie ma co go kupować zwłaszcza że mi się cylinder tłoka nie chciał zmieścić do starego gearboxa. Nie wiem jak się bedzie sprawował na sprężynie 150 dołączonej do zestawu ale zakładanie jej to tego rodzaju broni to sadyzm zwłaszcza że nikt specjalnie nie chce mieć ludzi którzy mają 500 albo i więcej fps w broni szturmowej.

Link to post
Share on other sites

No dla tego raczej zmienię sprężynę na m140 - m130. Karcen nie uważasz że trochę przepłaciłeś? Według mnie do sprężyny m120 w GB V3 nie jest konieczna wymiana szkieletu. A jeśli chodziło ci o zyskanie kilu fps to można to było osiągnąć mniejszym kosztem bo np. ja w stocku mam 415 fpsów więc wymiana cylindra na zestawi bore-up dobre doszczelnienie i już mamy te 450 i zastanawiam się teraz nad taką opcją. Co innego jeśli chodziło ci o kulturę pracy twojego AK :)

Link to post
Share on other sites

Ja nie wymieniałem sprężyny na stałe (tak tylko sprawdziłem na mocniejszej, a obecnie biegam ze stockową), ale mam praktycznie wszystkie części nowe. Tylko po to, żeby mieć spokojną głowę. A jak będę chciał to wsadzę m150 i zrobię sobie para-snajperkę

Edited by Cyrek
Link to post
Share on other sites

Problem jest taki że stockowy gearbox sie nie nadaje dlatego iż cylinder się do niego nie mieści nie dało się go złożyć. Może to tylko ja miałem taki trefny gearbox albo one są niekompatybilne z tymi częściami. Po drugie chciałem użyć stockowej sprężyny na początek i niestety też sie zawiodłem bo sprężyna chińska nie działa z tym tłokiem. Na oko niby wszystko powinno być ok ale niestety są drobne różnice w tych chińskich elementach że nie da sie połączyć z nimi tego zestawu. Na koniec dodam że nad innymi drobnymi metalowymi elementami ze stocka musiałem sie pomęczyć z pilnikiem żeby je spasować z gearboxem guardera.

Generalnie zestaw ten zakupiłem ponieważ myślałem że zepsuł mi się gearbox stockowy zrobiła mi się tak zwana wiertara :). Dlatego stwierdziłem że lepiej już zainwestować troche kasy i kupić coś porządnego na lata. CO od fps to dokładnie nie wiem ile ich dokładnie mam ponieważ nie mam jak zmierzyć być może jest i ze 450 w sumie ten zestaw jest naprawde dobrze spasowany + bore up i sprężyna 120 więc osiągi jak dla mnie są bardzo zadowalające. Na majowej strzelance dorwę urządzenie do mierzenia fps to powiem dokładnie ile na tym zestawie mi wyszło.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dostałem odp na forum w innym temacie, że prawdopodobnie po wymianie wszystkich łożysk (zapomniałem napisać że tylko dwa wstawiłem :F) i porządnym nasmarowaniu zębatek będzie lepiej (miałem mało smaru i sporo poszło na zębatkę osi silnikowej).

Link to post
Share on other sites

 

Skąd wniosek że są XYT? Patrzyłem do GB i żadnych oznaczeń nie było.

 

 

Z tego artykułu o AK74u boyi (SU) wynika, że to są xyty, tyle że te w BOYI nie mają oznaczenia.

 

Cytat: The Cyma mechbox is supposed to come with metal bushings although some units had plastic bushings. Both use relatively short but stiffer springs and gear.net spur gears and XYT sector gears although a unit bought in Manila and shipped to Davao had unmarked gears.

 

http://www.popularairsoft.com/face-cyma-03...oyi-kalash-rk01

 

Chyba, że się , mylę.

 

 

Czy ktoś miał podobne problemy co Mariusz z bore-upem guardera? Trochę dziwnie, że nie pasował.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wykonał tuning zewnętrzny na ak74 boyi? Mianowicie jestem ciekaw jakby wyglądała wymiana kolby na stałą (nie składaną: PK, dragunow, inne). Niestety boyi poszło na łatwiznę i nie sklonowało dokładnie pod tym względem egzemplarza VFC, RK-05 posiada składaną kolbę.

 

Czy komuś udało się wyjęcie mechanizmu składającego kolbę wraz z kolbą z boyi? Jeśli tak prosiłbym o jakieś zdjęcia tyłu, czy dziury są dość spore i vda je się zakryć stałą kolbą?

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wykonał tuning zewnętrzny na ak74 boyi? Mianowicie jestem ciekaw jakby wyglądała wymiana kolby na stałą (nie składaną: PK, dragunow, inne). Niestety boyi poszło na łatwiznę i nie sklonowało dokładnie pod tym względem egzemplarza VFC, RK-05 posiada składaną kolbę.

 

O czym ty gadasz? Przecież AK-74M ma pełną kolbę składaną.

AK-74M w standardzie dostaje literki S (kolba składana) i N (szyna montażowa).

Link to post
Share on other sites

O czym ty gadasz? Przecież AK-74M ma pełną kolbę składaną.

AK-74M w standardzie dostaje literki S (kolba składana) i N (szyna montażowa).

 

 

 

Chodziło o to, że boyi jest klonem VFC, a jest VFC bez składanej kolby. To, że VFC sie pomylił dając M w swoim egzemplarzu to już inna kwestia.

 

Ciągle jestem ciekaw jak wygląda zdjęcie mechanizmu kolby w boyi, czy ktoś już to robił?

Link to post
Share on other sites

Chodziło o to, że boyi jest klonem VFC, a jest VFC bez składanej kolby. To, że VFC sie pomylił dając M w swoim egzemplarzu to już inna kwestia.

 

Ciągle jestem ciekaw jak wygląda zdjęcie mechanizmu kolby w boyi, czy ktoś już to robił?

Niestety ty się mylisz...

Wersja AK-74M z VFC ma składaną kolbę pełną. W niczym się nie pomylili. Zresztą jest to najlepsza jak dotąd replika tego modelu według mnie.

 

U mnie udało mi się zamontować kolbę z oryginała. Mam u siebie kolbę z AK-74M składaną. Było z tym trochę zabawy ale było warto...

 

Efekty możesz znaleźć w dziale Tuning AK74 czy jakoś tak.

Link to post
Share on other sites

Niestety ty się mylisz...

Wersja AK-74M z VFC ma składaną kolbę pełną. W niczym się nie pomylili. Zresztą jest to najlepsza jak dotąd replika tego modelu według mnie.

 

U mnie udało mi się zamontować kolbę z oryginała. Mam u siebie kolbę z AK-74M składaną. Było z tym trochę zabawy ale było warto...

 

Efekty możesz znaleźć w dziale Tuning AK74 czy jakoś tak.

 

 

Nie niestety tylko na szczęście nie mam racji. Widać firmy odrobiły lekcje i poprawnie nazwały swoje karabiny. Niepotrzebnie robiłem małe zamieszanie, mój błąd, coś mi się pomieszało.

 

Z pytaniem odnośnie kolby przeniosę się do tematu" Tuning zewnętrzny AK-74". Ze zdjęć co tam widziałem mało kto wymontowywał cały mechanizm zawiasowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...