Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lufa czysta, dystanser typu h ten od celności, kulki P&J premium 0.25 spróbuje na marujach 0.20 jak będzie nie równo to rozłoże i sprawdze wszystko jeszcze raz.

 

 

 

Edyta

Na marujach leci baardzo nie celnie, na hopka reagują różnie czasem lecą w kosmos a czasem spadają, są też trafienia ale lecą wszystkie bez dubelków. Czasem strzela na jakieś 20 metrów bliżej i słychać wtedy taki niższy dźwięk... nie wiem o co kaman.

Edited by snup dogg
Link to post
Share on other sites

A tak. Dopiero zauważyłem że jest tam precka specjalna dla M14.

Co do gumki, to na razie na taiwanie nie ma tej od systemy, więc nie pisałem. Jak tylko będzie dostępna to sobie wezmę.

 

I jeszcze te wzmocnione części GB, mówisz że nie są niezbędne. Więc w stocku ta replika dobrze zniesie M130?

Edited by Rumcajsev
Link to post
Share on other sites

Pisałem wcześniej o problemach z gumką. Nie wiem, czy w przypadku m14 to tylko u mnie tak, ale sygnalizuję.

Btw Yunior_5 pisał gdzieś o tym, że w gearboxie G&P (tym za ~300 zł) jest zębatka środkowa STU do której pasują standardowe zębatki wszelkiej maści. Poza tym na asgshopie pojawiły się z powrotem zestawy cylindra i tłoka Guardera. Myśląc o mocnym tuningu warto wziąć to pod uwagę. Zdecydowanie sensowniej będzie 250 zł wydać zamiast na ten zestaw z P&J na zestaw Guardera + prowadnica łożyskowana. Jeśli już ktoś ma parcie na inwestowanie w gearbox...

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

A jakim cudem ludzie wsadzają do chinoli markowe części i osiągi są marne...?

Śmiem twierdzić że często jest to kwestia złożenia. I nadal twierdzę że warto wydać te 30 dolarów na komorę od TM.

 

Co do gearboxa G&P - Panowie, teraz sobie policzcie, za 600zł można mieć już całkiem fajnie tą M14 zrobioną na moc większą niż 350FPS i z precką. Dodatkowo, druga sprawa, kupujemy M14 od Cymy, kupujemy kompletny GB od G&P, kupujemy gumkę i preckę i wychodzi nam że to wszystko razem daje koszt nowej M14 TM. Moim zdaniem - nie warto. Jeśli już to za te 600zł wrzucić w Cymę preckę, gumkę, nową komorę (opcjonalnie), dobrą batkę, nowe kable z MOSFETem a za resztę wrzucić coś w gearbox.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Śmiem twierdzić że często jest to kwestia złożenia. I nadal twierdzę że warto wydać te 30 dolarów na komorę od TM.

 

Co do gearboxa G&P - Panowie, teraz sobie policzcie, za 600zł można mieć już całkiem fajnie tą M14 zrobioną na moc większą niż 350FPS i z precką. Dodatkowo, druga sprawa, kupujemy M14 od Cymy, kupujemy kompletny GB od G&P, kupujemy gumkę i preckę i wychodzi nam że to wszystko razem daje koszt nowej M14 TM. Moim zdaniem - nie warto. Jeśli już to za te 600zł wrzucić w Cymę preckę, gumkę, nową komorę (opcjonalnie), dobrą batkę, nowe kable z MOSFETem a za resztę wrzucić coś w gearbox.

 

W kwestii tej komory - jeżeli pod "złożeniem" rozumiesz również szlifowanie i nadklejanie ewentualnych niedokładności łoża itp. to mogę się zgodzić. Moim zdaniem drobne niedokładności wykonania, prowadzące do kiepskiego działania z markowymi częściami, to największa wada chińskich replik i wszystko wskazuje na to, że tu jest podobnie, o czym się już przekonałem. Liczę tylko na to, że dysza Guardera będzie się uszczelniała w stockowej komorze, bo nie mam zamiaru jej wymieniać.

 

A odnośnie jeszcze tuningu ogólnie:

podstawowy problem w tym gearboxie to zębatki do mocny tuningów, których po prostu nie ma na rynku. Jeżeli z tym gb G&P jest rzeczywiście tak, jak się domyślamy, rozwiązuje to problem. Aczkolwiek kupowanie całego gb za 600 zł trochę mija się z celem - głowice G&P co prawda m120 powinny wytrzymywać, ale mi na ten przykład głowica cylindra na tym m120 popękała. Tłok jest ok, ale przy mocniejszej sprężynie też nie pociągnie długo. Ogólnie rzecz biorąc dużo kasy trzeba w to włożyć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nikt Ci nie da 100% pewności że GB wytrzyma ale są osoby które używają M150 na szkielecie TM więc był bym pozytywnie nastawiony .Mori pisał że przy magnum i tym zestawie promyka nie jest rewelacyjnie z reakcją na spust więc przy ICS powinno być jeszcze gorzej .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...