Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 III Generacja replik JG [JGF_6604]


Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Opisz trochę dokładniej ten dźwięk. Wątpię czy ma to jaki kolwiek związek z tym kablem...

 

Wisz zapewne jaki dźwięk wydają samochody na pilota, które mają mają słabą baterie? U mnie ten dźwięk jest głośniejszy. Ja mam naładowaną na max'a baterię. Na auto tylko pierwszy strzał ma taki odgłos, a później jest chyba zagłuszony. Dlatego myślę, że to wina kabla.

Link to post
Share on other sites

Ja mialem podobnie w M733, z ciekawosci wyjalem silnik. Po ponownym go zamontowaniu replika odzyla, poprawila sie kultura pracy, wzrosl ROF.

Tez mam pekniety kabel, jezeli nie styka sie z elementami metalowymi, przez co mogloby uciekac napiecie, to wystarczy go zaizolowac.

Link to post
Share on other sites

Sam mam takie body

 

Btw mam juz moje SR-16 od paru ladnych miesiecy, szczerze ani razu nie sadzilem ze zle wydalem pieniadze na ta replike, naprawde! Ma juz przebieg ok 2k kulek (nie jestem "kulkozernym" strzelcem), przezyla lekkie przemoczenie, kilka upadkow i chodzi caly czas dobrze.

Wymienilem w niej to paskudne plastikowe body, komore i gumke i dzisiaj wlasnie kupilem sobie precke MadBulla. Teraz w przyszlosci mysle o wymianie kolby bo niestety jak kupowalem od krakmanow byla tylko emka w wersji SR-16 i szczerze, bardziej mi sie podoba kolba modulowana (batke mam na skladzie do kolby SF) no i oczywiscie kolimator ale nie bede sie juz tutaj na ten temat rozpisywal.

Na koniec napisze jeszcze ze naprawde nigdy nie mialem zadnego problemu z ta replika i jezeli ktos nie ma wypchanego portfela i nie chce byc kolejnym posiadaczem kalacha od cymy to tylko nalezy szukac oferty na przecenie emek 3 generacji od JG.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zamieścić skleconą przeze mnie recenzje nabytej nie dawno eMki. Wiem, że recenzji tego sprzętu jest sporo a i od premiery eMek III gen. minęło już trochę czasu, lecz... mimo wszystko, może komuś się przyda.(?)

 

Od jakiegoś czasu myślałem o tym aby przesiąść się z cymowego AK na jakąś eMke. Jako, że JG zbiera dobre recenzje, postanowiłem wydać te pięć stówek i sprawić sobie M4 cqb. Jak pomyślałem tak też zrobiłem i nie dawno stałem się posiadaczem tego sprzęciku. Pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Dobry roof, niezły zasięg i przyzwoita celność – jak na stock oczywiście. Po niedługim okresie (kilka godzin po zakupie i przestrzelaniu) przyszedł czas na zaglądnięcie do środka. Po rozłożeniu body okazuje się, że jest ono plastikową skorupką przypominającą wydmuszkę, lecz wydmuszkę nadzwyczaj solidną – jak na abs oczywiście. Lufa wewnętrzna jest sztywno i mocno osadzona w komorze HU i tu uwaga – prosty test polegający na dmuchaniu w lufę (zatkaną z drugiej strony) wykazał, że (przynajmniej w moim egzemplarzu) nie ma nieszczelności pomiędzy lufą - gumką - komorą. „Gumka montowana jest na ciepło” – jak oznajmiają słowa z opisu wielu sklepów. Stwierdzić muszę, że opisy te nie mijają się z prawdą bo wyjęcie lufy z komory to wyczyn, na który trzeba poświęcić trochę czasu i cierpliwości. Na stock’owej lufie (280mm) , gumce i komorze zarówno zasięg jak i celność są przyzwoite (choć każdy definiować może „przyzwoitość” nieco inaczej). Na dystansie 45 metrów 6/10 kulek trafia w cel wielkości człowieka. Z odległości 30 metrów trafiamy 8/10 w ten sam cel. Nie strzelałem z dwójnogu więc możliwe, że przy stabilnym celowaniu wynik mógłby być lepszy. Wspomnę może, że teścik celności przeprowadziłem przy użyciu takich kulek jakie akurat miałem pod ręką a były to GFC 0,25 (wiem, wiem… :roll: ) i kolimatora co mogło w jakiś sposób wpłynąć na celność. Po wymianie gumki i lufy na SYSTEME (i kulek na madbull'e) przeprowadzę test raz jeszcze. Gearbox działa płynnie lecz głośno. Rezonans powstały podczas strzału wprawia w drgania sprężynkę powrotną rączki przeładowania („ucieszyłem” ją podkładając nad nią kawałek gąbki, która odbiera drgania), która wybrzmiewa irytującym brzęczeniem około dwóch sekund. Ponad to oddźwięk rezonansu jest jeszcze mocniej słyszalny jeśli złożymy się przykładając twarz do kolby, która w tym egzemplarzu (kolba typu sf) działa jak pudło rezonansowe gitary. Lufa zewnętrzna nie chwieje się, siedzi sztywno i pewnie, czego powiedzieć nie można o szynach na niej zamontowanych. Mają one około pół milimetra luzu z każdej strony. Rozwiązaniem był demontaż dolnej części oszynowania i naklejenie kilku „dystanserów” zrobionych z taśmy izolacyjnej na górny zespół szyn (od spodu). Po tym zabiegu cały frontgrip jest sztywny jak… (każdy sobie porówna do czego chce)… jest po prostu stabilny. Kolba typu sf jest tu elementem przeszczepionym z hk 416. Podczas składania się do strzału od razu czuć różnicę pomiędzy nią a standardowymi kolbami. Ta jest o wiele wygodniejsza (oczywiście należy brać pod uwagę osobiste preferencje). Mieści się w niej akumulator 8,4V 1500 mAh, który mimo swej „stockowości” pozwala cieszyć się przyzwoitą szybkostrzelnością – choć jest ona wynikiem przede wszystkim silnika. A silnik… co tu dużo pisać – po prostu kawał dobrej, chińskiej roboty. I mimo to, że jest to silnik „made i China” to spokojnie można go zaliczyć do najlepszych podzespołów tej repliki. Wracając do kolby – nie powinniśmy regulować jej w momencie gdy znajduje się w niej akumulator. Może to doprowadzić do przetarcia lub nacięcia izolacji na przewodach akumulatora. Najpierw regulujemy kolbę a później wkładamy akumulator. Elementami zasługującymi na uwagę są tu części metalowe. Zarówno zespół szyn na frotgrip’ie jak i prowadnica kolby są wykonane bardzo starannie. Szyny wycięte są bardzo dokładnie a ponadto wykonano je z dobrej jakości metalu. Szyna umieszczona na body, przyrządy celownicze i rączka przeładowania wykonane są (najprawdopodobniej) ze znalu lecz ich jakość również można określić jako przyzwoitą. Co do przyrządów celowniczych – przyczepię się do przeziernika, który jest „fabrycznie krzywy” lecz nie przeszkadzało mi to gdyż zaraz po wyjęcia z pudła zamontowałem na replice kolimator. Na dzień (noc) dzisiejszy nie jestem w stanie ocenić wytrzymałości gearbox’a, jest to spowodowane zbyt małym przebiegiem (~1k bb’s) ale nie mało jest użytkowników replik III serii eMek od JG, którzy chwalą się „kosmicznymi” przebiegami. I to chyba tyle…

Edited by callidionis
Link to post
Share on other sites

I znowu coś się popsuło. Tzn nie wiem. Na batce 8,4 nie może ruszyć, kable i batka się grzeją. Na 9,6 wszystko śmiga tzn tak prawie, bo dzisiaj strzelałem i i coś zaczęło się dymić z batki. Odpiąłem ją szybko i tyle. Teraz działa normalnie. Na 100% nie jest to śruba dociskowa silnika, bo już nią kręciłem i nic.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że jak by było przebicie to na 9,6 też by nie działał. Na wszelki wypadek zaraz sprawdzę kabelki i dam znać co i jak.

Tak, dokładnie, odgłos jest taki jak by aku był rozładowany.

 

EDIT: Kable są w porządku.

Edited by Kaczma
Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4773 kolega z Lubonia ma i jedyny mankament: trzeba mocny akumulator i dobrą ładowarkę :)

I od razu masz firmowe części od G&G, jeśli chcesz JG to trzeba się troszkę pobawić (m. in. komora H-Up). Jeśli miałbym brać coś od JG to byłoby to G3 SG-1 albo G36c, o tych replikach możesz poczytać na forum.

Link to post
Share on other sites

No i wymieniłem lufę (283mm) i gumę na systeme (nie miałem problemów ze średnicą lufy), wynik? Na początku były dublety ale z tym sobie poradziłem. Skupienie jest o wiele lepsze ale zasięg spadł o jakieś 5 metrów. Wiem, że to nie do końca normalne i właśnie zastanawiam się co może być przyczyną. Jakieś sugestie?

 

Acha… wypustek gumki jest na swoim miejscu, może to stock'owy dystanser?

 

Ok, już wiem... :-F olej silikonowy w komorze nie jest sprzymierzeńcem dobrego zasięgu :wink:

Edited by callidionis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...