Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Produkty firmy Pantac


Recommended Posts

Sory Foka, ale jakbym trzymał w reku mp7, to bym sam wnioski wyciągnął. A ja tego nawet na oczy nie miałem przyjemności widzieć.
To trzeba pogooglać albo poszukać na forum, żeby zobaczyć jak wygląda ten pistolet maszynowy.

 

A Beretta 93 jest też nieco większa od zwykłych pistoletów
Bzdura, ma przeciętne rozmiary.
Link to post
Share on other sites

To trzeba pogooglać albo poszukać na forum, żeby zobaczyć jak wygląda ten pistolet maszynowy.

Hy... Odkryłeś, że to pistolet maszynowy. Miło :roll:

 

Dobra nie ma co się o to spierać, mój błąd. Wiem, że mogłem sprawdzić i w sumie sprawdziłem, ale już tak troche przez mgiełke widziałem ;-)

 

Tak więc przepraszam wszystkich tu zbulwersowanych. Każdy wkońcu może błąd jakiś, kiedyś popełnić :???:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Wiem, że odkopuję, ale to jedyny oficjalny temat jaki znalazłem. (Jeśli robię błąd odkopując, to prosze moderatora o przeniesienie).

Otóż ma ktoś może jakąś kamizelkę/ chest rig PANTAC'a w kolorze TAN? Jeśli tak to prosiłbym o zdjęcie na PW.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł do mnie chest, którego kolorem według gunfire był TAN............ Oświecam wszystkich tutaj, że kamizelki pantaca w TAN, na gunfire to na prawdę Khaki :P Nawet na kartoniku z numerem seryjnym pisze khaki. Trochę lipa, skoro sklep pokroju gunfire nie potrafi rozróżnić, a przynajmniej przeczytać jaki to kolor. Na szczęście chciałem cos pokroju CB, a obawiałem się że tan może być za jasny. Chest wygląda całkiem ok. Na dniach wrzucę fotkę sprzętu :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czy ktoś obeznany w temacie mógłby mi napisać jak rozpoznać "oryginalnego" Pantaca? Zakupiłem komplet: kamizelkę i kilka ładownic od użytkownika w komisie. Twierdził, że wszystko jest firmy Pantac. Sprzęt przyszedł, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy dostałem to za co zapłaciłem.

 

Żaden ze sprzętów nie ma metki Pantac ani nawet Cordura. Problem w tym że styczność z tej klasy sprzętem (dokładnie Flyye) miałem ostatnio z 1,5 roku temu i ciężko mi teraz stwierdzić co tak naprawdę dostałem. Z mojej obserwacji wynika że może to być zwykły no-namowy chinol (kamizelka ma pod siatką po wewnętrznej stronie białą metkę "Made in China" ale to chyba nie do końca przesądza sprawę bo Pantaca w końcu też robią w Chinach.

 

Mogę wrzucić zdjęcia, ale nie wiem czy to coś da. Kolory wiadomo wychodzą różnie, chyba że są jakieś szczegóły po których można poznać typowego chinola.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

<Ciekawe czy jest biegły z zakresu oporządzenia taktycznego? :teeth:>

 

Po przeprowadzeniu małej analizy zgromadzonego materiału + posiłkując się google.pl oraz zdjęciami kolejno:

 

- CIRASopodobnego wyrobu konglomeratu chińskich firm tj. ACM,

- CIRASa firmy PANTAC,

 

dochodzę do wniosku, że jest to... podróbka w wykonaniu ACM.

 

Uzasadnienie

W kwestii koloru, ciężko domniemywać cokolwiek na podstawie zdjęć (zarówno tych znalezionych w sieci, jak i zamieszczonych powyżej), ze względu na przekłamania monitora i sprzętu służącego do fotografii.

Jeżeli chodzi o dołączone do zestawu ładownice - ich krój oraz kiepskie wykonanie wskazują na ACM. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wszystkie wyżej przedstawione dołączane są do kamizelki w formie zestawu (CIRAS ACM).

Różnice wizualne można zauważyć także gdy spojrzy się na sposób przeszycia rzepu na uchwycie do szybkiej ewakuacji (QR) pod szyją. Pantac obszywa go dookoła, w ACM natomiast jest szyty poprzecznie.

Wszystko to jest jednak luźnymi przemyśleniami, które zostały moim zdaniem przypieczętowane przez plecy kamizelki - PANTAC kopiuje CIRASa w rozmiarze M/L, tym samym plecy mają 8 komórek PALS na szerokość. W przypadku ACM - tylko 6.

 

<Nie przesądzam jednak sprawy :teeth:>

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...