Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Najtańsza opcja to wymiana tłoka, łożysk, głowic i dyszy. Metodą taką, że prosisz serwisanta aby Ci dopasował tak żeby było szczelnie. Tłok - 45 zł (aktualnie nie ma), łożyska - 25 zł, głowica cylindra - 45 zł, dysza ~20 zł (aktualnie nie ma), głowica tłoka - ? taka żeby była dobra. Nie wiem jak wygląda ta głowica cylindra - jeśli jest przystosowana do grzybkowej głowicy tłoka to można by głowicę tłoka właśnie grzybkową (cichą). No i sprężyna oczywiście - 49 zł.

 

Tłok się pewnie pojawi jakoś niedługo, z tego co zrozumiałem to głowica cylindra i dysza są "w fazie testów" więc za jakiś czas powinny się pojawić.

 

GG niestety nie mam - proponuję zadzwonić i poprosić o rozmowę z serwisantem.

 

Co do lufy nie orientuję się, sam myślałem że tak jak w Marui wchodzi 500 mm, ale skoro mówisz że wchodzi 550 to pewnie tyle wchodzi. Jedna uwaga - nie ma sensu kombinować z np. tłumikiem dźwięku tylko po to, żeby wsadzić 590 mm - 4 cm to naprawdę mała różnica a 550 to bardzo długa lufa i tak.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie , nie .. tłumiki , lufy i kolimatory stanowczo odpadają.

Dla mnie liczy się głównie realistyka i wczucie , co z m14 wyjdzie świetnie :- )

 

Na razie nie będę dzwonił , poczekam parę dni , może odpiszą na maila , w końcu mam dużo czasu ...

 

Z tego co piszesz , to była by dla mnie po prostu świetna oferta na starcie .. Wydałbym tylko na broń + twoje części za 200zł z gumką hopa , a na wakacje kupiłbym cały zestaw o którym mówiliśmy wcześniej.

 

Lufa ma dokładnie 560mm , więc zamontuję systemę 6.04 550mm.

A wiesz może ile dokładnie ma fps ? Na taiwanie podają 340 , a wszędzie indziej podają od 350-370 ...

 

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Jeżeli w tej tańszej opcji będzie dobrze dobrana głowica tłoka i dysza, to też będzie szczelny. A moim zdaniem głównie za to się płaci w przypadku Modify czy Guardera. No ale ewentualna różnica wyjdzie dopiero jak porównasz w praktyce obie konfiguracje ;)

 

Z tego co wiem to tutaj występuje charakterystyczny dla chińczyków rozrzut w mocach dla poszczególnych egzemplarzy.

 

Pestki... mają kiepskie opinie, ale sam spróbuj.

 

Kolimator na m14 bynajmniej kanonu nie łamie:

 

W020050510358890436907.jpg

 

firing_m14-thumb.jpg

 

a przy takiej mocy jest o wiele praktyczniejszy.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

 

Kieruje do was pytanie: jak stockowy silnik radzi sobie na stockowej batce ze sprężyną M120 , i czy ma jeszcze jakis zapas na 9,6V. Jak narazie silnik PJ jest nieosiągalny, a magnum/torque ip/infinity dopiero na wiosne ;)

 

Co do dysz u krakmana:

Za ok. tydzień mają dostać dysze bardzo szczelne, wzmocnione,przystosowane do tej głowicy,mosiężne, robione na zlecenie w Krakowie.

Link to post
Share on other sites

Co zmian w gb to z konkretnymi decyzjami czekam na wyniki prac nad dyszą. Generalnie wymienić chciałbym części na te, o których pisałem w wersji ekonomicznej, tj. tłok, łożyska, prowadnica łożyskowana, głowica cylindra i dysza PJ a głowica tłoka jakaś lepsza może. Raczej nie wszystko na raz, bo mam też inne wydatki. Może też włożę jakaś tańszą sprężynę m110 - zobaczymy jaki efekt będzie.

 

Na pierwszy ogień pójdzie pewnie prowadnica i ta dysza nieszczęsna - skoro Przemek pisze, że nieszczelna. No i może właśnie sprężyna.

 

Jeżeli miałbym coś pisać na temat repliki to pewnie w przyszłym tygodniu dopiero i raczej bez rozbierania gb. Nie chce mi się samemu przy tym grzebać, skoro już po ludzku w sklepie kupiłem ;) Na pewno jakieś zdjęcia ładne postaram się zrobić, może nawet jutro. Niestety nie mieli dziś szyn montażowych więc chwilowo lunety nie mam jak założyć :(

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Będę czekał..

Cała moje wiedza o tej broni opiera się na Tobie.

 

Jak to jest z tymi sprężynami , piszą że M120 osiągnie 396FPS na dobrej konfiguracji i szczelności. Czyli ile FPS osiągnie na m100 , m110 i m120 dobrze złożona M14 właśnie po tym ekonomicznym tuningu ?

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę można tylko zgadywać.

m100 powinno dawać 330 fps, m110 360,. m120 390 itd. Może dawać jednak mniej, często daje więcej. Wszystko zależy ile powietrza ucieka. Nominalne prędkości wylotowe zakładają średnią typową dla markowych replik, np. CA. Ale często udaje się dobremu mechanikowi wyciągnąć sporo więcej - kiedyś oddałem Krakmanom tandetną chińską replikę, poprosiłem o wymianę paru części i włożenie m110 - wyszło 380. Co prawda to była sprężyna MadOnion która na wstępie często jest twardsza niż powinna, ale mimo wszystko rezultat dobry. Ostatnio również zaskoczyli mnie pozytywnie, bo na m130 (ok. 420 fps nominalnie) i BU (teoretycznie dodaje 20-35 fps) pokazało ~478 fps.

Link to post
Share on other sites

to rewelacja..

M120 mi świetnie odpowiada , chcę robić za wyborowego szturmowca i człowieka od zadań specjalnych , oczywiście wszystko zielone.

390FPS to świetny wynik , z precyzyjną lufą myślę że na prawdę będę zadowolony. Kiedyś ewentualnie pomyślę o m130 jak już będę jeździł jakoś częściej na większe zloty.

 

POZDRAWIAM i czekam na testy :-)

Link to post
Share on other sites

Mówimy o gearboxie, ale oczywiście do tego dochodzi gumka i najlepiej dobra lufa precyzyjna.

 

Nie wiem na ile będzie widać różnicę między tą stockową niby-precką a dobrą lufą precyzyjną, więc dam sobie głowy uciąć że warto, ale może...?

 

Trzeba też pamiętać, że jeżeli wymienimy tylko łożyska i prowadnicę, mogą pojawić się problemy z tłokiem i głowicami na m120 no i gwarancji nie będzie. Oczywiście, można tak robić że tłok i głowice pójdą do wymiany dopiero jak się posypią i to też jest niegłupie.

 

Sonic - nie wykluczone, że uda się osiągnąć coś ok. 390 na na m110, czyli zachowując gwarancję. Tak jak pisałem na dobrych częściach w tej replice m130 dawało 450 fps, więc jest duża szansa.

 

Zresztą, i tak wszystko sprowadza się do zasięgu skutecznego. Między 350 a 390 różnica zasięgu jest naprawdę niewielka ;)

Link to post
Share on other sites

To że są stickery nie oznacza że masz gwarancję. No ale może rzeczywiście się gdzieś pomylili, czego Ci życzę. ;)

 

A'propos różnicy zasiegu:

 

Stock:

 

skuteczny zasięg (tzn. żeby nie było niejsaności - taki gdzie na 5 wystrzelonych kulek, wszystkie trafiały w cel) - 50 metrów. Większego dystansu nie weryfikowałem, z trzech powodów

a) było potowrnie zimno, więc i tak osiągi nie był maxymalne

b) stockowa bateria ledwo ciągnęła i nie dała rady zrobić wszystkiego co planowałem

c) zmarzłem i nie chciało mi się mierzyć dystansów powyżej 50

Wrażenie - długa lufa i to co chinole napchali do środka, robią jak najbardziej pozytywne wrażenie

i z upgradem:

 

Ciężko dograć do siebie celownik i hop-up. Zasięg skuteczny na sprężynie m120 to jakieś 50 metrów.

;)

Link to post
Share on other sites

Ehh.. ja wróciłem o 14 z 'lasu' z mieszanymi uczuciami ; )

Ten FA-MAS z CyberGuna to jakiś szajs , strzelał pierw na ok. 5m (!) a później już na 20m ...

Kulki nie dolatywały do wroga ;)

 

Kolega miał M14 z AGM i zrobiłem sobie parę zdjęć , a co do broni to straszny szajs .. bateria padła po 200 strzałach , odpadają różne części i trzeba kleić taśmą .. najciekawsze co wypadło to ... cały spust ; O

 

Muszę czekać teraz na kasę , póki co sam na siebie nie zarabiam , bo mam zaraz 17lat ;<

 

jakieś tam zdjęcia z M14 i nasz teren ...

http://s392.photobucket.com/albums/pp4/Dyymeek/ASG/

Edited by SonicX
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...