Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Kolba - sam posiadam ctr-ke od acm - będzie pasować. Lecz powinieneś Sie spodziewac jej luzow, trochę izolki na prowadnice i ok, poza tym ok.

 

Co do chwytu to Sie nie wypowiem, lecz acm to wiadomo że robione na odpierdziel i może być problem z wlozeniem/pozycjonowaniem silnika, jeśli miałbym kupwać, z czasem kupię , to wybiorę coś markowego, decyzja należy do ciebie.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten chwyt ci nie będzie pasować bez małych modyfikacji typu ciecie jak i zdejmowanie materiały a i tak może nie przypasić :). Problem głownie leży po stronie tych szyn na dolnej połówce GB co w nie się wsuwa chwyt. Są pod innym kontem. Da się to zrobić ale trochę posiedzisz nad tym. Co do kolby osobiście mam kolbę SF ACM i siedzi sztywno. Delikaty luz aby mogła chodzić. Siedzi lepiej niż od icsa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ta dysza nie podejdzie. Wiem bo sam kupiłem :P. Jest za długa. Nie wiem jakiej dyszy dokładnie używają inni bo z tego co widziałem są 3 rodzaje dysz do emek od ca i każda różnej długości. Do m4 m16 i m16a2 chyba. Nie wiem po co na co w każdej inna długość. Ta nie wejdzie na 100%. Długość tej dyszy to 21,47mm. Kupowałem ze speca. Pamiętaj że ICS potrzebuje również obwód dyszy zew. mniejszy niż inne repliki typu m4.

Link to post
Share on other sites

DF nie mam pojęcia tak naprawdę to z dyszami do ics-a są problemy aby dobrać. Myk jest taki też że dużo robi na końcu dyszy ta dziurka w dyszy i jej obwód. Zrobiłem za zamówienie 4 dysze i udało mi się je dopasować ale to i tak nie jest to co jest w standardzie :D. Nie wiem może mam dziwną komore chodź miałem dwie tu i tu ten sam problem. Życzę ci powodzenia lub doczekania się dysz na madonionie do ics-a od guru.

Link to post
Share on other sites

Koledzy, a robił może któryś z Was próby z dyszą Guardera?

Bo zamierzam wymienić bebeszki GB (obecnie fabryczne) na te z zestawu FTK Guarder pod sprężynę M120 i nie wiem czy wszystko zagra jak powinno. Tu jest ten zestaw:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_231&products_id=3305&name=Guarder_-_FTK_SP120_do_M4A1#!prettyPhoto

Ktoś już wcześniej pisał że wszystko poza dyszą jest standardowe, M120 chyba mi jeszcze silnik Infinite uciągnie?

Link to post
Share on other sites

TheOne tylko czekać do stycznia :).

 

RubyPerez Silnik uciągnie spokojnie. Co do bebeszków nie lepiej zainwestować coś lepszego ? Guarder co prawda dobra firma ale za cenę 449zł możesz mieć sprzęt który wytrzyma ci spokojnie m150 jak nie więcej :).

Zęby shs 89-90zł, tłok shs z metalową szczęką 40zł, prowadnica metalowa łożyskowana podwójnie 35zł, popychacza nie potrzebujesz o ile masz sprawnego a jeśli nie to 25zł, Ciche głowice ultimate jakies 35 zł x2 70zł, cylinder 40zł jakiś pro + spring m120 :D i masz seta jak malowany. Razem jakieś maks 350zł czyli jakieś 100zł taniej. I teraz możesz wkładać każdą sprężynę do tego.

 

Co do pytania twojego tak wejdą części prócz anti-rev oraz dyszy chyba że ją przypiłujesz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mój ICS:

 

MK18MOD1.jpg

Projekt MK18 MOD1 praktycznie został zakończony.

 

Podsumowanie:

Rozpocząłem poszukiwania elementów 1 sierpnia, i wtedy postanowiłem przeróbkę M4 CQBR z ICS na tą replikę, pomijam tuning wewnętrzny który karabin przeszedł (350 FPS, 30 bb/s a będzie więcej kulków na sek).

1. Szyny ~200 zł, posiadają oznaczenia są kurde piękne.

2. Kolba LMT full oznaczenia – 45 zł

3. MAGPUL ASAP kopia – 17 zł

4. Specter – 100 $

5. Płytka do spectera z montażem Doctera – 9$

6. Flash Kill do spectera – 9$

7. Rączka krótka TD Element – 9$

8. Puszka VFC PEQ15 (nie chcę wersji LA5, ponieważ nie ma dobrze działającej na rynku) – 100 zł używka, nowa 100$

9. M3X Element – 50$

10. AFG – 10$

11. Tłumik KAC – 30$

12. Muszka G&P (chińska jest 1 kolorowa, stąd padło na G&P, 2 kolorowe) – używka 30 zł

13. Usługi zewnętrzne – tokarz etc. 30 zł

14. Podwójny przycisk do PEQ/M3X – 11$

15. Replika

Nie wrzuciłem kosztów przesyłki.

Brakuje:

1. Docter - ~50$

2. Rura gazowa do M4 – nie do dostania, jak ktoś ma odkupię, koszt około 10 zł

3. Niski blok gazowy – 30 zł

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Strzelam się od niedawna i nie posiadam odpowiedniej wiedzy na temat poszczególnych części więc zwracam się do Was.

Posiadam taką oto replikę: http://www.madonion....rsion-p444.html (stokową) i zastanawiam się jaką gumkę do niej wsadzić, co możecie mi polecić (średnia półka cenowa :icon_lol: )? Dodam, że zamierzam strzelać się w okresie wiosna-jesień.

PS. Jeżeli nie sprawi to komuś problemu prosił bym jeszcze o podanie jaką preclufe zamontować do niej (tak do 150 PLN :icon_wink: ).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Siemka

Gumka hu: zielona g&g, przeźr. guarder lub czarna systema energy, z czego systema chyba najtwardsza jest.

z precek brałbym "promyka" lub jbu, może budżet lekko przekroczysz ale tu nie ma co oszczędzać, "tanie mięso....itd" wydasz 50-70zł więcej i nie będziesz ujadał.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gumkę to chyba najlepiej pasuje zielona G&G u mnie wzrost fps i zasięgu porównując do stockowej. Lufa w standardzie nie jest zła lepsza niż chińskie. Nie wiem jakich kulek używasz ale warto do 150zł kupić lufę sysytemy lub guardera. Pamiętaj że potem musisz używać dobrych kulek żeby nie było zacięć.

Link to post
Share on other sites

Panowie, jakiś czas temu pojawiły się komory HU do ICSa. To z dobrych wiadomości, do tego podobno mają pełny magazyn, tak wynika z meila który dostałem. Czekam cały czas, aż komora dojdzie.

 

Pytanie - dysza CA niebieska, uszczelniana - żeby zgrać ją odpowiednio z komorą, ktoś coś robił?

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, srzelamy na dyszach CA jakieś 2-3 lata. Obecnie jest ona w kolorze niebieskim, jednak wcześniej była bardziej fioletowa. W mojej ocenie fioletowa miała większą szczelność (dopasowanie do krućca głowicy). Dysza jest oczywiście w normalnym rozmiarze, nie bore-up. Takie same doświadczenia ma kolega zulu z teamu.

 

Oboje stwierdziliśmy, że największy wpływ na szczelność układu na dokładne osadzenie gumki, uzywamy czarnej systemy W każdej komorze jest inaczej. Zulu musi dopchać lufę "na chama" w kierunku dyszy, nawet zatrzask lufy ma podcięty, żeby pozwalał na dopchnięcie lufy. Mnie po dopchnięciu gumka zaczyna robic sie jajowata i puszcza powietrze. Straty pomierzone przez Zula na źle ułożonej gumce wynoszą 30-40 fps.

Link to post
Share on other sites

Nie stosuję żadnego dodatkowego uszczelnienia na lufie i gumce w części znajdującej się wewnątrz komory. Patrzę tylko w światło komory od strony dyszy jak siada gumka. Kołnierz gumki powinien być idealnie okrągły. Z tego co pamiętam znaczenie ma też długość kołnierza gumki np. zielona GG ma dłuższy kołnierz i nie chciała ładnie siedzieć. Systema czarna najlepiej mi siada i tej używam od kilku lat. Na koniec owijam jedną warstwą teflonu komorę tak aby przykryć czerwoną blokadę lufy i miejsce w którym lufa wychodzi z komory.

Link to post
Share on other sites

Komora ICSa nowa, gumka Systemy, lufa zewnętrzna G&P, wewnętrzna ICS stock - wkońcu działa jak powinno.

 

Przed siłowym mocowaniem komory na lufę itp, polecam ją dokładnie obejrzeć. U mnie trzeba było poszerzać pilniczkiem otwór w który wchodzi bolec trzymający ramię dociskające. Dystansery ICSa są strasznie miękkie, u mnie lepiej podkręca kawałek izolacji z kabla. Acha, i ta czerwona blokada - do lufy G&P nie pasuje, jest za szeroka, wymiana tego na jakąś inną i wszystko bangla. W niedzielę może uda się ją schronować.

Link to post
Share on other sites

Na strzelaniu stwierdziłem, że zasięg spadł. Na zamknietej hali pomiar dał około 60 m. Trochę brakował do dawnego wynik 75m. Dziś chronowałem i załamka 465-475 fps. Zmieniłem gumkę na to co miałem w archiwum, używaną systemę. Nie mogłem jej ładnie ustawić. Kilka prób i zrobiłem całkiem odwrotnie, najpierw osadziłem gumkę w komorze, a później delikatnie wprowadziłem lufę. Siadło pięknie i wynik 525 fps. :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...