Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolety gazowe[CO2 czy GREEN GAS?]


Recommended Posts

Witam.

 

Doszły mnie słuchy że ludzie powoli rezygnują z GREEN GAS-u na rzecz pistoletów zasilanych CO2. Przynajmniej w moich okolicach.Bo podobno taniej wychodzi i są mniej awaryjne.

 

Kapsuła Co2 kosztuje ok. 1.90pln + co 300 strzałów kapsuła ze środkami konserwującymi ok. 7pln.Nie wiem ile mniej więcej można na jednej kapsule oddać strzałów.

 

Natomiast GREEN GAS 1000ml (dobry z silikonem) może kosztować nawet do 50pln.Na replice z BLOW BACK-iem na jednym nabiciu można wystrzelić góra dwa magazynki.

 

Patrząc po sklepach internetowych większy wybór mamy raczej wśród GREEN GAS-ówek.

 

Pytanie do tych co są częściej na zlotach: czego ludzie chętniej używają w chwili obecnej?

 

Jeśli był już taki temat to sorki ale nie znalazłem.

Pozdrawiam.

Edited by _bartus_
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja sam zrezygnowałem z GG na rzecz CO2 i zamówiłem właśnie Sigme 40F Metal, bo wyjdzie mnie to taniej, głównie dla tego, że nie musze zamawiać CO2 przez internet = 0 kosztów przesyłki. Nie daleko mojego miejsca zamieszkania jest sklep wędkarski, gdzie mają też wiatrówki no i kapsuły CO2 po 2zł za sztukę ;)

 

Poza tym, nie trzeba kupywać na raz 1L gazu tylko można sobie rozłożyć koszty ;) Wystarczy, że przed strzelanką wskocze do sklepu i kupie sobie 2 czy 3 kapsułki i dam za to 4-6zł.

 

Co do wytrzymałości broni na CO2, to dopiero się okaże, jak mi przyjdzie Sigma :D

 

pozdrawiam

Ropson

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites

Co2 jest naprawde mocnym gazem strzelanie z co2 to trochę nietrafiony pomysł,lufa krótka,dużo fps,małą celnośc musisz strzelac z bliska a tutaj pojawia sie problem zbyt dużej mocy i tak zamyka się błedne koło.Z daleko nie trafisz z bliska będzie bardzoo bolec przynajmniej u nas stosowanie co2 nie jest mile widziane.

A już napewno nie kupuj wynalazków wingui itd... które mają po 500 fps!.

Edited by yamahar46
Link to post
Share on other sites

Daielows jak dostaniesz już tą replikę to powiedz na ile mniej więcej gdzieś strzałów starcza jedna kapsuła.

Oczywiście tak orintacyjnie.

 

Bo jestem tego ciekaw.

Sam planuję kupić jakąś lepszą replikę niż w tej chwili mam lecz nie weim jak jest właśnie z tym utrzymaniem.

 

 

Pozdrawiam!!!

Link to post
Share on other sites

Dla mnie naprzykład liczy się by replika była jak najbardziej ralistyczna i zdaje mi się że te zasilane GG sa właśnie takie.Miałem parę CO2-iek w ręku i takie nie są.

 

To że zakup naboi CO2 można sobie rozłożyć to rzeczywiście prawda ,ale na dłuższą metę lepiej się wychodzi kupując butle 1L GG,choć z drugiej strony taka duża butla kusi do ciągłego strzelania i może się szybko skonczyć :???:

 

Na GG wystrzele dwa magazynki (24 kulki)i czasem 1/3 z 3 maga.

Link to post
Share on other sites

Uważam ,zę oba systemy mają zalety i wady:

zasilanie CO2:

zalety:

-Zazwyczaj ok. 360fps, silny odrzut zamka(sprawdzone na hi-capie)

-Subiektywnie szybksze łądowanie magów(na jednej kapsule mozna wywalic 2-3 magi)

-magazynek może leżeć bez kapsuły, nie trzeba sie bać o uszczelki(trzeba pamietac o smarowaniu)

-można śmiało używac zimą

-Duży dostęp do kapsuł CO2 12g (zazwyczaj w kazdym miescie jest sklep z wiatrówkami itp)

-wielkosc kapsuł,nie trzeba targać dużej butli

-CO2 jest względnie bezpieczny w porównaniu z propanem

-charakterystyczny dźwiek wystrzału

wady:

-nierealistycznie wystający magazynek(naszczęscie to już sie zmnienia np. hi-capa i colt1911 WE)

-przy szybkim strzelaniu może dochodzic do skraplania wody w mechanizmie i odmarzania

-taka replika ma zazwyczaj mniejszą żywotność (choc nie koniecznie moja hi-capa służyła mi 2 lata bez problemu na CO2)

Zasilanie Greengas\propan

zalety:

-realistyczny magazynek(krótki)

-cena(zazwyczaj replika jest tańsza od tej na co2)

-względnie dłuższa żywotnosc(choc różnie bywa)

-dużo czesci zamiennych(lepsze zawory o wiekszej przepustowosci itp...)

-dowolne kożystanie z propanu w odróżnieniu od kapsuł co2 (po załadowaniu trzeba zurzyc całą)

Wady

-Butle greengasu\propanu(który jest silniejszy ale skraca żywotosc repliki)

sa droższe ale pojemniejsze od co2

-propan jest bardziej niebezpieczny od co2(łatwopalny)

-repliki na green gas mają problemu z działąniem w niskich temp.

-dostęp do gazu(wiekszoci przypadków trzeba zamawiac przez net)

Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam, że duża prędkość początkowa (rzędu 360fps) w pistolecie na CO2 to wada, nie zaleta. To jest broń boczna, i często używa się jej z bliska. Łatwo komuś krzywdę zrobić.

 

No i... na GG nie przypominam sobie takich koszmarków, jak Beretta z 500fps, którą miał jeden koleś na Bezśnieżnej Zimie IV ("CQB to pojęcie względne"). Mało wam ludzie FPS'ów? Może zacznijmy do siebie pykać z wiatrówek. Albo od razu z ostrej broni... :(

 

Przepraszam, że tak najeżdżam, ale takie typki wyprowadzają mnie z równowagi. :poddanie:

 

A'propos bezpieczeństwa - owszem, co2 nie jest łatwopalny, ale propan też wymaga zaledwie podstawowych warunków bezpieczeństwa. Nie wiem, jak wygląda problem rozszerzalnoścvi termicznej co2, ale i tak, i tak w obydwu przsypadkach masz do czynienia ze sprężonym gazem pod znacznym ciśnieniem. To nie zabawka.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie I NIE TWIERDZE ŻE 360fps to dla mnie + poprostu jest to zazwyczaj kryterjum pozytywne u nas mozna w budnyku z max 360fps można wchodzic ale nie jest to preferowane. Co do bezpieczeństwa to chodziło mi o to ,że często ludze napełniają np. magi paląc faje . Mielismy taki przypadek ,że popiłek sadłu kolesiowi na maga jak pompował gaz. Fajną miał mine.

 

Powiesz mi jak uzyskał ten kolcek 500fps w replice na gg(był to ruger czy mk23?)

Link to post
Share on other sites

yuri629 już świetnie podkreślił wady i zalety obydwu rozwiązań. W praktyce lepiej wychodzą kapsuły CO2, nie zawsze tak silnie podnoszą sile strzału, w każdym razie kiedy jest BB w pistolecie nie często dobija do 400fps. Krzywda jak krzywda, dzieje sie kiedy ktoś nie myśli, lub strzela zza winkla co w moich rejonach jest zabronione. Osobiście wybrałbym CO2 ze względów czysto ekonomicznych, przenieść 4 kapsuły, a brać całą butle propanu, to inna sprawa. Nawet jak widać bezpieczeństwo nie jest takie oczywiste i trzeba o tym pomyśleć również.

Link to post
Share on other sites

adam93 :

Tak jak prosiłeś, bo dostałem dziś Sigmę, piszę ci, że u mnie kapsuła wystarcza na 2 magazynki

 

Napisałem mini-recenzje w temacie o Sigmie

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...mp;#entry703650

 

 

yuri629 :

Co do wystających magów, to przecież są do ostrych broni przedłużane magazynki, np do glocka. Dziwne dla mnie jest to, że mało kto widział takie magi w ostrej broni.

 

Errhile :

Co do mocy np Sigmy, gdzie podawane jest 350-360fps, to tyle ma większośc elektryków albo nie wiele mniej, rzędu 320-330, a z nimi raczej wchodzi się do CQB, do tego walą na full auto, więc ja nie widzę jakiś specjalnych powodów, żeby pistolet 350fps miał byc wiekszym zagrozeniem niz AEG o podobnej mocy.

 

U nas (tzn strzelamy się ze społecznością Bielskiego [bielsko Biała] ASG) obowiązuje limit max 400fps do budynku.

 

Tam ludzie mają w większości koło 400 fps, a niektórzy i ze 100+ więcej i jakoś się gra a ja sobie z moimi 320fps w AK47 Beta z JG radze. ;)

 

 

 

Pozdrawiam!

Ropson

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

co do green gazu i niskich temp. może to i odosobniony przypadek ale moja klamka na green gaz firmy Tokyo Marui w stocku (bez upgrade'ów) strzelała lepiej niż sigma na co2 w niskich temp (momentami 7-10 stopni na MINUSIE żeby wątpliwości nie było, jak sie chwile pobiegało w jakimś podstawowym umundurowaniu i kamizelce to kończyny ludzikom pomarzły i ciężko było skłonić paluchy żeby nacisnąć spust ;P się ekipa nie przygotowała)

kumpel miał sigme z tym długim magiem i był problem wystrzelić 20 kulek , inny chłopek miał rugera kjw bez blowbacku i kulki wytaczały się z lufy (max 2 strzały na nabicie maga, max 3m zasięgu) , u mnie spokojnie 25kulek z zatrzymaniem zamka w tylnej pozycji po ostatniej, lekka strata mocy ale i tak ok 30-40m skutecznego ognia (+gazu na kilka kulek na 2 mag) , wymieniałem sie z kumplem gazem - myśleliśmy że to był problem w jego rugerze ale moja klamka strzelała na jego gazie a jego na moim dalej tylko po 2-3 strzały max

ale jak pisałem może to tylko mój odosobniony przypadek

wydaje mi się że jak zainwestujesz w dobrą klamke na green gaz to i w niskich temp może pozytywnie zaskoczyć, polecam TM z czystym sumieniem, niezależnie od gazu , czy to ultraair czy jakiś inny wynalazek, TM bardzo dobrze znosi niskie temperatury,

inna sprawa co do mocy na co2 , raz miałem sytuacje, że dostałem z klamki na co2 z ok 420fps z paru metrów i wydłubywałem kulke z ręki , mi sie to nie podobało a kumplowi było cholernie głupio ... mamy się dobrze bawić a nie robić sobie nawzajem kuku :) pomyśl co by się stało jakbyś komuś w zęby czymś takim przyłatał (gdzieś czytałem że nawet 300fps potrafiło z 10m połamać jedynki a co2 daje spory zapas mocy, weź pod uwage że to będzie klamka-na bliskie odległości, więc wbijesz z tym do budynku i wyskoczy Ci ktos zza winkla , albo tylko głowe wychyli a ty spanikujesz i strzelisz... reste sobie sam dopowiedz)

przemyśl sprawe, jak zrobisz to już twoja decyzja :)

Link to post
Share on other sites

CO2 nie oznacza od razu mieliona fpsów, np. Desert Eagle od CyberGun/KWC ma na kulkach 0.20g około 320 fps.

Ostatnio robiłem testy w temp -5 C i nawet magazynek był w stanie wywalić 20 kulek, nie tak daleko, jak zawsze, ale 10m+ było na bank (nie mierzyłem, więc nie chcę tu dawać większych wartości)

Link to post
Share on other sites

Ja mam Berette M9A1 CO2 KJW Ful Metal, przy około -5*C na jednym naboju CO2 spokojnie mogę wystrzelić ponad 2 magi po 23kulki i to z całkiem dobrym rezultatem, wiadomo że kulka nie leci tak jak latem, ale udaje mi się bez problemu strzelić w kartę A4 z 20m i to za każdym razem. Pistolet ma 350fpsów i system blow-back jak na broń boczną to naprawdę dobry wybór.

Jak by ktoś chciał kupić takie cacuszko jak ja to podaje link do sklepu gdzie zakupiłem swoje maleństwo: http://salonasg.pl/index.php?p958,beretta-m9a1-co2-kjw

450zł to trochę dużo jak na boczną broń, ale jak ktoś tak jak ja ma snajperkę czy jakąś inną broń z którą nie da się biegać itp to naprawdę polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja swojego gaziaczka na CO2 (dziwny byt o nazwie xtreme 45) kupiłem w tym samym sklepie co kolega wyżej. W lato mogę wystrzelać na jednej butli ok. 3-4 magów (mag. 18 kulek). Chciałbym też wrócić do pytania robartrr-a czy można zostawić kapsułkę w magu. Gdy kupowałem guna sprzedawca powiedział aby tego nie robić ponieważ niszczą się uszczelki (osobiście tego nie robię) ale w końcu nie wiem czy to prawda :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Na gg wychodzi taniej niz co2 jesli ma sie sklep na miejscu lub bieze sie propan z bp... fakt co2 sa wygodniejsze w przenoszeniu ale ja np swoja butle gg wkładam do takiej głebokiej kieszeni w spodniach marpat helikona (cała butla gg ultaira sie miesci) z mojego siga tm sa 2 a w upalne dni było prawie 3 magi nawet... co2 nadaje sie raczej tylko do gbbr z ciezkimi suwadłami lub snajperek...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...