Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 III Generacja replik JG [JGF_6604]


Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Jestem posiadaczem JG III generacji od dwóch tygodni i mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.

1. Replikę nabyłem ze Zbrojowni w pudle tekturowym z opisem prędkości 330 fps. Wykonany przeze mnie test (patrz procedura WMASG) dał rezultat ok. 380 fps. Być może na chronometrze pokazałby coś więcej. Ale to mi i tak wystarcza. Gear box pomalowany w kolorze czarnym jakby kto pytał.

2. Bateria po 4 h ładowania nowego aku wystarczyła na 6 Hi-capów czyli ok. 1800 kulek o wadze 0,23 g.

3. Celność (kulki 0,23g) - 80% kulek trafiało w kartkę A4 z odległości 20 m. Strzelanie z 10 m do tarczy dawało 90% trafień w okrąg o średnicy 6 cm. Z 35 m trudno było trafić w pień drzewa o średnicy 40 cm - jedna na pięć kulek trafiała pozostałe leciały bardzo przypadkowo to w lewo to w prawo. Zasięgu nie sprawdzałem - za krótka działka i za dużo drzew ale przy tej celności to bez znaczenia.

4. Moc repliki (obrazowo - nie robiłem pomiarów fizycznych) - puszkę po piwie przebijał na wylot z 10 m, kulką 0,23 g. Z 20 m przebicie puszki z jednej strony w 50% przypadków i to jak była już naruszona.

5. Hup-up praktycznie zero regulacji. Ustawiony w pozycji min podkręcenia kulki. Każde podkręcenie Hup-up'a posyła kulki w niebo.

6. Przyrządy celownicze- w moim egzemplarzu muszka nie zgrywala się w osi ze szczerbinką ustawioną w położeniu "0". Układ muszki wymagał demontarzu i ponownego montażu po wyczyszczeniu z farby gniazd pinów ustalajacych w podstawie muszki.

7. Lufa - obraca się minimalnie w osi karabinu co wynika ze zbyt dużej tolerancji pasowania w plastikowym body pinów ustalających pozycję lufy zewnętrznej. Dokręcanie śruby mocującej lufę do body niewiele daje. Problem dość irytujący ale chyba do naprawy.

8. Gear boxa nie rozkręcałem. Ale cały karabin dał się rozebrać bez większych problemów zgodnie z załączoną instrukcją. Wyjątkiem był demontaż górnej części body, co wymagało wyjęcia obydwu pinów mocujących, a nie tylko tylnego jak mówi instrukcja.

9. Waga - no cóż tak jak podaje producent tj ok 3 kg. W porównaniu z MP5 którego miałem poprzednio to ten jest subiektywnie ciężki. Zestaw nie zawierał zawieszenia taktycznego, a jest niezbedne.

to tyle wrażeń na gorąco

Pozdrawiam

Woolfman

Link to post
Share on other sites

Do tej repliki lepiej używac kulek 0,25 ktore tak nie skrecaja. Jesli chodzi o rozrzut to ja bez problemu trafiam w kartke a4 z 35 m i to w sam jej srodek. Co do hop upa to sie zgadzam w 100% jest beznadziejny. A zawiesznie taktyczne jest niepotrzebne, ta replika jest tak lekka że jest zbędne.

Edited by Swistak1516
Link to post
Share on other sites

Cześć Swistak

Rozumię, że tak mały rozrzut masz na stockowej lufie?

Być może u mnie to wina kulek.

Co do wagi - no cóż, napisałem subiektywnie ciężki czyli dla mnie. Jak czytam że ludzie "latają" z 5kg gnatami to faktycznie 3 kg to nic. :)

Pozdrawiam

Woolf..

Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę Świstak, tak też uczynię ;-)

 

A jeszcze jedno pytanie dotyczące sprzętu - słyszałem, że dość często w replikach JG występuje chwianie się lufy oraz kolby. Czy zakupienie metalowego body wyeliminuje te dwa problemy?

 

Pozdrawiam :-)

Edited by HeTMaN
Link to post
Share on other sites

Wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Ale szczerze mówiąc trochę się boję, żeby replika się nie zepsuła (czytałem, że potrafi się nawet złamać!), dlatego postaram się zainwestować kolejne pieniądze, żeby nie było niespodzianek... Oprócz tego czytałem, że warto od razu kupić silikonową gumkę Hop-up najlepiej Guarder'a, która poprawia osiągi. W to chyba też warto zainwestować (kolejne pieniądze...).

 

Dzięki chłopaki za pomoc :)

 

BTW. Zakup planuję na koniec czerwca - lipiec toteż będzie zastrzyk gotówki :-)

 

Jeszcze raz wielkie thx :-)

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie. Chyba kupię w sklepie gunsmith.pl zważywszy na bliskość (jestem z Wawy). Spodobała mi się tam M16 A1 JG (Vietnam). W zestawie jest magazynek krótki (ale Hi-Cap). Czy jeśli dokupię długi (taki jak do M16 A2, A3, A4...) to będzie on w pełni kompatybilny?

 

To ten gun: http://www.gunsmith.pl/go/_info/accessorie...item=2#products

 

O sklepie słyszałem dużo dobrego, jest blisko, M16 po najniższej cenie - dlatego się na to zdecydowałem.

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zakupiłem sobie TAKĄ lufę precyzyjną. Gdy już do mnie przyszła wyjąłem starą i porównałem długości, i okazało się, że o jakieś 4cm za długa jest. Pomyślałem: "no trudno, będzie trochę wystawać". Wkładam nową, ale coś uniemożliwia włożenie jej do końca, bo coś ją blokuje, mniej więcej w tym miejscu do którego sięga stockowa lufa. Wiecie jak można sobie z tym poradzić, oprócz zakupu nowej krótszej precki?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj sobie z tym poradziłem. Kupiłem klucz imbusowy 1.5mm, odkręciłem tłumik płomienia, i nożyczkami powiększyłem (tylko troszeczkę) otwór i ładnie lufa weszła. Teraz kulki lecą dalej i celniej. Aha to ja ADRniemadrzwi :)

Edited by Problematyk
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, czy ta bateria http://asgshop.pl/produkt.php?id=2120 będzie pasować do M4A1 firmy JG? Ta co jest dodana do zestawu nie chcę pasować, jeżeli się lekko przekrzywi.

 

Na stronie jest napisane, że niby pasuje, ale jak jest w praktyce to się Was pytam.

 

Mam taką samą tyle że 9.6V. Pasuje jak ulał więc z tą tym bardziej nie powinno być problemu 8)

Link to post
Share on other sites

Teraz producent dodał do eMki JG:

- metalowe łożyska,

- stalowy przerywacz (wreszcie nie będzie się sypał na SEMI),

- 'nietypową' zębatkę tłokową.

 

Zaraz ktoś zapyta na czym polega nietypowość tejże zębatki więc odpowiadam, iż wrzucę do jutra jej foty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam was jako nowy użyszkodnik :D. A teraz żeby nie robić offtopu, to napiszę prosto z mostu, iż jestem tą repliką zainteresowany. Zbyt 'pro' w ASG nie jestem, coprawda jak broń obsługiwać to wiem, uprzednio miałem tylko Kałasznikowa sprężynowego o mocy 90 M/s, i strzelało się fajnie. :) Teraz zastanawiam się nad tą repliką, ale chodzi mi o kilka rzeczy

1) jak z Zasięgiem ?

2) Czy replika nie posypie się po miesiącu ? (Kałasznikow którego miałem, koledze wytrzymał 3 lata ...), Ja przy tej broni chciałbym około 1,5 - 2 lat, jest to możliwe?

3) Jaki jest stosunek cena/wydajność? Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

1) Kiedyś z kolegą robiłem test i udało mi się w niego trafić z ok. 50m. (mierzone krokami). Oczywiście nie za pierwszym strzałem.

2) Replika raczej nie posypie się po miesiącu. Piszę "raczej", bo to jest chinol i wszystko może się zdarzyć. Mi już działa od początku marca, a przebieg to 4k kulek, a 1.5 roku to możesz wyciągnąć, ale jak wymienisz części w gearboxie i kupisz jakąś lepszą batke i ładowarkę.

3) Myślę, że za tą cenę warto brać, bo to fajna replika, ale gdybym to ja miał kupować to pozbierałbym na CA, lub ICS.

 

Aha. Zapomniałem napisać co ja chciałem :)

 

Kupiłem sobie we wtorek kulki na bron.pl i dzisiaj doszły. Były to "Blastery" i "Excele" 0.25. Niestety bardzo słabo strzelają, przy jednym strzale wylatuje kilka kulek. Xtremy i PJ normalnie lecą, a te nie chcą. Pożyczyłem od kolegi blastery 0.2 i one dobrze latają. Zauważyłem, że te które pożyczyłem są koloru bardziej fioletowego, a blastery które kupiłem bardziej zielone, a excele bardziej fioletowe. Chciałbym się was zapytać czy może być coś nie tak z repliką, że tak strzela, czy po prostu kupiłem podrobione kulki.

Edited by ADRniemadrzwi
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam M4A1 JG III gen i chciałbym zakupić do niej metalową jednoczęściową komorę hop-up Systemy, lufę 6,04 Systemy i silikonową gumkę systemy. Pytanie jest następujące: Czy ktoś wie czy ta komora będzie tam pasować? A jeśli nie to która będzie dobrze pasować i współgrać z powyższą lufą i gumką.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...