Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie nosić kaburę ?!?


Recommended Posts

Pytanko z rodziny dziwnych :lol:

Gdzie na sobie :roll: najlepiej umiejscowić kaburę do broni bocznej :?: :idea:

tak żeby ją (tzn. broń) choć troszkę chronić przed nadmiernym, zanieczyszczeniem i uderzeniami (ASG to nie broń ostra z metalu tylko plastik :( ), a szkoda było by stracić swoją Berettkę (i kilka stówek), waląc nią o scianę albo drzewo :( .

Link to post
Share on other sites
Pytanko z rodziny dziwnych  :lol:  

(ASG to nie broń ostra z metalu tylko plastik  :( ),.

Wcale nie koniecznie, są przecież repliki metalowe (WA, KJ).

Ja noszę zawsze na udzie i nigdy jej się krzywda nie stała. Jeśli boisz się o broń proponuję kaburę zamkniętą, powinna być wystarczającym zabezpieczeniem. Jeśli dalej się boisz- zostaw broń w domu :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jezeli nosisz kabure na udzie a tak jest najwygodniej (wg mnie) to trzeba uwazac zeby przez przypadek nie oprzec nogo o zwalniacz magazynka :(

 

Bo wtedy sie z nim zegnasz i nawet nie bedziesz wiedzial kiedy.

 

Dlatego magazynek najlepiej jest nosci w ladownicy i wlozyc go w razie potrzeby

Link to post
Share on other sites
Jezeli nosisz kabure na udzie a tak jest najwygodniej (wg mnie) to trzeba uwazac zeby przez przypadek nie oprzec nogo o zwalniacz magazynka :(

to trzeba miec dobra kabure a nie "uwazac". wiesz co by bylo gdyby komandosi musieli "uwazac" zeby im cos sie nie nacisnelo?

 

Dlatego magazynek najlepiej jest nosci w ladownicy i wlozyc go w razie potrzeby

nie. najlepiej miec dobra kabure. na poluwalki miec niezaladowana bron to tyle samo co nie miec broni. Pistolet jest potrzebny do natychmiastowego uzycie - z magazynkiem i przeladowany - jak zatnie Ci sie bron, skonczy amunicja, padnie bateria, czy majac SG1 musisz wejsc do tunelu/budynku

Link to post
Share on other sites

Dobra kabura to podstawa, navy dobrze gada. (dać mu wutki) Wstyd się przyznać, ale poskąpiłem i kupiłem kaburę "uniwersalną" i potem musiałem szukać beretki w lesie :) Doszyłem pasek z kondury , zapinany na zatrzask a zapobiegający wypadaniu magazynka. Od tego czasu wszystki jest tip-top. Za to do drugiej beretki zainwestowałem już w kaburę dedykowaną specjalnie dla tego modelu, na pasek dla leworęcznych. Ale za jakość się płaci :P

Link to post
Share on other sites

acha, a zeby nawiazac do tematu to wszystko zalezy w jakich warunkach nosisz bron:

 

jesli podstawa jest wygoda i szbkosc uzycia, ale nie bedziesz sie duzo czolgal i przeciskal po krzakch (CQB) to najlepszym rozwiazaniem jest otwarta kabura udowa

 

jelsi walczysz w lesie - lazenie po krzakach, czolganie, pistolet potrzebny bardzo zadko - to albo kabura zamknieta na pasie lub pod pacha. Ewentualnie na kamizelce - na piersi.

 

Ta ostatnia najlepiej sie sprawdza kiedy duzo czas spedzasz w pojezdzie, poza tym chodzisz ale nie musisz sie czolgac a wiec obsluga pojazdow, policja.

Link to post
Share on other sites

hooah,

 

Jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem jest kabura na umieszczona pod piersią na kamizelce taktycznej. osobiscie najwygodniej mi się tego rozwiazania uzywało. Choć to tylko moja opinia. Zauważcie, ze wtedy ruch wyciągania broni jest najbardziej naturalny, robi sie to jednym pociągnieciem ręki, a nie jak w przypadku kabury udowej, dwóch;)

 

"tak żeby ją (tzn. broń) choć troszkę chronić przed nadmiernym, zanieczyszczeniem i uderzeniami"

 

Hornet, bron tak czy siak ulega zanieczyszczeniom i podlega uzkodzeniom. to normalny skutek uzytkowania broni, niezależnie czy trzmasz ją w kaburze czy nie.

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
Zauważcie, ze wtedy ruch wyciągania broni jest najbardziej naturalny, robi sie to jednym pociągnieciem ręki, a nie jak w przypadku kabury udowej, dwóch;)

ciekawa teoria... a jak ja uknules? :P

 

jesli kabure masz na udzie i stoisz w pozycji zasadniczej po prostu chwytasz bron (odpiecie zabezpieczenia przy kazdej kabuze powinno byc instynktowne i nieswiadome wiec bede to pomijal, oczywiscie mowie o zapieciach typu thmub-open) i podnosisz ja do gory do pozycji strzeleckiej. w przypadku broni na kamizelce musisz uniesc reke do broi dopiero ja wyciagnac i skierowac na cel. Jeszcze w zaleznosci od sposobu przymocowania kabury do kamizelki (i rozmiarow strzelca) czasem bron wyciaga sie "od siebie" co po pierwsze jest dosc niewygodne, po drugie ulatwia odebranie broni w walce wrecz.

 

w przypadku przejscia z broni dlugiej na krotka bron podstawowa puszczasz aby opadla na pasie i dalej juz w obu kaburach podobnie - siegasz po bron (w kaburze udowej w dol, w kaburze na piersi do gory/do siebie) itd...

 

nadal uwazam ze jesli ogrzniczenie ruchliwosci nie jest problemem najlepsza jest dobra kabura udowa :8

Link to post
Share on other sites

Hmmm... kamizelki narazie nie mam i się narazie nie zapowiada :(

więc chyba zdecydowałbym sie na kaburę na pas :idea:

udową kiedyś przymierzałem i musiał bym ją przerabiać :D (jakoś producent nie uwzględnił mojego rozmiaru ud :roll: ).

 

Teraz pytanko da się gdzieś zobaczyć kabury zamknięte, w znanych mi miejscach są tylko otwarte :?:

i może jakaś fotka do kabury na kamizelkę

Link to post
Share on other sites
Teraz pytanko da się gdzieś zobaczyć kabury zamknięte, w znanych mi miejscach są tylko otwarte  :?:

poszukaj w sieci amerykanskiej regulaminowej kabury ALICE M12... ostatnio byla na sd-unit, powinna jeszcze byc

 

i może jakaś fotka do kabury na kamizelkę

nie ma raczej "kabur na kamizelke". po prostu kabura musi byc naszyta na kamizelce...

Link to post
Share on other sites

hm kabura na pasie :?: teraz zalezy na jakim poniewaz jesli to bedzie tylko pasek od spodni no to jak bedziesz mial na sobie kurtke to trudniej ci bedzie szybko wyciagnac bron :!: jak juz powiedzial Foka lepiej jakas dobra kabure kupic, na udo (szybko da sie wyciagnac) a kombinowanie z wkladaniem magazynka (sorry Acid) to jest troche nie praktyczne bo przez cos takiego mozna stracic zycie, no chyba ze ktos juz ma wprawe i szybko wyciaga bron i szybko wlozy mag :!: :twisted: a jesli juz chcesz taka kupic to ta jest chyba porzadna http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18482721 a co wy myslicie o tej kaburze FOKA :?:

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem najlepsze jesli chodzi dobro broni sa kabury na piersi

jest to miejsce ktore jest najmniej narazone na urazy i brud

 

w wedrzynie mialem kabure udowa, teoretycznie do CQB tak jak mowi navy idealna, bo nie ma potrzeby czolgania itd. ale mielem nieszczescie sie przewrocic, oczywiscie zeby chronic elektryka w lapach - szybki unik (ale nie na ten bok co trzeba) spluwie na udzie nic sie ie stalo poaz tym ze bylo w niej tyle piachu ze musialem rozebrac ja co do najmniejszej czesci (oczywiscie niewykonalne w warunkach polowych)

 

kabura na pasie byla lepsza ale w lesie znowu mialem te sama sytuacje...

 

przy kaburze na piersi zeby tak zalatwic replike musialbym chyba nieprzytomny walnac glowa w piach zeby ja ubrudzic...

Link to post
Share on other sites
hm kabura na pasie :?: teraz zalezy na jakim poniewaz jesli to bedzie tylko pasek od spodni no to jak bedziesz mial na sobie kurtke to trudniej ci bedzie szybko wyciagnac bron :!:

:lol: :lol: :lol:

 

rezul a możesz coś w temacie kabury na klate poradzić :?: jakieś konkretne produkty albo patenty :?: :idea:

Link to post
Share on other sites
hm kabura na pasie :?: teraz zalezy na jakim poniewaz jesli to bedzie tylko pasek od spodni no to jak bedziesz mial na sobie kurtke to trudniej ci bedzie szybko wyciagnac bron :!:

napisalem na pasie nie na pasku :P noszenie broni ukrytej to w ogole oddzielny temat i nie widze sensu poruszania go tutaj

w przypadku ASG mowimy tylko o noszeniu kabury na wierzchu na pasie glownym

 

no chyba ze ktos juz ma wprawe i szybko wyciaga bron i szybko wlozy mag :!:  :twisted:

nie ma znaczenia. wyjecie broni to ok 1 sek. z zaladowaniem i przeladowaniem to bedzie 2-3 sek

 

a jesli juz chcesz taka kupic to ta jest chyba porzadna http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18482721 a co wy myslicie o tej kaburze FOKA :?:

wyglada ok. Wyglada jakby miala usztywnienie w okolicy przycisku zatrzasku magazynka wiec nie powinna wypinac.

Link to post
Share on other sites

masz rodzaje kabur ktore mozna uzywac:

 

na klate

40SH04BK.jpg

 

klasyczne rozwiazanie pod pache

40SH00BK_2.jpg

tutaj masz calkiem dobry patent laczacy w sobie kabure udowa otwarta / zamknieta w zaleznosci od tego co sie robi40XP00BK-OD-LEFT_2.jpg

drugim rodzajem jest kabura udowa z 'plaszczem' ktory zapobiega jej rpzemieszczaniu i przekrecaniu oraz trzyma bron w prawidlowej pozycji - wyjmuje sie szybko i calosc jest zaprojektowana bardzo ergonomicznie(zapobiega tez przypadkowemu zwolnieniu magazynka)

21383L.jpg

ew to co jest w kamizelkach - uzywana jest kieszen - paten calkiem sprawny i praktyczny i jede z lepszych z jakimi sie spotkalem - uzywam go na codzien:

30VT35BK_1.jpg

Link to post
Share on other sites
czujesz każdy ruch giwerki w kaburze, jak chodzi w góre w dól to w lewo to wpawo.

8O 8O 8O

to znaczy ze kabura nie do tej broni! pistolet nie ma prawa sie poruszac w kaburze!

 

No i jescze problemy przy czołganiu, położeniu się, często trawa włazi między kaburę, a udo i może zablokować  :evil:

a nie mowilem? ;)

Link to post
Share on other sites

Witam...

 

Jesli chodzi o sposob noszenia kabury to zdecydowanie najlepsza metoda jest noszenie jej na pasie glownym oporzadzenia. W takim wypadku wazne jest aby oporzadzenie bylo odpowiednio wyregulowane poniewaz w przypadku zbyt wysoko umieszczonej kabury wydobycie broni moze okazac sie problemem. Rozwiazanie to laczy w sobie dosc duza wygode oraz spore bezpieczenstwo broni (trudniej nia zachaczyc, nie przeszkadza w trakcie czolgania).

Kolejnym dobrym sposobem jest noszenie kabury pod pacha. Tutaj bron jest najbezpieczniejsza (zeby o cos zachaczyc trzeba sie baaardzo postarac), niestety najlatwiej jest ja zabrac w trakcie walki wrecz. Wygoda dobycia broni tez jest spora.

Metoda, ktorej nie polecam wogole jest noszenie kabury na udzie. Co prawda wygoda jest w tym przypadku najwieksza (nie chaczy sie lokciami jak w przypadku noszenia na pasie , nic tez nie uwiera). Generalnie jednak w trakcie takiego noszenia mialem najwiecej problemow (podczas czolgania, przetaczania sie na bok, biegania). Najlatwiej jest tez wsadzic stopke magazynka w piach (niezbyt mile kiedy ma sie gaziaka).

 

Ronin

 

p.s.

Wszystko co napisalem poznalem z autopsji i dotyczy to tylko i wylacznie walki w srodowisku zielonym...

Link to post
Share on other sites

Ale i ten Glock ucierpiał (w udowej kaburze uniwersalnej), gdy wywaliłem się do tyłu na beton - ów plastikowy ochraniacz zaworu został mocno porysowany na kancie. Kabura na udzie chyba najczęściej naraża broń na niepożądany kontakt z podłożem.

Link to post
Share on other sites
Ale i ten Glock ucierpiał (w udowej kaburze uniwersalnej), gdy wywaliłem się do tyłu na beton - ów plastikowy ochraniacz zaworu został mocno porysowany na kancie. Kabura na udzie chyba najczęściej naraża broń na niepożądany kontakt z podłożem.

zgadza sie - cos za cos. W zamian za odkrycie broni i narazenie jej na uszkodzena masz najszybszy i natychmiastowy dostep do broni.

 

Widzialem (a nawet mialem na sobie :)) pas z kabura (skorzane) jakie uzywa SAS (na Browninga HP). tam kabura nawet nie miala zapiecia tylko skora "trzymala" bron a kabura od gory byla uformowana w lejek dzieki temu mozna bylo dobywac i chowac bron natychmiast, bez patrzenia na kabure i brz pomagania sobie druga reka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A co z kaburami dla leworecznych :)

Gdzie mozna dostac specjalnie dostosowane kabury ?

Ktory roszaj kabur jest najdogodniejsze ?

 

Spewnoscia nie tylko ja operuje lewa raczka :D wiec mile widziane wszelkie uwagi osob ktore wiedza o co cammon :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...