Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, porady potrzebuję.

 

Czy ktoś z Was, albo Waszego otoczenia próbował pogodzić ICSa z tymże cudem?

http://www.specshop....be_-_LiPo_Ready

 

Główny problem jaki widzę to fakt, że zgodnie z instrukcją trzeba uciąć kawałek adaptera prowadnicy.

O jakiej instrukcji mowa? Nie wiem, czy ucinanie kawałka adaptera prowadnicy jest konieczne. Konieczne może być jednak podszlifowanie "skrzydełek" na adapterze prowadnicy tak, aby weszły w prowadnicę, bo z reguły nie pasują - są zbyt grube.

Link to post
Share on other sites

Panowie, porady potrzebuję.

 

Czy ktoś z Was, albo Waszego otoczenia próbował pogodzić ICSa z tymże cudem?

http://www.specshop....be_-_LiPo_Ready

 

Główny problem jaki widzę to fakt, że zgodnie z instrukcją trzeba uciąć kawałek adaptera prowadnicy. Robiąc to ucinamy gwint, w który wkręca się śruba. W przypadku większości replik gdzie śruba wchodzi w prowadnicę sprężyny, nie stanowi to problemu. Tutaj zaś tak, bo w co w takim razie wkręci się śruba? Pomijam fakt, że będzie skrócona, ale wciąż nie ma dla niej punktu zaczepienia.

 

Anyone?

 

P.S. Jestem mocno nastawiony na tą prowadnicę, więc jeśli zdecyduję się na jej zakup i jakimś cudem uda mi się to wstawić - dam info.

O jakiej instrukcji mowa? Nie wiem, czy ucinanie kawałka adaptera prowadnicy jest konieczne. Konieczne może być jednak podszlifowanie "skrzydełek" na adapterze prowadnicy tak, aby weszły w prowadnicę, bo z reguły nie pasują - są zbyt grube.

 

Jak dobrze kojarzę to nie podejdzie...

 

Prowadnica jest przystosowana do krótkich "prowadnic" - wychodzących z body, to na co się dokładnie nakłada prowadnicę kolby.

 

W ICS nie ma możliwości tego skrócić, bo jest tam adapter, a na jego końcu który miałby być "odkrojony" jest gwint który po wkręceniu śruby trzyma prowadnicę.

Można by na siłę wkręcić do prowadnicy GB, ale wtedy nie koniecznie musi być oś, i nie "złamiesz" repliki bez odkręcenia prowadnicy --> bez sens, czyli odpada.

 

Podsumowując, nie da rady, ale do ICSowej prowadnicy da się doszukać Li-Po, a jak trochę wystaje to nic się nie stanie :D

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

a gdyby zamiast wkręcać do prowadnicy sprężyny, dać kawałek blaszki(tak żeby zablokowała śrubę przed prowadnicą kolby) i przed blaszką nakrętkę? wtedy bez problemu powinno pasować, trzeba by tylko pokombinować z grubością tego, tak żeby nie kolidowało z gearboxem, ale da się zrobić :maniak_OK:

Edited by Watson2195
Link to post
Share on other sites

Witam

Mam pytanie dotyczące front co jest w linkach.

Czy wejdzie do ics

http://www.taiwangun...edni-coyote-acm

 

Bez przeróbek nie....

 

Wepniesz go, i będzie się kręcił/bujał, bo deltaring nie ma ząbków, tylko "swojski system ICS"

Ja np. zrobiłem sobie "blokady" na handguard cap'ie, przez co została zablokowana góra, a jak już góra się nie buja to i dół ;)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

"Blokade" zrobiłem z kleju na gorąco...

Po to żeby górna część nie miała prawa kręcić się prawo lewo.

 

W normalnych deltaringa - takich z ząbkami, wypustki w gripach wchodzą w "rowek" ząbków i dzięki temu się nie krecą, w ICSie ząbków nie ma dlatego front typu MOE swobodnie się kręci i buja, standardowy grip ICS, ma inną konstrukcje i blokuje się na "bolcach" "ząbkach" lufy zewn. tuż przed delta ringiem...

 

Może spasowałeś go jakoś na ciasno, nie wiem, wiem że u mnie się bujał i kręcił...

 

 

Jak możesz wklej zdjęcie wnętrza twojego gripu, będę wdzięczny.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co do komory hop-up, bo często się pojawia ten temat. Udało mi się dopasować stockową komorę cymy do ICSa. Było z tym trochę kombinowania.

 

Problemy

1) Rurka zbijająca zamek w magu jest zbyt krótka, przez co pojawiają się problemy z podawaniem kulek.

2) Komora ma inny kształt niż oryginał, przez co nie da zamknąć się repliki.

 

Ad 1)

Uciąłem standardową rurkę od reszty komory. Rozwierciłem dziurę wiertłem coś koło m10, może m9,5. Nagwintowałem dziurę w komorze gwintownikiem M10. Wziąłem starą lufe od shotguna i nagwintowałem ją narzynką m10. Wkręciłem lufę we wcześniej nagwintowaną dziurę w komorze. Uciąłem lufę do pożądanej długości (teraz mam nową rurkę). Rozwierciłem rurkę do trochę większego rozmiaru, żeby kulki spokojnie z maga mogły wpaść do rurki i dalej przed dyszę. Wykreciłem nową rurkę, przesmarowałem superglu i wkręciłem spowrotem. Trzeba było też rant nowej rurki zeszlifować z obu stron delikatnie, żeby ładnie współpracowała z ząbkiem maga.

 

Ad 2)

Uciąłem/zeszlifowałem tyle co było trzeba z przodu komory - poradniki znajdziecie w necie. Trochę też podciąłem boczne skrzydełka komory wchodzące w prowadnice w lufie - stockowa komora swobodnie sobie w nich pracowała, a komora cymy wchodziła na ścisk.

 

Czas roboty to jakaś godzina. Jak dla mnie - działa super, magi podają, komora jest szczelna. Działa dobrze zarówno na dyszy stockowej ICS jak i normalnej dyszy typu M4. Nic tylko dobrą gumkę wsadzić, ja spróbuje z G&G zieloną, choć teraz przysłali mi ze sklepu jakąś felerną. Napiszę jeszcze czy i jak to hula.

 

Dlaczego komora cymy? W razie, gdyby eksperyment się nie udał, to straty byłyby mniejsze;).

Link to post
Share on other sites

No to chyba jednak mniej problemów jest z komorą KA i dyszą Ultimate'a

 

Karmazyt skończ z ciągłymi pytaniami po co zmieniać komorę...

Już kilkanaście komór ICSa popęknaych przerobiłem... Są słabe i pękają, skoro sam kupowałeś to wiesz..... A 70zł na 2 sezony nie każdy chce wyrzucać ;)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ktoś może będzie miał pomysł.

 

ICS, metalowe body, stockowy zespół lufy i komory - w gb dysza CA, głowica tłoka CA, głowica cylindra ICS, cylinder wymieniony na normalny typ 1, sprężyna Promyk 135. Jak sprawdzam szczelność na wypchniętym tłoku, rozkręconym gb i przyłożonej komorze z lufą wszystko jest ok, 100 % szczelności. Po złożeniu, dociśnięciu komory - magiczny wynik 350 fps. Ktoś ma pomysły jakieś? Nie było by problemu, gdyby pojawiło się jakieś 450 - wtedy bym nie dyskutował.

 

Ktoś, coś podpowie?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po długich a ciężkich monologach wewnętrznych, zdecydowałem się zakupić i zamontować za wszelką cenę łoże typu prawie jak MOE.

 

I powiem Wam, bracia, jedno. Jestem Polakiem, więc jak powiem sobie że coś zrobię - albo "co, JA nie zrobię?!", więc zamontowałem - ale gdybym był np. Francuzem, to chyba bym się poddał... ;)

 

Bez przynudzania:

- dzięki chińskim bogom za to, że lufa zew. ma regulację długości - MOE jest oczywiście dłuższe niż stockowe...

- ...ale troszkę trzeba było skracać tylną część wchodzącą w tylny pierścień - albo byłoby za luźno, albo nie dałoby się otwierać łoża.

- oczywiście trzeba było zmienić grubość wpustów wchodzących w pierścienie;

- górna część MOE wyposażona jest w wycięcia ustalające z przodu i z tyłu. By je wykorzystać, w podstawę muszki wkręciłem śrubę i obłożyłem ją poxiliną, a po około 8 minutach założyłem łoże - wycisnęło sobie miejsce w kicie. Z tyłem było gorzej, łoże chciało się kręcić jak karuzela. W...ny na maksa wywierciłem dziurę w lufie zewnętrznej, wycięcie w podstawie pierścienia i wstawiłem tam urżnięty wkręt fi 5 mm. Jeszcze dla pewności go zakituję jakim świństwem.

 

Zdjęcia wkrótce, bo na razie fotografuję głównie dziecko :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...