Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Po ponad dwóch latach zauważyłem że ostatni ząb na tłoku zaczyna się sypać a dokładniej pęka tłok przy nim. Ale jak narazie działa i ma się dobrze ;) Tyle że wróciłem na wszelki wypadek do stockowej sprężyny żeby M120 Hurricanea nie pogoniła szybciej tego tłoka ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy warto wymienic lufe ?

 

Rozrzut jest zauważalny, wymiana lufy na preckę to raczej konieczność.

 

@thor_ - Wymieniłeś tylko sprężynę? Ja myśle by wrzucić M120, ale wraz z gotowym zestawem od ICSa ( wszystkie elementy wzmocnione, a do tego mamy dwa GB do różnych typów terenu )

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Rozrzut jest zauważalny, wymiana lufy na preckę to raczej konieczność.

 

@thor_ - Wymieniłeś tylko sprężynę? Ja myśle by wrzucić M120, ale wraz z gotowym zestawem od ICSa ( wszystkie elementy wzmocnione, a do tego mamy dwa GB do różnych typów terenu )

 

Precka to konieczność w każdej replice stock'owej - ICS nie jest wyjątkiem.

 

Ja mam wstawione M120 ale z zestawem [do górnej części GB] FTK Hurricane. Plus wzmocniony tłok. Dół czyli zębatki - nie ruszane i śmiga miodzio.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie będę zakładać nowego tematu żeby śmiecić, więc takie pytanie:

 

Posiadam C-15 Fixed Stock i chciałbym zmienić stałą kolbę na składaną, np na takie:

http://asgshop.pl/produkt.php?id=188

http://gunfire.pl/product-yid-1152189802.html

 

Czy obydwie będą pasować? Czy kable spokojnie będą mogły sobie "wisieć" z tyłu żeby zamontować baterię w jakiejś kieszeni na kolbie? Bo ponoć aby zamontować kolbę SF to trzeba wiercić body żeby kable dobrze poustawiać a nic wiercić w moim kochanku nie chcę ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

AirBorne, kolby będą pasować bez problemu. Body wcale dziurawić nie trzeba, wystarczy zrobić otworek w prowadnicy kolby.

 

Do końca tygodnia wrzucę fotki jak mam to rozwiązane i jak można przerobić przejściówkę do kolby tak aby pasowały kolby składane na bok :)

Link to post
Share on other sites

Może inaczej... Jeżeli chcesz pociągnąć kable na tył nie mając stałej kolby - montujesz teleskopową czy składaną na bok to musisz jakoś pociągnąć kable. Czyli dziurę będziesz musiał zrobić, ale po co dziurawić body jak można podziurawić prowadnice kolby :)

Link to post
Share on other sites

Witam, zastanawiam się nad kupnem eMki ICS. Mam mały problem, bo kilka osób radzi mi kupić GP. Nie wiem co wybrać, cena w sumie podobna ;). Oczywiście nie zostawiłbym stocka, chciałbym wiedzieć co zmienić do sprężyny 150- może słabszej :) bo słyszałem że ICSy wytrzymują bardzo dużo :)

Link to post
Share on other sites

Zawsze i wszędzie polecam ICS-a. Dla mnie bezkonkurencyjny. Nie ma sensu o nim pisać bo już chyba wszystko zostało napisane. W każdym razie mam nadzieję, że mówisz o sprężynie 150% np. PDI, bo 150m/s to już chyba lekka przesada (chyba, że dla snajpera). Moc to nie wszystko:)

Link to post
Share on other sites

M150 i reszta stockowych bebechów? Pierwsze słyszę. Zębatki do M140 wytrzymują, ale pewien to nie jestem.

 

Ogólnie ICS jest bardziej godny polecenia. Dwudzielny GB, łatwość regulacji HU (jak dla mnie wygodniejsze jest kręcenie HU w ICS niż w standardowych hopkach) i zwalniacz sprężyny (na każdym robi wrażenie i jest ciekawym dodatkiem). Poza tym, mając ICS, jesteś w lekkim wyróżnieniu na tle innych osób zdominowanych przez CA i G&P.

 

 

PS Nikus cały czas czekam na zdjęcia :D Bo jak nie to będę zmuszony obejrzeć tą kolbę w sierpniu na festiwalu w Ostródzie :D

Edited by AirBorne
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam, mam zamiar kupic sobie ICS M4A1 z silnikiem Turbo 3000 a do tego baterie, tylko nie jestem pewien ktora by byla lepsza - INTELLECT 9.6v 2000Mah NIMH 4 Sticks Battery czy SANYO 9.6v 1700mah Nunchuck Battery...

 

a tak apropo, czy magazynki G&P 130 round Magazine podejda bez problemu i czy nie bedzie jakis przerw w podawaniu kulek?

 

i jeszcze jedno pytanie do posiadaczy ICSa a ktorzy widzieli/mieli Mki innych firm typu CA, G&G albo G&P - bo tak wlasciwie zastanawiam sie nad tymi czterymi firmami tylko nie jestem pewien ktora Mke wybrac :), ale raczej wybiore ICSa... czy jestescie zadowoleni ze swoich ICSow i czy raczej wolelibyscie CA, G&G albo G&P?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za brak polskich znakow ale niestety nie jestem w PL... pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Miałem porównanie swojego ICSa do CA i G&P. Nie zamieniłbym się za nic. Wszystko co można było o nim napisać, zostało napisane, więc nie będę się powtarzać. Bezkonkurencyjny AEG.

Magazynki wszystkie podają dobrze. STARY, CA, G&P etc.

 

Baterię weź Sanyo ;)

 

 

Jedyna giwera, która może konkurować z ICS to G&P, a CA wymięka i nie ma co zestawiać w ogóle obok siebie tych giwer. Jednym słowem - bierz i nie zastanawiaj się :roll:

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

z tego co czytalem, to raczej kulki po lini prostej za bardzo leciec nie chca... dlatego tez zastanawialem sie, nad zakupieniem ktoregos z tych tlumikow jako "przedluzenie lufy"... ale nie wiem czy by to chociaz troche poprawilo osiagi? czy raczej lepiej by bylo gdybym wymienil na precyzyjna lufe, a tak poza tym, gdybym chcial wymieniac na lufe precyzyjna, co jeszcze musial bym dokupic oprocz samej lufy? z gory dzieki za odpowiedz

 

TLUMIK #1

 

TLUMIK #2

Edited by ne0x
Link to post
Share on other sites

Neox.

Założenie tłumika, nic nie da... bo niby jakim cudem?

Polecam natomiast wymianę lufy na preckę, oraz gumki HU, na silikonową.

Co do wyboru; mam ponad trzy letniego ICSa, z którego jestem bardzo zadowolony.

Na zestawie tune-up Hurricane'a ze sprężyną 100, mam zmierzone 375-380 FPS, więc nie ma do czego się przyczepić. Z czystym sumieniem mogę polecić tą replikę.. Mimo to rozmyślam nad zakupem G&P. Przemawia za nim wierniejsze odwzorowanie względem oryginału. Choćby "grawerowane" logo Colta, oraz kolory i faktura powierzchni.

ICS ma wiele przekłamań w kwestii wymiarów zewnętrznych, G&P jest bardziej zbliżone do ostrej M4.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Nowy podwątek bo nie chce robić niepotrzebnych tematów.

Przejrzałem ten temat i widzę że się troszkę ciągnie.

Niedawno nabyłem ICS-22 a więc wersję M R.I.S.

 

Chciałbym zakupić górny gearbox + M120.

Gdzie zakupie ten gearbox (o sklep mi chodzi dzwoniłem już do paru nie mają nigdzie nawet tam gdzie brałem replikę muszę czekać ok. miesiąca) i co jeszcze wymienić w replice żeby mi za szybko nie sypnęła i aby troszkę posłużyłe :D

Link to post
Share on other sites

Panowie, proszę o pomoc.

Będę dopieszczał swoją Irenę (M4 ICS-a żeby nie było niedomówień :evil: ).

Dopieszczanie zakłada m.in. zmianę bateria na 10,8V, zastanawiam się nad kolbą Special Forces G&P z baterią, ale wiem, że potrzebne są jakieś przeróbki żeby to zainstalować.

Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy ICS-a ma jakąś wiedzę na ten temat? Jak duże to modyfikacje? Czy warto? itp. itd.

 

Odpowiadając koledze przedmówcy:

Mój ICS śmiga na M110, do tego zmiana podkładek, łozyska na metalowe, prowadnica sprężyny metalowa z łożyskowaniem, gumka guardera i preclufa. Działa od roku ma około 380 fpsów i ogólnie jest cacy.

Strzelam i na auto i na singlu już od ponad roku na takim tunningu i póki co bez problemu. (teraz zaczął się troszkę tłok wycierać ale ja go doskonale rozumiem, wszystko ma swoje granice:P)

Polecam taką konfigurację jako niezawodną, dającą wystarczająco dużo mocy do lasu i jak już nie ma wyjścia to w budynku nie zabije:)

Górny gearbox gotowy kupisz na Mad Onion.

Link to post
Share on other sites

drajanck ja mam kolbę składaną G&P i żeby nałożyć prowadnicę kolby na tą podłużną część wystającą z body nieźle się namęczyłem. Pilnik i piłowanie jakieś 5h zanim dało radę prowadnicę wsunąć na body. Przypuszczam, że prowadnica SF G&P ma takie same wymiary wewnętrzne, więc piłowanie Cię nie ominie. Dużo roboty, ale ostatecznie da się.

 

Co do przeróbek większych - było już o montowaniu SF w gunach, poszukaj, a wszystkiego się dowiesz co i jak. Z tego co się orientuję to będziesz musiał naciąć trochę prowadnicę kolby, aby kable się nie zgniatały, które wychodzą z tyłu body (nie wiem jak to jest w SF dokładnie, ale ja w swojej teleskopowej G&P musiałem tak zrobić).

 

Trochę roboty jest, ale nie jest ona trudna, tylko czasochłonna, a wszystko później pasuje idealnie :) :P :P

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...