Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mały zasięg w silnym GB i duży w słabszym GB?


Recommended Posts

Cześć mam problem i myślę że może chodzić o HU. przełożyłem lufę wew. z hop-upem z m4 PJ (~360 fps) do tuningowanej CA (~450fps) i o dziwo zasięg i celność duuużo lepsza w PJ :/ jak sobie strzeliłem w rękę (bez kulek oczywiście :P) to dużo mocniejsze ciśnienie wytwarza CA dlatego tutaj pojawia się moje pytanie czy to może być wina beznadziejnego hop-upa? (HU SRC, lufa wew. PJ)

Link to post
Share on other sites

Wielce doświadczony kolega, stary wyjadacz wyżej chciał powiedzieć przez to że zadajesz głupie pytania i wg. niego nawet nie warto na nie odpowiedzieć.

 

JA odpowiem.

 

Proponuję abyś sprawdził osiągi na jakimś innym zespole lufa-hop up. Części SRC nie słyną z dobrej jakości. Najprawdopodobniej masz jakąś nieszczelność. Spróbuj z jakąś inną komorą-gumką-lufą. To powinno pomóc.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Hawk14---> już Ci coś pisałem na temat głupich tekstów w moim kierunku więc sobie daruj. To raz. A moja odpowiedź była taka a nie inna bo koleś dziwi się że ma większy zasięg w markowym gunie 450 fps niż w chińskim 360 fps. Jak dla Ciebie takie zdziwienie jest normalne i uważasz że to pytanie nie jest głupie to masz racje, ja nie mam to co robić. Pomijam fakt strzelania sobie w rękę z 450 fps'owego guna (nawet bez kulek).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

przełożyłem lufę wew. z hop-upem z m4 PJ (~360 fps) do tuningowanej CA (~450fps) i o dziwo zasięg i celność duuużo lepsza w PJ :/

 

 

Major - chyba źle zrozumiałeś czytany tekst ;) Filiop napisał, że zasięg i celność jest lepsza w P&J (360fps) niż w CA (450fps).

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że to dlatego, że w CA była dłuższa lufa i pojemniejszy cylinder więc wstawienie 363mm rurki z pejoty mocno wpłynęło na celność (polecam wątek o wpływie za dużego cylindra na celność). No i przy testach na obu prędkościach użyto kulek o tej samej masie.

Link to post
Share on other sites

Poza tym gumka HU z 360F/S pewnie nie za bardzo dawała radę w 450F/S (chociaż nie możliwe żeby była aż taka różnica). Moim zdaniem straty tkwią w dyszy (już milimetr mniej powoduje często 100 i powyżej Fps-owe straty. Wbrew pozorom właśnie na dyszy (i to w tym miejscu gdzie dysza dochodzi do gumki hu) karabiny tracą najczęściej i najwięcej prędkości. Dysza repliki SRC może być nieco dłuższa i właśnie dlatego komora SRC może być zła do replik CA, a ściślej mówiąc do dysz CA.

Link to post
Share on other sites

Hawk14---> już Ci coś pisałem na temat głupich tekstów w moim kierunku więc sobie daruj. To raz. A moja odpowiedź była taka a nie inna bo koleś dziwi się że ma większy zasięg w markowym gunie 450 fps niż w chińskim 360 fps. Jak dla Ciebie takie zdziwienie jest normalne i uważasz że to pytanie nie jest głupie to masz racje, ja nie mam to co robić. Pomijam fakt strzelania sobie w rękę z 450 fps'owego guna (nawet bez kulek).

 

Czytaj ze zrozumieniem jeżeli chcesz mi coś zarzucać.

 

"głupich tekstów"? Co się natkne na jakiegoś twojego posta to aż od niego promieniuje nienawiść do nowych zadających pytania... Też kiedyś zadawałeś pytania tak więc bądź trochę wyrozumiały. Jak chcesz tak dalej ze wszystkich drwić (a raczej z ich nie wiedzy) to życzę powodzenia.

 

Koniec OT.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, mój błąd, nie wiem skąd w czytaniu tekstu wzięło mi się "celność była lepsza niż w PJ". Przyznaję się, zły MAJOR ;)

Hawk14--->

1. Co się mnie czepiasz to bez sensu głupimi argumentami więc sobie daruj.

2. Jak Cię tak boli czytanie moich postów to ich nie czytaj, nikt Ci nie każe.

3. Filiop jest na forum dłużej od mnie więc coś Ci nie wyszło z nienawiścią do nowych (głupi argument jak napisałem wyżej).

4. Pytania zadaję do tej pory i mylę się, taka ludzka natura. Ale ja SZUKAM przed zadaniem pytania.

5. Nie drwię raczej z niczyjej niewiedzy a jeśli mi się zdarzy to znaczy że naprawdę głupie pytanie, nie tylko mi się to zdarza.

6. Jeśli piszę nowemu w trochę chamski sposób to znaczy że mam powód. Wybacz, ale jestem trochę dłużej od Ciebie na forum i wiem lepiej o czym było pisane a o czym nie. Jeśli jestem nieprzyjemny dla nowych to tylko dlatego że ktoś zadaje pytanie na które padła wielokrotnie odpowiedź na forum. I również nie tylko ja tak odpisuję.

7. Jeśli w moich postach widzisz gdzieś nienawiść do kogoś to stary, do psychologa idź bo chyba masz problemy ze sobą.....bez urazy.

Argument o strzelaniu se z 450fps rękę podtrzymuję.

Co do tematu to już wyżej napisano wszystko.

Koniec OT bo wpadnie Mod i w końcu się za mnie weźmie......... :F

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...