Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Musiał ci się trafić jakiś wyjątkowo felerny egzemplarz bo jeszcze nigdy nie słyszałem o zlamanej kolbie czy raczce transportowej a przeczytałem 2 tematy o emkach ICS od deski do deski, cóż wadliwe egzemplarze zdarzają się, rzadko, ale zdarzają i taki widocznie się Tobie trafił, jeżeli możesz to wrzuć fotki repliki

 

Przepraszam za double posta,

 

W jaki sposób wybijales pin ze odcisnal Ci się srubokret na body? Bardzo mnie to ciekawi bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazic

Link to post
Share on other sites

Witam

Właśnie przymierzam się do kupna M4A1 ICS-a i jestem w rozterce, jaką baterię do niej wybrać. Bateria musi działać dobrze przy stocku (czytaj: ma być single, nie burst :biggrin: ), na drugim boxie spring M130 i ma mieścić się w gripie.

Interesuje mnie ROF na poziomie 18-20/s na springu 130, ale na stocku nie chcę wypluć boxa przez lufę :blink:

Myślałem nad Li-Po, ale nie miałem jeszcze z nimi styczności. Możecie mi coś doradzić do takiej konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

Ja używałem Li-Po 7.4 1800mAh Turnigy. Rof bardzo dobry, a i mieści się w chwycie przednim.

 

Dzięki, na pewno wypróbuję.

A nie lepiej znaleźć jakieś LiPo z np 3000mah?

Na dłużej starczy. Podczas AS mielę zwykle około 3k kulek.

Edited by radmack
Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie,czy po podłączeniu baterii( wczesniej sprezyna została zwolniona zwalniaczem) replika po nacisnieciu spustu powinna oddać czasami 2 strzały? Dodam ze gdy sprezyny nie zwolnie problem ten nie występuje, pozdrawiam:)

mi nieraz wali seria nawet jak jest ustawione na pojedynczy. przelacz na ciagly - oddaj serie, przelacz na pojedynczy - oddaj strzal i wszystko wraca do normy:)

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem. Gdy strzelam na ogniu pojedynczym idzie czasem seria, czasem oddam strzał ,a kulka nie wyleci(przy następnym lecą dwie) i raz mi się full auto zablokowało. Co jest grane? Dodam ,że właśnie założyłem nowe części takie jak lipo 11.1V, tłok, prowadnica i gumka hop up.

Link to post
Share on other sites

Planuję zakup ICS M4A1 Universal, ale mam pewien dylemat. Otóż znalazłem kilka ofert tego karabinu:

 

na MadOnion za 859 zł,

na Allegro u użytkownika vip1977 za 749

oraz na zbrojownii za 645.

 

Wszystkie trzy są prawie takie same; różnią się

 

-ceną (skok do 200 zł),

-silnikiem (pierwsza i trzecia z ICS Infinite, a ta druga na Allegro z ICS Turbo 3000),

-długością gwarancji (18 miesięcy na madonion),

-dostępnością (póki co dostępna tylko u vip1977),

-a także ta sprzedawana przez vip1977 ma w zestawie tylko jeden magazynek.

 

Nie potrafię się zdecydować... Stąd mam do Was pytanie - którą wybrać? Czy uważacie, że lepiej poczekać na dostawę i kupić tę ze zbrojowni, i zaoszczędzić dwie stówy? A może już teraz kupić na Allegro? Albo przepłacić na madonionie, lecz mieć gwarancję dłuższą o pół roku?

Edited by Vicodin
Link to post
Share on other sites

Tą na allegro kolega dostał z plastikowym tłumikiem płomienia ( a powinien być metal ) i oczywiście oszczędnym infinite. Także wybieraj pomiędzy zbrojownią a madonion - wg mnie mimo ceny mógłbyś wziąć z madonion.

 

Pod uwagę możesz wziąć także to, że po jakimkolwiek tuningu madonion skraca gwarancję, a zbrojownia całkowicie anuluje, VIP1977 zapewne też.

Edited by piter51
Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem. Gdy strzelam na ogniu pojedynczym idzie czasem seria, czasem oddam strzał ,a kulka nie wyleci(przy następnym lecą dwie) i raz mi się full auto zablokowało. Co jest grane? Dodam ,że właśnie założyłem nowe części takie jak lipo 11.1V, tłok, prowadnica i gumka hop up.

 

Blokowanie kulki, dwie kulki za jednym strzałem lub wypadające kulki przez lufę po przechyleniu karabinka lufą w dól to objawy złego założenia gumki hopa, wadliwej gumki lub takiej która za cholerę nie będzie współpracować z konkretną repliką. Sprawdź ułożenie gumki w komorze. Kołnierz gumki musi być idealnie okrągły nie jajowaty, podwinięty itd. Dociśnij lufę bardziej wgłąb komory (w kierunku dyszy) , jednocześnie obserwując kołnierz gumki od strony dyszy. Przy niektórych gumkach prawidłowe "wywinięcie" kołnierza uzyskasz dopiero po głębszym wciśnięciu lufy. A wtedy konieczne jest podcięcie czerwonego klocka blokującego lufę w komorze.

 

Jeśli masz stockową sprężynę to normalną sprawą jest, że na lipo 11 będziesz miał kilka strzałów, zamiast semi. Jeśli masz spring rzędu 120 i więcej to winę ponosić będzie kostka styków selektora ognia. Warto też sprawdzić jak wyglądają styki (te główne, uruchamiające replikę). Jeśli mają ślady wżerów to mogą się blokować.

 

Na tą chwilę tyle, idę dalej ....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...