Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Witam

Umieszczę to w tym temacie , mam nadzieję, że nie popełnię jakiegoś foux pas.

Czy ktoś używa low-capów cymowskich do tego ak? Chciałbym sobie sprawić ze 3-4 sztuki i zastanawiam się czy postawić na P&J czy może na te cymowskie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak poprawiła się kultura pracy czy wykonania hicapów tych nowych Cymek, ale pierwsze serie, zarówno z plastikową obudową i trochę późniejsze z metalową nie były zbyt dobre i trzeba było czasem w nich grzebać, żeby poprawnie podawały, chociaż z metalowymi było mniej problemów, ale i tak się pozbyłem. Co do lowcapów cymek się nie wypowiem, bo na oczy nie widziałem.

Sprawdzone za to są P&J, których lowcapów i krótkich hicapów używałem ja i paru znajomych rok i więcej. Długiego Hicapa nie miałem, ale wątpię, żeby odbiegał jakościowo od krótkiego.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki za odpowiedź, chyba jednak zdecyduję się na p&j.

Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Czy da się do cymowskiego aks-a włożyć stalową kolbę real-sword? Chodzi mi o to, czy da się to uczynić bez jakichś poważniejszych ingerencji?

Link to post
Share on other sites

Witam, mam parę pytań co do tego kałaszka, ponieważ mój tata chciałby sobie zakupić owego.Mój tata na razie myśli o wersji full stock.Mnie najbardziej martwi jakość baterii.Ile ta bateria może pożyć na stockowej ładowarce? Może lepiej od razu wymienić baterie? Jeśli chce się wymienić gumkę hop-up to trzeba wymieniać ten stockowy dystanser? Więc trzeba wymieniać baterie i gumkę od razu, czy można na nich żyć?

 

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...gearbox-v3.html

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=172

 

Oba linki posiadają ten sam produkt i ten produkt jest opisywany w temacie tak? Wiem, że ,,CM.028'' się zgadza i cena (dla mnie szokująca), ale jestem takim pedantem, że i tak muszę się upewnić.

Link to post
Share on other sites

Tedyou co do ładowania to ja pierwszy raz ładowałem 12h, każdy kolejny raz po 8h :)

Dzięki, tak będę robić. A ile mniej więcej potem trzyma bateria?

Dzisiaj poszedłem z kumplem próbnie postrzelać, strzał z przyłożenia robi niezłego siniaka :P

Link to post
Share on other sites

Kałaszek ma być dla mojego taty więc raczej do takiego postrzelania.Więc raczej tylko gumkę, bym wymienił na taką:

 

http://taiwangun.com/?str=product&prId=871

 

LUB taką

 

http://taiwangun.com/?str=product&prId=84

 

Z tego co czytałem to gumka systemy zbiera lepsze opinie, i myślę, że bardziej ją opłaca się kupić, ale ta guarderowska, zaś taka zła chyba nie jest.Więc jak do zakupu nadal nie będzie dostępna, to raczej kupię, tą guarderowską.W temacie o mojej repliczce(g36c jg) pisali, że replika do końca nie wyładowuje baterii więc doładowywanie jej tą ładowarką z zestawu podobno tylko zarzyna baterie, więc trochę sie zmartwiłem i nie wiem czy tutaj jest potrzebna ingerencja w nową baterię i ładowarkę?

 

A teraz coś bez czego temat się nie obejdzie OFFTOPIC (mam nadzieje, że mi wybaczycie).Chodzi mi o to jak zrobić, aby krakmani wymienili gumkę na inna w zamawianym kałaszku.Trzeba to napisać w uwagach do zamówienia?

Edited by Vetius
Link to post
Share on other sites

Wszystkie które pasują do cm.028 pasują również do cm.042 :) te oba modele inne body mają tylko :)

 

http://gunfire.pl/product-yid-1152191357-M...ap-do-AK47.html

http://gunfire.pl/product-yid-1152190538-M...ap-do-AK47.html - tej firmy nie kojarzę.

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1537 - dobry magazynek :) dobra marka

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2074 - king armsa :D

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1772 Classic Army :) wszystkie magi dobrej jakości tylko ten ACM to ja nie mogę ocenic :(.

Link to post
Share on other sites

Vetius - nie tak ostro. Powiem Ci pydzik - ja też miałem taki dylemat - ale cały top przeczytałem i powiem Ci : w tym roku w sklepach jest sprzedawana najlepsza wersja CM.028 - kiedyś były z aluminiowymi, dzisiaj mosiężnymi lufami, Hop-siup był nie standardowy - dzisiaj jest :). Jeśli lubisz kałasze to lepszego wyboru nie ma jak masz do 500zł :) Cm.028 jest tanie i dobre - w taiwanie masz gwarancje 1 rok więc jak sie coś spiep*** przypadkiem to masz free naprawa :). Kałasz jest celny i kulki daleko lecą w porównaniu np. do g36c :) z 20m myślę że sprzątniesz puchę po piwie :). To moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Replika dzisiaj doszła. Ładowałem 1h a później 2h. Baterie szlag trafiło po 1.5 full hi-capa. Magazynek metalowy, powiem że gun pól-metal :) dźwięk z guna przypomina prawdziwą giwerę :). Dzisiaj miałem strzelankę ak47 vs g36c jg(właś.-kamilg), moja replika jest celniejsza, Kamila trafiłem po prostej z 55metrów, magazynek troszkę średnio ciągnie :evil: ale serie po 4-5 wychodzą ;-). Jedynie mam troszkę problemów z hop-siupem, możecie mi powiedziec ile długości HU trza ustawic żeby kulki leciały dobrze? (np. 1/3paska 2/3 itp.)

 

p.s: w porównaniu do g36c kamila moje lepsze- zasięg 10m+ celnośc odrobinkę większa - ale u Kamila fast celowanie za to jest... no i gumkę HU Kamil ma lepszą(kulki lecą równo prosto-nie do góry nieco jak u mnie - obaj używamy 0.25 P&J)

Link to post
Share on other sites

Stary, na logikę. Jak Ci podciąga za mocno kulki to trochę zmniejsz. Jak za bardzo będą opadać to trochę zwiększ... To nie jest trudne. Tylko nie przesuwaj całego paska od razu, bo jest dość delikatny i czasem wystarczy o milimetr czy dwa.

 

Nie dostałeś instrukcji od sklepu jak ładować (zależy gdzie kupowałeś, czasem dają) ?

 

Na Wmasg masz wszystko, wystarczy sprawdzić.

Wchodzisz do działu Aegi 1 klasa, opisy i informacje i masz jak byk dwa tematy o bateriach - Formatowanie baterii, wszystko o akumulatorach.

Dokładnie przeczytaj wszystko bo taniej wychodzi niż kupno nowej baterii.

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showforum=24

 

Dla ułatwienia wzór: pojemność baterii (mAh) x 1,4 / natężenie prądu z ładowarki [mA] = czas ładowania

 

Przykład - 1200 x 1,4 / 250 = 6.72 przy czym 0,72 to nie 72 minuty tylko 72 setne godziny :P, czyli wychodzi 6 godzin i 43,2 minuty

(60x0.72=43,2 minuty

 

Przy chińskich ładowarkach zakładam zawsze jakieś 15 procent strat na ładowaniu więc 1200 x 1,4 / 213 = 7,88 co daje 7 godzin i 52,8 minuty

 

Obserwuj po paru godzinach czy bateria nie jest zbyt ciepła. Jak już się mocno grzeje to jest już na granicy. Jak jest gorąca to się przeładowuje i trzeba natychmiast odłączyć.

 

Jeżeli to NiCD to trzeba sformatować. Nie wolno ich doładowywać !

O formatowaniu jest temat w podanym linku.

Jeżeli masz właśnie NiCd to nie doładowuj jej bo batkę szlag trafi.

 

Nimh wbrew pozorom też trzeba formatować, ale po formatowaniu można doładowywać. Oczywiście co parę miechów (albo i częściej) wypada znowu sformatować, dla lepszej wydajności.

 

Baterii nie wolno trzymać rozładowanej. Zakładane, że codziennie batka się rozładowuje 1%, a napięcie na ogniwo nie może zejść poniżej 1 v (wg różnych źródeł granica waha się od 0,7V do 1V na ogniwo), wiec np po 2, 3 tygodniach możesz uszkodzić batkę. Przy chińskich bateriach jeszcze szybciej. Szczególnie podatne na to są Nimh.

 

To są dane wyciągnięte głównie z forum i jest to tylko część, więc radzę wziąść się do lektury bo szkoda kasy na nową baterię :).

 

Pozdrawiam

Miłej lektury

 

Ps. Przepraszam moderatora za taki OT o bateriach, ale prędzej czy później pytania i odpowiedzi na ich temat jeszcze bardziej by zaśmieciły cały ten temat, a tak może uda się tego uniknąć i jest powód, żeby pozbywać się postów z pytaniami, na które odpowiedzi są np w tym jednym poście.

Link to post
Share on other sites

Sorry za spam, ale mam już wyniki strzelania po naprawie muszki-na hu 1/9 paska kulki lecą w dół po 40m... ale lecą prosto po muszce :) po 30m odchylenia do 10cm w poziomie, na 1/7 paska kulki lecą w dół po 50m... ale poniżej 35 lecą jakieś 20cm nad muszką, ale jak stanie się dalej to praktycznie jak snajpera-kulki lecą równo po muszcze i odchylenia do 10cm w lewo/prawo(na 45 metrze). Celność bije na głowe g36c - nie trzeba wcale taśmy dawać żeby było stabilne - okazuje się że gdy potrzymasz muszkę w pozycji która Ci się podoba i dociśniesz wyciorem, to wszystko staje dęba i nic się nie dzieje ;) ogólnie cholerny pozytyw :D

Link to post
Share on other sites

Stopczas, Wojtek96

nie wiem czy masz starą wersję AK z niekompatybilną komorą i dlatego musisz wymieniać komorę, czy to inny pomysł, ale ogólnie jeżeli masz późniejsze serie AK a tym bardziej te nowe full metal, to nie wiem po co pakować w to kasę, skoro potem komory są kompatybilne i nie słyszałem, żeby jakoś się niszczyły, ale twój wybór.

Jak nic nie zmieniałeś to lepiej wydać tylko na gumkę sylikonową systemy lub guardera i ewentualnie zapasową batkę firmową i na końcu preckę (chociaż to już raczej jak masz nadmiar gotówki).

 

Niestety nie znam się na tych metalowych komorach ale osobiście, póki by mi nie strzeliła/pękła/uszkodziła się ta stokowa to bym kasy w komory nie pakował.

Sam w starej cymce wymieniłem tylko gumkę HU na Systemę, Baterię i śmigała. Komorę HU wymieniłem później na najtańszą plastikową tylko dla tego, że wsadzałem preckę a w pierwszych seriach AK cymek komora HU była niekompatybilna (tzn trzeba było się bawić taśmą i były spore nieszczelności). Obecnie te komory HU są kompatybilne, więc nie widzę potrzeby wymieniania komory HU.

Link to post
Share on other sites

Mazi121:Do 400zł to jeden z najlepszych chinoli :) zasięg na 0.25 przy HU dobrze ustawionym(stockowym) 45-50m, na 0.2 do 60m, kałasz ma ok.370fps u mnie(mierzone u kolegi) na 0.2, na 0.25 ok. 340 :) ale i tak polecam wymienic gumkę HU ponieważ poprawia to osiągi repliki dosyc znacznie.

 

Tera mam pytanie: czy gdy poproszę jakiś sklep o wymianę gumki HU(oczywiście tam wcześniej kupie tą gumkę), to po jej zmianie gwarancja nie będzie ważna(bez grzebania w GB będzie).

Link to post
Share on other sites

Ja wiem o tym, ale gwara jest tak kurde nieprzejrzysta, że można mieć wrażenie, że NIE można nic z tą repliką robić oprócz korzystania.

 

2 pytanie: jaki sprej polecacie do konserwacji HU (silikonowy), bo gumka ostatnio mi odrobinkę nierówno działa(różny lot strzałów na jednym ustawieniu, różnica do 6m lotu).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...