Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SIG 552 [JG] ( Navy Electric Airsoft Rifle )


Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, może o wrażeniach i innych rzeczach napiszę później, a teraz mam pytanie do posiadaczy- czyli Tafiego i Miloslupska Czy Wasza kolba dynda sobie swobodnie po złożeniu czy haczy sięo ten wystający zatrzask z boku repliki? bo mam wrażenie, że w mojej kolbie brakuje tego małego plastikowego elementu, która zahaczałby o zatrzask

 

Wygląda to tak:

img2547tr9.jpg

 

Czy nie powinno byś czegoś w środku?

Link to post
Share on other sites

Heh co wolisz- flaki chyba takie same, co Ci się bardziej podoba- my raczej nic nie doradzimy, bo jedynie Gietka jest sprawdzona, SIG to brand new product, więc trudno się wypowiadać (oczywiście zawsze można filozofować i gdybać).

 

@ Gunfire, nie no, nie zaczynajmy nagonki, bo to temat o replice, o sklepach są gdzie indziej.

Jednak chciałbym dać wszystkim radę- otwierajcie paczkę przy kurierze i w razie czego nie przyjmujcie (ja brałem za pobraniem, ale w momencie przybycia kuriera nie było mnie w biurze), ponieważ prócz braku zatrzasku w kolbie dzisiaj zauważyłem, że ładowarka ma poprzecinaną izolację OBU kabli przy korpusie.

 

Jednak kontakt zarówno mailowy jak i telefoniczny, jak na razie dobry.

Tylko dlaczego mam płacić za wysyłkę wadliwego sprzętu, który przecież łatwo można było sprawdzić przed wysłaniem?

 

W takim świetle słowa z aukcji

Ekscytujące licytacje replik Air Soft!

Tylko w GunFire_pl!

nabierają nowego znaczenia...

Link to post
Share on other sites

Tak, opłaca się. Dziś testowałem "w polu" i wyniki bardzo dobre, zdziwiła nas szybkostrzelność na stockowej baterii, zwłaszcza, że był mróz. Chodzi dobrze, dźwięk prawidłowy, gitara jednym słowem.

 

Jedyny mankament to to, że po 4 nakręceniach poszła sprężyna w hi cupie, ale zaraz się za to zabiorę.

Link to post
Share on other sites

No i jak tam drodzy posiadacze tego maleństwa, nic się nie psuje i zaczepy całe (np. ten od składania kolby...)? I użytkowanie nadal nie sprawia żadnych prblemów? jeszcze nie kupiłem, jestem tuż rpzed momentem, ostatecznej decyzji czas więc się wywiaduję... w szczególności o zaczepy od kolby.

Link to post
Share on other sites

Co do Gunfire to nie ma o czym mówić- pojechałem do sklepu i replikę wymienili mi od ręki, pomimo, że była porysowana itp i to tylko ze względu na tą pierdółkę w kolbie. Ukłony w stronę pana serwisanta.

 

Kupiłem też 3 dodatkowe hi capy. Na 4 magi jeden ma troszkę problemy z podawaniem, ale to nic poważnego. Reszta podaje bardzo dobrze, na jednym nakręceniu poda całego maga. Nie liczyłem, ale mam wątpliwości co do ich pojemności, wydaje mi się, że jest mniej- przesypywałem kulki z mida 170 i nie udało mi się całego przesypać. W wolnej chwili przeliczę.

Tak, jak poprzednio w jednym z magów poszła sprężyna, ale to normalne i naprawa zajmuje chwilę.

Magazynki można łączyć bez problemów, trzymają się solidnie, więc nie ma obaw, że zgubimy mag podczas akcji, a muszę przyznać, że umożliwia bardzo szybkie przeładowanie.

 

Rozebrałem SIGa, więc gdyby ktoś miał życzenia odnośnie zdjęć flaków, które tak czy inaczej już zrobiłem, to dajcie znać.

Wnętrze zapaćkane smarem, komora HU to samo, więcej napiszę, jak złożę go z powrotem.

 

Ps. Czy ktoś się orientuje (bez gdybania) czy bateria 9,6 z asgshopu

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1323

wejdzie do JG, bo ja mam mieszane uczucia.

 

@ Genneth- trudno się wypowiadać jak na razie. Ja wystrzeliłem może 2k kulek i środek nie wykazuje żadnych oznak zużycia, tłok elegancki, cylinder typ 2, dysza wydaje się być słabym punktem- trzeba wymienić na uszczelnioną, zębatki wyglądają naprawdę solidnie, może to tylko wrażenie, ale są lujowate. Za to plastikowe łożyska wyglądają jakby wycięte z korka od mineralnej- nie wiem, jak Wy, ale ja je wymieniam.

 

Cały środek to Chińczyk, nie oszukujmy się- nie ma tam podwójnych uszczelnień itp itd, o zaczep się nie martw, wygląda ok.

 

Aha, dla planujących wymianę lufy- to wewnętrzna ma niestandardową długość- 266 mm, więc standardowa dedykowana do SIGa 247 mm będzie za krótka i będzie wymagać unieruchomienia w lufie, ponieważ będzie latać. Na końcu lufy zewnętrznej jest uszczelka, która trzyma ciasno stockową lufę, jednak po zamontowaniu precki 247 mm trzeba będzie zastosować powyższe kroki, aby unieruchomić preckę w lufie. W przypadku, gdyby ktoś chciał zastosować dłuższą preckę- np 280 mm, trzeba będzie rozwiercić tłumik płomienia, ponieważ otwór w nim jest za mały.

 

To chyba na tyle, dalsze wrażenia później.

Edited by Wolo_
Link to post
Share on other sites

Komora jest identyczna jak w sigu 552 marui jeżeli chciałeś to wiedzieć ... i nie da się jej niestety zastąpić podobną (na pierwszy rzut oka) komorą z gietki.

 

Wolo co do Twojej wypowiedzi... Miałem siga 552 marui dobry szmat czasu i zasilanie w nim zawsze było problematyczne. Jako że to klon problem pozostaje. Nawet po wyjęciu podkładki baterii 9,6V o rozsądnej pojemności nie upchniesz. Z tego co pamiętam był problem z tym napięciem nawet przy ogniwach intellect :???:

 

Sam kiedyś w sigu marui przerbiłem przedni chwyt i upchnąłem tam pakiet LiPo 11,1V o pojemności 1800 mAh.

Tu masz link do moich eksperymentów z 2006 roku. W temacie jest opis przeróbki właśnie dla siga 552 z dokładnymi zdjęciami:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=19780&hl=Li-Po

 

To była pierwsza repla w Polsce śmigająca na tych ogniwach i sprawowała się się znakomicie. Od tego czasu użyam wyłącznie tych pakietów we wszystkich swoich replikach.

Jakiś tydzień temu też zakupiłem siga 552 JG ze względu na sentyment do tej giwerki i jestem baardzo mile zaskoczony jakością.

 

Jedna rada dla posiadaczy. W sigu 552 marui po odkręceniu tłumika płomienia na wgłębieniu za gwintem znajdował się gumowy oring, który powodował że ten trzymał się pewnie i nie luzował jak i nie pozostawał po dokręceniu w jakiejś śmiesznej pozycji. W kopi JG go nie ma ale miejsce na niego jest.

 

Jak ktoś chce mieć problem z głowy to kupcie sobie za grosze komplet ( 5 szt.) Oring gumowy baterii 6,3x2,3 i naciągnijcie w to miejsce i po bólu. Dostaniecie w obi czy casto na stoiskach saniternych. Te które ja kupiłem są akurat wyrabiane przez firmę: www.tycner.com.pl

 

Jak macie jakies pytania co do możliwych przeróbek to chętnie pomogę

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Co do maga to moj egzemplarz hicapa troche sie zacina a dokładniej kulki sie klinuja przy sloneczku, Żylet masz jakas rade na to?:) Mam nadzieje ze sie wyrobi to jakos. reszta repliki bez zarzutu. Te magi to ich jedyny minus.

Edited by drozd
Link to post
Share on other sites

nie mogę edytować poprzedniego posta.... a co do ogólnej dysputy a propos magazynków do owej broni -one mają spełniać funkcję podawania pocisków, wygląd to raczej drugorzędna sprawa. Mi tam się podoba taki jaki jest a długi magazynek moim zdaniem zepsuje imydż tej giwerki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Czy ten zestaw http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=658 będzie pasował do SIG'a 552 z JG?? Niby napisali : ,,Istnieje możliwość iż zestaw zębatek nie będzie pasować do replik innej produkcji niż Tokyo Maruii. Pozostałe części z zestawu są jak najbardziej kompatybilne z gearboxami innych firm..." , ale w sklepach często piszą różne dziwne rzeczy, także wolę się upewnić, czy wszystko (ew. poza zębatkami) jest kompatybilne z tym SIG'em z JG.

Z góry dziękuje ;)

 

Chciałbym również zamontować lufę do tego SIG'a i mam pytanie czy ta lufa http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=610 będzie pasować?

Edited by PMietek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...