Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SIG 552 [JG] ( Navy Electric Airsoft Rifle )


Recommended Posts

Macie moze Panowie jakies linki czy foty jak dobrac sie do komory hop up w celu wymiany gumki ? airsoft maniakiem jestem od niedawna i boje sie zabierac za to bez zadnych podpowiedzi itp xd

 

P.S z repliki jestem bardzo zadowolony tylko ten magazynek jest strzasnie felerny. po tygodniu mag poszedl na wymiane na hi-capa [JG] alemam zamiar dokupic low G&G

Link to post
Share on other sites
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Czy te krótkie magi pasują do ładownic od M16?

Sorry, że odgrzewam temat, ale nie zauważyłem, żeby ktoś Szymciowi odpowiedział. Krótkie magazynki Hi-Cap (dostarczane standardowo z repliką) i Low-Cap http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...roducts_id=1057 mieszczą się doskonale spięte parami do kieszeni http://www.miwo-military.net/-produkty/pid...ze-na-opatrunek.

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jako posiadacz tej wspaniałej repliki pozwolę sobie odgrzebać temat.

 

Nie mam pojęcia co narzekacie na te seryjne stockowe hi-cupy... Mój działa do dzisiaj jak nówka i nie podaje tylko końcówki kulek z wężyka, ale to normalne... 220 kulek zabieram w takim magu na akcje i jest OK, a jak brakuje to dokładam sobie maga na zaczep i mam prawie pół tysia ammo.

 

Miałem przez chwilę dokupionego maga (hi) 300bb od 550 i był fatalny. Dobrze że zakończył żywot upadkiem na beton z 10 m. (urwał się zaczep boczny i lekko pękła konstrukcja pozostawiając szczelinkę ok. 1 mm między połowami skorupy) Połączony był w tym czasie ze stockowym i ten mniejszy przeżył! Kupiłem kolejnego hi-cupa od 552 i jest cacy.

 

Nic nie wymieniałem i nic nie robiłem w moim Zygmuncie. Po około 3 miesiącach użytkowania pojawiły się lekkie luzy chwytu i kolby, ale są minimalne. Replikę mam już z rok czasu... Zatrzask z kolby czasem zostaje mi na dzyndzlu korpusu, ale wystarczy, że o nim pamiętam i jeszcze się nie zgubił (może go przykleję do kolby).

 

Kupiłem do niego 9,6V z pojemnikiem na dolnego RISa, bo niestety wybrałem zły model batki i nawet po odkręceniu trzymadła z plastiku nie wchodziła w przedni chwyt...

 

Sieje to kulkami jak głupie na stockowych bebechach i tej batce! Zamierzam teraz wywalić fabryczne kable i wsadzić jakieś niskooporowe silikony z MOSFETem + AB.

 

Ciekawe jakie będą osiągi po modernizacji, bo w stocku na 8,4V miał 385 fps (przestrzelony w sklepie na chrono kilkanaście razy)!

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości to z czystym sumieniem mogę polecić tego SIGa i zdecydowanie prędzej wybrałbym właśnie 552 niż G36. Wygodnie się go trzyma, ma sporego rofa i nie grzeszy fpsami. Do tego metalowe pierdoły w budowie (np. szynki RIS, przyrządy celownicze) i gearbox v.3 z fabrycznie wzmocnionymi zębatkami czynią z tej repliki naprawdę wartościową i ekonomiczną maszynę.

Link to post
Share on other sites

Przy mocniejszej batce nie wzrosna ci fpsy tylko ROF :) Mialem te giwere i z czystym sumieniem polecam, fajna alternatywa dla G36C. Jedyne co szwankuje, to brak semi (ale kto strzela na pojedynczym z takiej broni). Magazynki to loteria, stokowy dzialal mi srednio, natomiast mag od 550 smigal jak marzenie. Szkoda tylko, ze nie zrobili metalowego body.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jak się ma zasięg tego Siga do CM.028? Czy można zn niej celnie prowadzić ogień na odległość 40-45m? Jaka jest wytrzymałość kolby? Nie łamie się, nie łapie luzów?

A przeczytałeś temat w ogóle? Jeśli nie to przeczytaj, a jeśli przeczytałeś to przeczytaj jeszcze raz.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Na wstępie: "nie rób tego!" :)

 

Może wymagać znacznej ingerencji w konstrukcję całego karabinka. To okrągłe co widać po złożeniu kolby to "pupa" gearboxa, a boczne śruby mocujące kolbę wraz z zawiasem do reszty korpusu łączą górną i dolną część body.

 

Trzeba by jakieś wstrętne nakładki robić. Rzuć okiem na SIG-556 może od niego jakieś części pomogą.

Link to post
Share on other sites

Chyba lepiej zrobić drobna nakładkę na tył karabinka i do tego zamontować kolbę od M niż wiercić w korpusie, zwłaszcza, że z doborem koloru nie będzie potem problemu :P A SIG 556 ma chyba nieco inny korpus z tyłu. W każdym razie poszukam, pokombinuję, popatrzę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Guest Petrarch

Witam, rówież jestem szczęśliwym posiadaczem repliki Sig 552 firmy JG. Zastanawiałem się nad kupnem ICSa ale na razie uważam że nie potrzebuję repliki za taką kasę. Oczywiście standardowe magazynki są do kitu. Mój jeszcze chodzi ale już kilka razy go rozkręcałem. Jest to bardzo fajna replika tylko szkoda że magazynki w Polsce są tak trudno dostępne :/ . Zastanawiam się nad kupnem jednego maga Hi Cap od ICS albo 2 midów od MADa. Ogólnie replika bardzo celna, idealna do CQB ;) Polecam tym co chcą się wyróżnić a nie mieć wszechobecnych AK 47, M4 czy G36. Choć jedynym plusem tych trzech jest właśnie dostępność magazynków :/

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu tego egzemplarza, a jako, że zależy mi na odpowiedniej wadze, chciałbym zastąpić plastik metalowymi częściami. Stąd moje pytanie, czy do SIG 552 od JG będą pasować metalowe elementy od ICS?

http://www.madonion.eu/Gorna_czesc_korpusu_SIG_552_p1032.html

 

 

Zastanawia mnie również tłumik - jak montować to ustrojstwo, macie może jakiś temat dla totalnych żółtodziobów?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Fascynacji Sigiem 552 ciąg dalszy.Tym razem nabyłem 1,5 roczną replikę Tokyo Marui z metalowym body Hurricane`a+5 magazynków typu Low cup,zasilanie to bateria Lipo 7,4V,wystarczy na tą replikę.W środku lufa precyzyjna nieco dłuższa niż w oryginalne wystaje poza gwint,zakupiłem tłumik w Silesia Factory dł. 850 mmX 35 mm i skutecznie zakrył to co wystawało,gumka Systemy.Skupienie bardzo dobre,dystans też-spokojnie około 45-50 metrów.Nic w środku poza tym,mam ją od listopada czyli pół roku-sprawuje się świetnie.Do CQB idealna przy swoich 330 fpsach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zdecydowalem sie zakupic Siga 552 od JG, i w zwiazku z tym mam 3 pytanka:

 

1. Czy stockowa konfiguracja pociagnie w miare bezproblemowo sprezyne M120 bez zmieniania czegokolwiek innego? Tzn mam na mysli czy silnik bedzie dawal rade, czy zebatki sie nie poscieraja po miesiacu itd itp...

 

2. Jestem dosc poczatkujacy w asg, wiec nie za dobrze sie jeszcze znam na kwestiach techniczych - ale jesli dobrze rozumiem, to czy jesli przy wymianie tej sprezyny ze stockowej na M120 wymienie tez rownoczesnie okablowanie na niskooporowe, to nie strace za duzo na szybkostrzelnosci? Zastanawialem sie tez nad mosfetem, ale nie mam za duzych funduszy na razie, wiec pewnie na okablowaniu sie skonczy.

 

3. Jaka gumke bardziej warto do niej wlozyc? Silikonowego Guardera czy czarna Systeme? Bo slyszalem, ze przy predkosciach wylotowych powyzej 350 fps silikon lubi sie dosc szybko zuzywac, a jak juz wspomnialem wyzej chce zrobic maly tuning do ok 390-400 fps.

 

Z gory dzieki za odpowiedz ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Niestety ale muszę odświeżyć temat.

Otóż dzisiaj doszedł mi mój Sig 552 od JG.

Na początku wszystko ok.

Rozładowałem baterię i naładowałem ją ( 6h i 20min ) i tak zwana "dupa" :icon_neutral:. Karabin ani myśli o strzelaniu.

Wszystko jest dobrze podłączone, z zewnątrz wszystko wydaje się być ok.

Miał ktoś może podobny problem ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edited by kozakio
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...