Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Barrett M82A1 - własna konstrukcja


Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napewno zacząć od zgromadzenia materiałów na temat budowy tego maleństwa, i najprostrzym sposobem jest wykonanie na bazie innej snajperki, do niej wykonujesz "skorupę" od M82A1. Sporo problemów i pracy ze względu na długość Barretty powinieneś uwzględnić demontowanie lufy do transportu. Powodzenia i mam nadzieję że choć troszke pomogłem. :-P

Link to post
Share on other sites

Na początek:

Spawarka, giętarka do blach, frezarka, tokarka, o takich pierdołach jak wiertarka nie wspominam.

 

Powyżej to tylko zaplecze. Teraz dalej:

 

Rysunek techniczny każdej części wewnętrznej z wymiarami, do tego zwymiarowana obudowa.

 

Myśle że to na początek wystarczy.

 

Nie ma co sie bawić w "okładanie" bebechów z innej repliki tylko jak już robić wszystko samemu.

Link to post
Share on other sites

Legileg, proszę ja Ciebie, nie zniechęcaj, najwyżej pomóż. Nie ma rzeczy niemożliwych :mrgreen: .

 

Myślę, że najpierw trzeba zrobić projekt czegoś takiego i w tym tkwi główny problem, bo nie można zaprojektować czegoś, czego nie będziemy później mogli wykonać (np. ze względu na zbyt małą precyzję czy słabość materiałów).

Poza tym podzielam zdanie eMAGie. Marcinie, Wilk będzie pasował do twojego avatara ;P . WILK jest bezkolbowcem, więc zaoszczędzisz może na długości (jak lufa będzie musiała być krótsza niż w realu, to albo będzie wersja skrócona, albo dasz pojemniejszy cylinder :) ). I racja, że to byłby rarytas.

Link to post
Share on other sites
Ten temat to chyba jakiś żart... Ty naprawdę wiesz na co sie piszesz?

 

Zleć to studentom z instytutu spawalnictwa w ramach pracy magisterskiej...

Wiem co piszę! jak chcesz samą spawarką to zrobić to powodzenia życzę.

Chce zbudować Barretta, nie obejdzie się bez latania po tokarniach i warsztatach ale wiem ze dam radę :)

Matron Thor, dzięki za pomoc, jednak nie mogę znaleźć właśnie wymiarów tego guna.

Bo pracy będę się zabierał po lutym, więc musze zgromadzić rysunki itd.

Mówiłem już ze wersja z ASGshop i bebechy to około 10tyś zł, mnie nie stać.

Link to post
Share on other sites

Wiem co piszę! jak chcesz samą spawarką to zrobić to powodzenia życzę.

Chce zbudować Barretta, nie obejdzie się bez latania po tokarniach i warsztatach ale wiem ze dam radę :)

Instytut spawalnictwa to nie miejsce gdzie leżą 3 spawarki (a przynajmniej ten obok mnie tak nie wygląda, masz tu stronę -> http://www.is.gliwice.pl/). Jest tam masa zaawansowanego hi-techowego sprzętu (plazma, ciecie laserem) przy użyciu którego byłbyś w stanie zrobić i agrafkę i karabin i czołg. Więc mój pomysł wcale taki głupi nie jest.

 

Tokarka, wiertarka, pilniczek i inne takie... Jasne, da się ale to długie miesiące (może nawet lata) roboty. A efekt finalny nie będzie nawet bliski temu co wychodzi z normalnej lini produkcyjnej.

 

Moim zdaniem najważniejszy jest pomysł jak się do tego wszystkiego zabrać. Gdzieś na zagranicznym forum czytałem o typie, co stworzył świetnie wyglądający karabin snajperski (nie był to konkretnie Barrett ale coś równie wielkiego) opierając się na drewnianym body obitym metalem. Do środka był wsadzony cylinder gazowy. Jak znajdę linka to zamieszczę.

Link to post
Share on other sites

http://www.sendspace.pl/file/mfGSXxHl/

Tutaj masz mój mały zbiór fotek barretta. Niestety nie mogę Ci dać właściwej części galerii, gdzie miałem więcej zdjęć i co chyba najważniejsze prawie całą konstrukcje 3d emki rozrysowaną na autocad'zie z wymiarowaniem i mniej więcej przypominało to rys. tech. Niestety dysk mi padł a na odzysk danych się nie zdecydowałem. Poszukam jeszcze na jakichś płytach archiwalnych czy nie mam tam zapisanego jakiegoś etapu pracy.

Aha jak rozpakujesz archiwum to tam masz fotke 82.bmp - jest to rys rozmiarów 3397x797 pixeli który złożyłem z fotek dostępnych na stronie barrettrifles. Na podstawie tego rys, sam zrobiłem wszystko - wystarczą Ci tylko podstawowe wymiary i jakiś program do rysowania z możliwością skalowania. Później to już tylko zabawa ;). Jeżeli nie znasz się na rys. technicznym to proponuje przeczytać jakąkolwiek książkę na ten temat - na pewno ułatwi Ci to rysowanie. Poza tym, jeżeli dobrze Ci to pójdzie, to wystarczy, że dasz gotowy projekt danej części wykonawcy a resztę zrobi maszyna. Bazgroły na kartce raczej odpadają :-F

 

Aha i nie patrz na to co mówią inni - chyba że Cię wspierają.

 

Powodzenia :killer:

Link to post
Share on other sites

Legileg - Dzięki za pomoc, jednak wiem jak już mówiłem czego mam użyć :)

Świr - dzięki za fotki, na pewno się co nieco przyda :)

Książkę mam, na temat tej broni jest opis szczegółowy dość.

Myślę że powoli będę się zabierał do poszukiwać warsztatu gdzie mogą mi wykonać poszczególne elementy.

W maju powinienem skończyć jak w lutym zacznę :)

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...