Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Planuję zakup ICS M4A1 Universal, ale mam pewien dylemat. Otóż znalazłem kilka ofert tego karabinu:

 

na MadOnion za 859 zł,

na Allegro u użytkownika vip1977 za 749

oraz na zbrojownii za 645.

 

Wszystkie trzy są prawie takie same; różnią się

 

-ceną (skok do 200 zł),

-silnikiem (pierwsza i trzecia z ICS Infinite, a ta druga na Allegro z ICS Turbo 3000),

-długością gwarancji (18 miesięcy na madonion),

-dostępnością (póki co dostępna tylko u vip1977),

-a także ta sprzedawana przez vip1977 ma w zestawie tylko jeden magazynek.

 

Nie potrafię się zdecydować... Stąd mam do Was pytanie - którą wybrać? Czy uważacie, że lepiej poczekać na dostawę i kupić tę ze zbrojowni, i zaoszczędzić dwie stówy? A może już teraz kupić na Allegro? Albo przepłacić na madonionie, lecz mieć gwarancję dłuższą o pół roku?

 

 

O ile się orientuję ta ze zbrojowni to jest jeszcze poprzednia generacja z silnikiem Infiniti, a nie Turbo 3000. Więc jak zbrojownia dostanie tę eMkę, to cena pójdzie w górę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przypuszczany powód strzelania kilka kulek naraz jest następujący. Silnik Infiniti jest za szybki i czasem zrobi ponad jeden cykl tłoka, dysza jest wtedy cofnięta i kulki wpadają. Czy jest to możliwe o czym mówię czy są to błędne założenia? Zmieniam na Turbo 3000 i zobaczymy z jakim skutkiem. Mam springa M130 i lipo 11.1V.

Link to post
Share on other sites

O ile się orientuję ta ze zbrojowni to jest jeszcze poprzednia generacja z silnikiem Infiniti, a nie Turbo 3000. Więc jak zbrojownia dostanie tę eMkę, to cena pójdzie w górę.

 

Zaraz, zaraz. Chyba najpierw były generacje z Turbo 3000, a dopiero potem ICS zaczął wsadzać w eMki silniki Infinite. Dlatego cena poszła w górę. Zbrojownia oferuje M4A1 z silnikiem Infinite, tak samo jak madonion. Natomiast vip1977 sprzedaje starszy model eMki z enginem Turbo 3000.

 

No, chyba że rzeczywiście jest na odwrót... Trochę się mi to kręci.

Edited by Vicodin
Link to post
Share on other sites

Jesli dobrze pamiętam w październiku 2009 roku ICS wprowadził do Universala silnik Infinite zamiast Turbo. Przed tym okresem Universale wszystkie miały Turbo 3000 bo innego silnika poprostu nie było. Wsześniejsze repliki miały silnik T2000.

 

Ledwo 3 strony wyżej. Infinite jest tańszą odmianą silnika. Nie osiąga parametrów T3000 i tyle.

 

Przypuszczany powód strzelania kilka kulek naraz jest następujący. Silnik Infiniti jest za szybki i czasem zrobi ponad jeden cykl tłoka, dysza jest wtedy cofnięta i kulki wpadają. Czy jest to możliwe o czym mówię czy są to błędne założenia? Zmieniam na Turbo 3000 i zobaczymy z jakim skutkiem. Mam springa M130 i lipo 11.1V.

 

 

Co do szybkości silnika to jesteś w błędzie. Nie ma to żadnego wpływu na podwójne kulki, podobnie jak ustawienie dyszy. Kulka jest blokowana przez kołnierz gumki hopa i tylko gumka ma wpływ na podwójne strzały. Oczywiście nie rozpatrując przypadków złego doboru dyszy lub opóźniacza. Zadaj sobie pytanie czy przed wymianą gumki miałeś podobną usterkę?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam problem z moją eMką ICS'a.

Jej zasięg jest... porażający. Kulki lecą na 20 może 30m, problem ma już chyba miesiąc, wymieniłem w tym czasie gumkę, lufę i prowadnicę. NIC! Zacząłem w niej grzebać dopiero PO pojawieniu się problemu... Nie wiem co jest przyczyną. Gumka Systema Energy, lufa Gunner 370mm. Poza tym kulki się potrafią wysypać z lufy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam pytanie o maksymalną rozsądną długość lufy precyzyjnej do m16 ICSa

http://www.madonion.eu/M16A3_p6.html

 

chodzi mi raczej o "wydolność wkładu" niż o to ile się do lufy zewnętrznej zmieści bo to zawsze można sztukować tłumikiem :)

 

Ma ktoś np 605 wsadzone? istotny spadek prędkości wylotowej? a może zysk celności w porównaniu z 550 będzie znikomy?

 

Docelowa prędkość wylotowa to około 450 fps.

 

dzięki za pomoc,

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Link to post
Share on other sites

Temat jest poświęcony m4a1 Ics'a a nie m16. Co do twojego pytania, to masz wszystko wytłumaczone w innym temacie (chyba cylinder-typ ma znaczenie). 450fps osiągniesz zmieniając springa i mocno uszczelniając. Ja w sr25 uszczelniłem sylikonem, i mam szczelność 100% test papierka wypadł idealnie. Polecam posiedzieć przy replice, a osiągniesz bardzo dobry wynik, jakiego byś się nie spodziewał.

 

Co do osoby, która napisała, że trzeba wymienić silnik to ja powiem, że nie trzeba. Silnik ICS'a jest bardzo dobry, i nie trzeba go wymienić.(to jest moje zdanie sprawdzone prze zemnie, i nikt nie musi się z tym zgadzać.)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz ale chyba nie o to mi chodziło - pytam tylko i wyłącznie o długość lufy jaką dadza radę bez spadku fps obsłużyć bebechy ICS.

 

Nie chcę się czepiać bo chciałeś pewnie pomóc ale pomiędzy m16 i m4 to różnica jest głównie jak nie wyłącznie w długości "przodu: broni. Może nie dokładnie szukałem ale nie znalazłem osobnego tematu o M16 ICS a nawet firma reklamuje serię jaka M16/M4 więc chyba nie jest źle, że nie wspomnę że SR to jeszcze mniej m16 więc doświadczenia z SR zwłaszcza na inny temat mi nie pomogą.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja mam kolejne pytanie zdeka z innej beczki.

 

Czy do m4 ICS`a mogę bezproblemowo zamontować oryginalną kolbę Magpul CTR?

Czy jednak wymagane są jakieś przeróbki? To samo tyczy się chwytów przedniego i pistoletowego MOE.

 

Ogólnie to jakie przeszkody mnie czekają, jeśli chcę "zmapulować" moją emkę?

Link to post
Share on other sites

mangust

We stockowym m16 masz cylinder typ zero dla którego najbardziej wydajna(z tego co czytałem) będzie lufa 455-509 mm.

Od luf 509 w góre potrzebny będzie bore up.

Jedynym chyba wyjątkiem jest sr25 g&p i a&k/PJ które ma przedłużony gearbox i większą powierzchnie cylindra.

Link to post
Share on other sites

Witam

Ja swoją emkę ICS'a kupiłem w listopadzie i jak dotąd sprawuje się dobrze, jednak mam pewne pytania, otóż.

Czy posiadacie luzy w kolbie, w sensie kolepie się ona na boki? Bo powiem szczerze jest to moja pierwsza replika i nie wiem czy to jest przywara mojego egzemplarzu czy wszystkich emek produkcji ICS'a i nie tylko, czy po prostu tak ma być.

Oraz czy miał ktoś problemy z lufą zewnętrzną, z jej przednią częścią od muszki w górę. Powiem szczerze iż z początku zaczęła mi się przekręcać w obie strony, aż w końcu wypadła. Przykręciłem ją z powrotem już można powiedzieć jest dobrze trzyma się na swoim miejscu ale czuć delikatne luzy. Czego to może być wina. Te trzy malutkie śrubeczki przykręciłem na maksa.

Link to post
Share on other sites

Witam

Ja swoją emkę ICS'a kupiłem w listopadzie i jak dotąd sprawuje się dobrze, jednak mam pewne pytania, otóż.

Czy posiadacie luzy w kolbie, w sensie kolepie się ona na boki? Bo powiem szczerze jest to moja pierwsza replika i nie wiem czy to jest przywara mojego egzemplarzu czy wszystkich emek produkcji ICS'a i nie tylko, czy po prostu tak ma być.

Oraz czy miał ktoś problemy z lufą zewnętrzną, z jej przednią częścią od muszki w górę. Powiem szczerze iż z początku zaczęła mi się przekręcać w obie strony, aż w końcu wypadła. Przykręciłem ją z powrotem już można powiedzieć jest dobrze trzyma się na swoim miejscu ale czuć delikatne luzy. Czego to może być wina. Te trzy malutkie śrubeczki przykręciłem na maksa.

 

 

Co do kolby to się nie wypowiem , bo swojego ics-a kupiłem używanego z inną kolbą ,a ale jeśli chodzi o luz przedniej części lufy zewnętrznej , to u mnie też ona się delikatnie obracała, po jakimś czasie zgubiłem 2 śróbki. Może CI się wydawać że dokręciłeś je na maxa (możliwe że tak jest ) ale gwint w lufie jest lipny i się niszczy pomimo że gwint na tych śrubkach jest dobry , a i jeszcze jedno, sześciokąt w który wkładasz imbusa także się ściera i powstaje koło i imbus się obraca, ja to rozwiązałem poprzez wywalenie muszki i okładzin , dokręciłem lufę zewnętrzną na full i kupiłem risy daniel defense (do których potrzebne jest mocowanie tylko przy body) , jeśli chciałbyś wyeliminowac te obracanie się lufy to możesz dokręcić odpowiedni lufę zewn(tak aby muszka była idealnie równo) oczywiście najpierw nasmarować to miejsce takim specjalnym klejem... , innego wyjścia nie widzę..

Link to post
Share on other sites

Ja mam i CTRke i front magpul z przodu na deltaringu CA... Pierwsza prawa to muszka a raczej jej brak. Po tym jak wymieniłem deltaring i założyłem front okazało się że muszka wraz z przednim kapslem jest za blisko, po demontażu muszki okazało się że muszę ją przesunąć o jakieś 5-6mm do przodu. Oczywiście wiercenie tych dwóch małych wcięć w lufie się mija z celem więc są inne rozwiązania, np blok gazowy z szyną ris na której możesz sobie założyć przyrządy MBUS albo kupić składaną muszkę bo one posiadają montaż na śrubki.

Jeżeli chodzi o kolbe to przejściowka ICS na kolby innych producentów, zakładasz prowadnicę kolby a na to CTRke

Ot to cała filozofia:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...