Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komunikacja (ręczna, głosowa. radiowa)


Recommended Posts

Może poczytaj pierw o tym jak się powinno rozmawiać przez radio.

Potem o tym jak się identyfikuje osoby przez nie nadające.

Zapewne przyda się też wiedza na temat postępowania w przypadku, przejęcia lub potencjalnego przejęcia radia lub kodów prez przeciwnika (a przy okazji jak to sprawdzić i ogłosić przez radio).

I jak już to będiesz wiedział -

 

Kolejny wszystko-jedynie wiedzący który odsłużył "swoje"? Do tego wiedzący jak powinni się bawić ludzie na jebankach i milsimach?

Jedno pytanie: Ile milsimów zorganizowałeś? W ilu z tych zorganizowanych przez Ciebie milsimach "ogarnąłeś" kwestie łączności? Na ilu z nich zapewniłeś uczestnikom sprzęt łączności działający dalej niż 500 metrów?

 

Jak już opowiesz o tych swoich osiagnięciach w organizowaniu systemow łączności na imprezach milsimowych i o tym jak się udały wspomniane przez Ciebie kwestie wtedy proponuję wrócić do rozmowy "co kto powinien na milsimach i jebankach robić z radiem"...

 

 

lightowo to forum umie wyśmiewać przede wszystkim i udowadniać jacy z nich są spece od znajomości taktyk wojskowych (już nie tylko ASG), kiedyś był o to spór.

 

Chcesz do niego wrócić Ovitz?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Krótkofalówka mnie raz zgubiła: umówiłem się z kolegą z teamu, że gdy zauważy przeciwnika, ma dać sygnał dźwiękowy. A że dał sygnał wtedy, gdy ja byłem pod stertą liści, a 5 przeciwników chodziło obok mnie to istny pech...
Bo łączność bez zestawu słuchawkowego nie ma najmniejszego sensu i bardziej szkodzi niż pomaga.
Link to post
Share on other sites

Hmm i że moderator też czytanie ze zrozumieniem ma w głębokim poważaniu???

Całość tematu "że niby się znam" został posiągnięty specjalnie dla szanownie negujących wszystko i wszystkich kolegów :D, ale negowanie negowania nawet zostało na tym forum zanegowane :D

To co kolega emagie potrafi, to jego, ale to co tu wypisywał to inna sprawa.

A cały pomysł "siatki" - luźna propozycja dla mającech problemy z podsłuchiwaniem na ZWYKŁYCH szczelankach KONIEC.

PS

Thor - ilość zorganizowanych imprez raczej nie powinna być wyznacznikiem wiedzy i umiejętności, ew. jakość takowych...

 

A wracając do tematu łącznośći - czy ktoś spotkał się z zestawem słuchawkowym do PMR z przełącznikiem nadawania ?? Do tej pory widziałem takie tylko do CB i to jeszcze "samoróbki".

Link to post
Share on other sites

Lightowo nie ośmieszaj sie takimi pytaniami ok? Jak widać masz wiedze z "radiokomunikacji" kompletnie oderwanej od sprzętu. A to w realiach ersoftu dość poważna ułomność...

 

Odpowiadajac: Tak widziałem kilkanaście jak nie kilkadziesiąt różnych modeli zestawów słuchawkowych do radyjek PMR, LPD, FRS itp z przyciskiem PTT... zaryzykowalbym teorię że jakieś 90% produkowanych zestawów słuchawkowych do tego typu radiotelefonów ma takowy "przełącznik"

Link to post
Share on other sites

1. Raczej trudno byłoby znaleźć zestaw, który PTT nie posiada. Co najwyżej niektóre tanie i kiepskie radyjka nie obsługują PTT na kablu i trzeba naciskać na radiu.

 

2. Jak wymyślasz sobie własne nazwy funkcji czy przedmiotów, które mają już nazwy funkcjonujące na całym świecie to nie dziw się, że ktoś tego nie rozumie. Tym bardziej, że zadajesz pytanie hmmm... głupie, w świetle tego, że 90% zestawów PTT ma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...