Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Witaj. Emma stock czy nie ??? Oglonie to ludzie na m140 jadą i nawet sporawe przebiegiem były, nawet ktoś pisał o m150 i też trochę k kulek przemlilo... Ogólnie to na starcie wypada zmienić prowadnice springa chociazny na wzmocniony plastik ( sam posiadam u ok ) i jeszcze chyba tłok..... A tak to ci wytrzymie, no jeszcze bym założył wentylowana głowice..... Zależy ile masz kasy do wydania...

 

A tego górnego gb już nie ma. I teraz pytanie, czy celujesz w gb do lasu i drugi do cqb???

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zestaw B ty chyba najgorsze rozwiązanie, generuje około 400 fps, za 300 zł. Nie opłaca się robić zestawu na 400 fps bo różnica od stockowego będzie naprawdę niewielka. Jeśli już to zestaw D. Trzeba jednak zmienić tłok i springa na jakieś porządne. Najlepiej poczekać bo na allegro i w tutejszym komisie często pojawiają się górne połówki boxa, same szkielety lub kompletne górne stocki. Ceny znacznie bardziej przystępne.

Ja wolałbym złożyć sobie boxa samemu tylko na zakupionym szkielecie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Do stokpipa' ciężko jest włożyć coś więcje niż baterie AA :icon_neutral2: Nie dość że jest dość płytki, to jeszcze jego średnica zmniejsza się im dalej od końca. Ja swojego przetoczyłem. Pogłębiłem i powiększyłem średnicę. Taki zabieg powoduje, że usunięte zostaje jego dno, a śruba mocująca nie ma o co się oprzeć. Trzeba jeszcze dorobić krążek z wycięciem na kabel, tak jak to u innych producentów jest rozwiązane. Efekt tego zabiegu jest taki , że wchodzi bateria LiPo 11,1V 1100mAh o wymiarach +/- 18x21x105mm. Ciężko jest zamknąć klapkę na stockpipe'ie, właściwie wręcz na siłe, więc ja jej nie zakładam. Muszę tylko gumowa nakładkę na stopke kolby zakupić.

 

 

 

EDIT: przestrzeń w środku przerobionej prowadnicy ma średnicę 25,5mm i 122mm głębokości

Link to post
Share on other sites

Li-po Redox 1200 mAh, 7,4V, 20C o wymiarach 125x11x21mm (a więc jedna z mniejszych baterii) wystaje z niemodyfikowanej prowadnicy na ponad 4,5cm ale poza tym jest sporo luzu. Swoją drogą, czy ktoś próbował instalować w ICSie kolbę typu UBR? Przymierzam się do takiego zabiegu bo wydaj mi się, że tam będzie więcej miejsca w prowadnicy.

Link to post
Share on other sites

Czołem,

 

Pytanie odnośnie dysz Guru. Mając M4 Universal, stockowego GB jak i komorę Hop siup, która długość dyszy jest najlepsza? (nie mam na ten moment możliwości zmierzenia stockowej dyszy) Planuję tuning mocowy, a w nim chwalone przez Was dysze Guru.

Link to post
Share on other sites

Świetnie :P ja potrzebuję jej niestety na majówkę. Z tego co widzę, czytając temat, trzeba w takim przypadku iść albo w dyszę Deep Fire do M4 (tą o NIE poszerzonej średnicy), albo niebieską CA do M4. Pytanie, czy w tej materii nic się nie zmieniło? (Pamiętajmy, że mowa o stockowym cylindrze, żadne BU).

Link to post
Share on other sites

- dysze CA w zwykłym rozmiarze pasują do stockowych głowic cylindra produkcji ICS i zestawów bore produkcji ICS. Tym samym nie pasują do żadnego zestawu bore w standardzie TM.

- w pierwszej serii były koloru fioletowego, w obecnej niebieskiego. Choć pierwotnie fioletowe oceniałem jako bardziej szczelne, na niebieskiej tez wychodzą podobne pomiary fps. Fioletowa w mojej ocenie mniej "kiwała się" na krućcu dyszy.

 

Najlepszy zestaw dla mnie: komora stock + guma Systema czarna + dysza CA. Gumka zielona GG nie dawała lepszych osiągów. Nie wiem dlaczego uparcie ludziska szukają innych komór. Nie stosuję żadego dodatkowego uszczelnienia, Podstawą jest prawidłowe osadzenie gumki hopa. Przesunięcie o 0,5 mm w osadzeniu kołnierza gumki powoduje +/- 30 fps.

 

Co do dysz Guru, czekam na dostawę. Według zapewnień jest super.

Link to post
Share on other sites

Wieczorem Pietia wrzucę Ci fotkę, ale potwierdzam, to co mówi PRESTON. Stockowa komora jest zajebista, jak dobrze włożysz lufę z gumką, inaczej tracisz miliony monet...ups, sory fps. Przerabiałem to na kilku gumkach, za każdym razem pierdolca dostawałem, a tu taki zonk.

Link to post
Share on other sites

Połamawszy dwie stockowe komory ICSa, zamówiłem Madbulla. Czekało mnie nieco metaloplastyki, gdyż wlot kulek z magazynka okazał się za krótki i trzeba było dołożyć około 2 mm. Problem stanowiło połączenie wlotu z przedłużką, ale p. Paweł z Madonion podpowiedział mi użycie dwuskładnikowego kleju do metalu. Bangala jak stockowa :) Przy okazji wymieniłem okablowanie na kable głośnikowe, poprzednie były połatane izolacją i przeszkadzały w zamykaniu.

Kolejnym problemem była zbyt duża twardość gumki ICS, założyłem niebieskiego Madbulla dostarczonego z komorą i kłopoty zniknęły. W weekend zrobię testy w polu, wygląda że wszystko jest w najlepszym porządku.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu sam przerabiałem komorę mb, i właśnie użyłem 2-składnika do przedłużenia tejże szyjki... sprzedałem tę komorę, bo gumka G&G ani systemka nie bangla (właściwie w ogóle nie działa) na gumce guarder biały miałem zacinki za zacinką, a madbullowskie gumki ponoc syfiaste....

 

Czyli mówicie Panowie że dobrze źle ,,leżąca ,, gumka w komorze może kraśc fps-y...?

Postaram się to ogarnąc...

 

Pewnie zakupię od razu gumkę, i dyszę CA no i kulki których już brak , i od maja na całego (w końcu )na strzelanki..

Link to post
Share on other sites

Witajcie ;)

 

Nie wiem dlaczego uparcie ludziska szukają innych komór.

 

a) Bo jest ABSowa i jak w końcu przednie czoło szkieletu powoli się odrywa uszkadza komore = trzeba kupić nową

b) Same z siebie się rozpadają, kumpel niby kilka lat miał swojego ICSa, ale przerobił 3 komory, za dużo kosztuje ten kawałek kompozytu, który w dodatku jest mało standardowy.

c) Komora jest niestandardowa, ma bardzo wąski kanał w który wchodzi dysza, szerokich dysz nie zamontujesz, o BU zapomnij...

d) Dla laik ciężko jest tam jak sam pisałeś ułożyć gumke tak aby była komora szczelna.

e) DROGI ten kawałek plastiku

f) Komora w żaden sposób nie podtrzymuje czoła szkieletu, co metalową komorą da się zapewnić nie wierzysz, czytaj moje posty wyżej o modyfikacji komory King Armsa.

 

Jak dla mnie to wystarczyło żęby się pobawić i zmienić komore.

 

Połamawszy dwie stockowe komory ICSa, zamówiłem Madbulla. Czekało mnie nieco metaloplastyki, gdyż wlot kulek z magazynka okazał się za krótki i trzeba było dołożyć około 2 mm. Problem stanowiło połączenie wlotu z przedłużką, ale p. Paweł z Madonion podpowiedział mi użycie dwuskładnikowego kleju do metalu. Bangala jak stockowa :icon_smile: Przy okazji wymieniłem okablowanie na kable głośnikowe, poprzednie były połatane izolacją i przeszkadzały w zamykaniu.

Kolejnym problemem była zbyt duża twardość gumki ICS, założyłem niebieskiego Madbulla dostarczonego z komorą i kłopoty zniknęły. W weekend zrobię testy w polu, wygląda że wszystko jest w najlepszym porządku.

 

A ja kanału na kulki nie przedłużałem, tylko przystosowałem zatrzask maga z innej firmy, co spowodowało że magazynki były po prostu wyżej dopychane ;) ICS ma troszke inaczej zbudowany zatrzask maga niż reszta eMek.

 

Teraz bez żadnego problemu wszystkie kulki mi podaje.

Jedyne co musiałem kombinować to dobrać odpowiednie dysze, wybrałęm do XM'a Ultimate szczelność trzymają świetnie.

W jednej połówce mam BU Guardera, w a 2 pozostałych zwykłe zestawy z dyszami w/w.

 

W sumie to aby zmienić komore wystarczy opanować dremla, dosztukować oring, aby całość wchodziłą na ciasno, kupić dysze o odpowiedniej długości i popracować nad zatrzaskiem maga.

 

Tyle ode mnie.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Witajcie.

Podsumuje wszystko w jednym poście i ogarnę na nowo. A więc

 

[...]

Chciałbym tutaj dodać dla wszystkich osób mających trochę zdolności technicznych, jak łatwo można pozbyć się problemu z pękającymi komorami, i ogólnie Waszym problemem z doborem dyszy...

 

Komory ICS stockowe mają "kanał" na dysze bardzo wąski, dlatego większość "normalnych" dysz do M4 nie pasuje... Również BU ICS ma dysze NBU(nie Bore Up)....

 

Przejdźmy do tego jak przerobić zwykłą komorę, na moim przykładzie metalową.

 

Komora firmy CA, no niestety nie jest tam cudownie jakbym chciał, ciężko do niej dopasować dyszę, aby chowała się na tyle, by przepuścić kulkę. Dlatego proponuje jej nie przerabiać.

Komora G&P również się nie nadaje, jest jeszcze gorzej niż w przypadku CA.

Komora Boyi też nie pasuje.

 

Z doświadczenia doszedłem do tego że najlepszym produktem będzie komora KING ARMS do M4/M16

 

 

A teraz krótko jak przerobić.

 

Tak powinna wyglądać w efekcie końcowym.

P4200257.JPG

 

 

 

Komora w oryginale wygląda.

 

PR%2524RWRR3r.jpg

Należy wyciąć element zaznaczony na czerwono i przyciąć dopychacz dystansera, ponieważ po wsadzeniu komory bez obciętego dopychacza mamy HU podkręcony na maxa i występują zacięcia kulek.

Na element wchodzący w GB można nałożyć większy oring niż posiada komora,(można dosztukować w sklepie hydraulicznym) aby ustabilizować komorę(ale i bez tego działa), nie może być za duże, aby nie odpychało GB od komory.

 

 

 

Tak wygląda odcięty dopychacz.

P4200258.JPG

 

P4200259.JPG

 

 

 

 

Tak wygląda wyszlifowany/wycięty element w czerwonej ramce.

P4200256.JPG

 

 

 

 

Oring przed komorą u mnie służy zamiast sprężynki i dzięki temu mam zaparty GB o komorę, jest tak dobrany aby wchodziło na ciasno, ale z łatwością można "złamać" replikę....

P4200260.JPG

 

P4200262.JPG

 

P4200261.JPG

 

Co daje zaparcie o komorę, w moim przypadku to, że mimo pękniętego szkieletu replika pracuje normalnie na singlu, auto przy 345fps(zmieniłem sprężyne)... Plastikową niektórzy przez pęknięty szkielet wykończyli...

 

 

 

Na koniec mogę napisać że i komoru CA i G&P i KA tesotwałem na różnych dysza, różne dł. i firmy itd...

Najlepiej wyszła komora KA, na standardowej dyszy nie było problemów z podawaniem i szczelnością...

Tak więc jak się zabierać za przerabianie to komory KA :icon_wink:

 

POLECAM Komora King Arms, dysza [Dysza uszczelniona do serii replik M16A1/XM177/CAR15 Ultimate] Gumka Systema lub zielona G&G, w przypadku BU mam dysze Deep Fire'a.

 

 

 

Również podczas zmian komór okazało się że nie każdy mag siedzi dobrze, lata góra dół, co uniemożliwa podawanie kulek.

Po przerobieniu komory musiałem go wymienić( aby podawały mi magi PMag wersje eco. PTSa)

U kumpla który też ma zmienioną komore zatrzask został ICSa.

Przy zmianie ma zatrzask G&P miałem sporo roboty z przerabianiem go na podobny kształtem do ICSa.

Później doszedłem do wniosku że łatwiej mi będzie przerobić ICSowy zatrzask(tak jak zrobiłem to u siebie w Masadzie A&K)

 

Kawałek blaszki gr. 1mm dopasowałem do elementu wchodzącego w mag, klej do metalu, nadają się wszystkie które mocno się trzymaja powierzchni i twardnieją. Póżniej nadmiar doszlifowałem i wyrónałem. Trzeba zrobić to odpowiednio metodą prób i błędów, tak aby mag nie przesuwał komory, i nie siedział za ciasno bo szybko nasz klej albo blaszkę przyklejoną zerwie :(

Wygląda to tak;

 

P4200266.JPG

P4200264.JPG

P4200265.JPG

Magazynek wchodzi i siedzi sztywno. Nie lata przód- tył, ani góra- dół.

Mimio tego jak nacisne zwalniacz maga magazynek sam wypada co mi się podoba, nie musze go wyszarpywać.

 

 

P4200263.JPG

 

Np. na M130 G&G ~450fps, na SP130~495.

Wszystko bez BU.

Szału nie ma, ale daje to jakiś obraz.

 

Na koniec napisze, jak ktoś lubi kombinować i zależy mu na "ulepszeniu", polepszeniu itd. repliki, to może sobie szkorzystać.

Nie namawiamy, żeby mi ktoś później nie zarzucił, że z mojej winy replika nie strzela....

 

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siema

 

Poszukuję dyszy bore up do mojego icsa

 

Wsadziłem do icsa zestaw bore up clasica od g3 i na początku nie podawał kulek próbowałem podszlifować przód efekt podaje kulki ale spadła szczelność w wyniku braku mojej precyzji. Jednak dysza wchodzi cała nic nie wadzi i kultura pracy OK. Wygląda jak by zdobyć taką samą minimalnie krótszą było by dobrze.

 

Czy faktycznie dysze boreup od innych m4 nie podejdą mimo długośći 21 mm jak ma stock? Czy ktoś próbował z innymi dyszami?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...