Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pewien problem z M4 ICS. Mianowicie jest jakiś problem z podawaniem kulek z magazynka do komory hop-up. Dodatkowo maga trzeba idealnie wpasować w wylot komory, aby wszedł na swoje miejsce. Jaki może być powód tego problemu z podawaniem ? Oraz czy to wpasowywanie magazynka jest normalne ?

Edited by piter51
Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem z M4 ICS. Mianowicie jest jakiś problem z podawaniem kulek z magazynka do komory hop-up. Dodatkowo maga trzeba idealnie wpasować w wylot komory, aby wszedł na swoje miejsce. Jaki może być powód tego problemu z podawaniem ? Oraz czy to wpasowywanie magazynka jest normalne ?

Robiłeś to sam czy ktoś pomagał. Czy komora jest prawidłowo osadzona w body, dokładniej czy komora amortyzuje się na sprężynce.

 

a jakiej firmy dałeś hopup ? bo do niego nie pasują innych firm niż ics. I jest to temat do problem i serwis.

 

Do emek ICS-a pasuje każda standardowa gumka hopa. Przetestowałem kilka dobrych firm i jak dotychczas najlepsza ( na zimę też) pozostaje systema czarna - obecnie nazywa się chyba energy.

 

Przy okazji. Poprzedniej zimy przy -17 stopniach, gumka była tak sztywna że nie pomogło skasowanie hopa na „0”, zasięg 1 metr i to po wystrzeleniu połowy maga, kulki dosłownie wylewały się z lufy. Rozwiązanie to wywalenie dystansera, zasięg 20 metrów ale to wystarczyło, strzelanie w nocy i coś na pograniczu CQB

Link to post
Share on other sites

Dla nie mogących poradzić sobie ze zdjęciem kolby: "wajchę" dzięki której można kolbą poruszać należy złapać dwoma palcami i pociągnąć w dół do oporu, nic się nie połamie, i tym sposobem bez żadnych przeszkód zsuwamy kolbę :)

 

 

Mogę potwierdzić, przynajmniej że w podobny sposób udało mi się ściągnąć stopkę kolby. Mocno ciągnąć całą 'wajchę' z obu stron, po całej powierzchni, a najlepiej skupić się na okolicach śruby to może wam też się uda :P

 

 

I ostatnio jak sprzedałem klapsa wspominanemu przeze mnie wcześniej magazynkowi to zwyrodnialec jeden postanowił się zemścić i rozwalił mi mag catcha, na szczęście udało się łatwo go złozyć ponownie

Edited by radzio2k
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko(jak było to sorry): wie ktoś jak założyć tłumik do emki ics, odkręca się tłumik płomienia czy nakłada na niego? Fotki mile widziane :wink:

 

Zależy jaki tłumik kupisz. Ale jak normalny 14mm lewoskrętny to musisz wykręcić tłumik płomienia, żeby go wykręcić musisz najpierw malutkim im busikiem od kręcić tam śrubkę.

Link to post
Share on other sites

Było pytanie o zdejmowanie kolby

więc jak w poście 961

a dalej śróbka gwiazdka jest przy "denku" w otworze zaczepu

zdjąć denko, wewnątrz prowadnicy odkrecić kolejną śrubę, gwiadka i płaski

i wszystko w częściach

 

Jak jest ze stałymi kolbami, będą pasować innych firm czy trzeba ics-owską?

chodzi o spasowanie rozmiarów z body

Edited by tomi7
Link to post
Share on other sites

Każdą kolbe tam wsadzisz pytanie jak sie napracujesz. :P

Generalnie bez przeróbek chyba tylko kolby icsa pasują.

Przerabiałem stałą kolbę Boyi i G&P żeby pasowała do icsa. Trzeba troche pobawić sie pilnikiem i wejdzie.

Edited by Hannon
Link to post
Share on other sites

Tu są zdjęcia mojej eMki:

 

http://picasaweb.google.com/ersoftowy/M4ICS#

 

Na niej jest PEQ od Boya chyba z pierwszej serii do której nawet naklejek nie było. Tworzywo z którego została wykonana (atrapa lasera) nie zachwyca ale jeśli się w nic nie uderzy mocno to chyba też nic się jej nie stanie, rozmiarami owa 'puszka' jest fatalna- za duża, uniemożliwia nawet celowanie z mechanicznych przyrządów gdy jest umieszczona na górnej szynie (gdybym potrzebował z nich korzystać umieściłbym ją z boku) ale imho wygląda ładniej.

W przypadku tej atrapy ze 'stajni' ICS jej rozmiary pozwalają już używać muszki i szczerbinki w takiej konfiguracji- jest mniejsza i to jest dla mnie na plus dla niej, mocowanie na ris też ma lepsze. Według mnie oznaczenia, przyrządy do regulacji itp. są tutaj mniej 'wyraziste', sposób w jaki się otwiera nie pozwala na użycie naklejek jednak to co najbardziej mi się nie podoba to jest to że nie ma tych soczewek[?] z przodu

 

 

A teraz małe sprostowanie że to co nazywam peq od ICS może nim nie być bo jak wcześniej pisałem kupiłem uzywaną replikę i nie pytałem jakiego producenta jest puszka :mrgreen:

Edited by radzio2k
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...