Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mid-capy księga tajemnic


Recommended Posts

Jako że sam się właśnie przerzucam na mid-capy z hi-capów i nie mam doświadczenia z tymi magami to według rady która znajduje chyba w każdym topicu użyłem opcji szukaj i przeczesałem w tą i spowrotem forum ale jedyne co znalazłem to porozrzucane pojedyncze tematy dotyczące zwykle konkretnego magazynka i często konkretnego problemu z nim. Dlatego też wpadłem na jakże genialny pomysł żeby nieco zebrać wiedzę o magach w jednym miejscu bo kilkanaście topiców właściwie o tym samym zaśmieca forum które i tak ma od cholery topiców. Chciałbym aby użytkownicy mid-capów wypowiedzieli się na ich temat tzn. jakich konkretnie modeli używają jakiej firmy, jak funkcjonują, jakie są awaryjne, jakiej konserwacji wymagają itp. Na początek moje firt question dotyczy maga Pro-Arms na 200 kulek ze specshopu za 79zł.

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3076

Ma ktoś tego mid-capa? Jak się sprawuje? I jakim cudem ma taką pojemność skoro w standardowych mid-capach jest max 130 kulek?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to ja dwa słowa o midcapach do AK, produkcji G&P. Posiadam dwa takowe magazynki. Pierwszy jest z moją Akusią TMowską od początku, czyli od 3 lat. Drugi dokupiłem jakoś tak rok później. Pojemność 150 kulek. Na porządnych kulkach (KSC, TM, Guarder) działają bezawaryjnie. PJ podawać nie chcą. Czasami udaje się wystrzelić wszystkie kulki, nigdy nie zostają więcej niż 3. Konserwacja - u mnie sprowadza się do psiknięcia silikonem od czasu do czasu (odrobinę). I przeczyszczenia z zewnątrz jeżeli się upaprzą. Jak dotąd raz rozkręciłem je i wyczyściłem środek - podejrzewałem że mógł się do środka brud dostać (zjechały ze skarpy parę metrów po gruncie).

Ogólna ocena - bardzo dobre magazynki.

Do AK Cymy również pasują - sprawdzone na kilku replikach znajomych.

Link to post
Share on other sites

Używam do Mki low-capa firmy CA, według mnie spisuje sie świetnie. Oczywiście raz po raz trzeba siknąć silikonem żeby nie mieć później problemów podczas strzelanki.

Ważną rolę odgrywa jakość kulki i żeby były to porządne kulki, może później okazać się że w ogóle, magazynek kulek nie podaje.

 

Także posiadam do AK mid-capa firmy Star, nie miałem z nim problemów. Pojemność to 130 kulek i bardzo dobrze podaje kulki. Mam go od roku i nawet nie musiałem go czyścić, tylko czasem się psikało silikonem.

 

 

Na początek moje firt question dotyczy maga Pro-Arms na 200 kulek ze specshopu za 79zł.

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3076

Ma ktoś tego mid-capa? Jak się sprawuje? I jakim cudem ma taką pojemność skoro w standardowych mid-capach jest max 130 kulek?

 

Jak widać na zdjęciu to magazynek wydaje się dłuższy od magazynków innych firm (CA, G&P).

Edited by Hubcio
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

jak miałem jeszcze m15 to miałem z 5 midów CA i 2 G&P [czy G&G nie pamiętam..] to wszyskie ładnie się cięły. Czy to smarowałem, czy kulki zmieniałem czy inną replikę brałem zawsze problem. I jak na hamerykańskich filmach trzeba było magazynkiem walnąć tu i tam aby podało.

 

Teraz mam ak i mam już 7 Low`ów CA - żaden się nie tnie o dziwo. W zasadzie budowa ta sama, jednak jakby ręką odjął działają. Mało.. nie czyszczę i nie smaruje w ogóle. Przyczyną jest "pewnie" węższa prowadnica w magach m`ki niż w ak. Ale mogę cię tylko czepiać.

 

Ja w m`ce miałem bardzo nieprzyjemne przygody z midami i lowami. Nie wiem jak reszta, ale na moje w mkach mid - low są lipne [oprócz real].

 

Ja mam takie doświadczenia z magami.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja używam midy MAGa i wszystko ładnie chodzi - jedynie z jednym mam problem (juz oznaczony) ale to wina tego że mi sprężyna kiedyś wyleciała a po włożeniu średnio ładnie chce podawać.

 

Z resztą nie mam problemów i zamawiam akutalnie z WGC kolejne bo sa w bajerancko niskich cenach. Minus to taki że są z plastiku i nie daje się ich rozłożyć.

Link to post
Share on other sites

Mam mid-capy do MP7 i M15... (star/CA).

Jak na razie 0 problemów chociaż "swieże" magi do MP7 musiałem rozruszać.

 

Co do traktowania ich silikonem to robie to sporadycznie, raz na 2-3 miesiące użytkowania i działają dobrze.

 

PS. Ważną kwestią może być jakość amunicji. Ja używam kulek EXCEL i BLASTER.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja używam midy MAGa i wszystko ładnie chodzi - jedynie z jednym mam problem (juz oznaczony) ale to wina tego że mi sprężyna kiedyś wyleciała a po włożeniu średnio ładnie chce podawać.

 

Z resztą nie mam problemów i zamawiam akutalnie z WGC kolejne bo sa w bajerancko niskich cenach. Minus to taki że są z plastiku i nie daje się ich rozłożyć.

 

 

Skoro nie daje się ich rozłożyć to znaczy że nie mają żadnych brzydkich śrubek po jednej stronie. A czy magi STARa mają śruby widoczne po jednej stronie czy są one jakoś dyskretniej umieszczone.

 

A i tak apropo skoro nie daje się ich rozłożyć to psikasz je silikonem przez wylot?

Link to post
Share on other sites

Powodem dla których midy potrafią się ciąć są:

 

- chropowatość kulek

- brudna prowadnica

- zgnieciona sprężyna [jak np. zostawialibyśmy magi naładowane]

 

Psikanie przez wlot nie jest skuteczne. Lepiej zróbcie tak:

 

1. Weźcie sobie z 50 czy 100BB [w zależności od max pojemności magazynka] do woreczka

2. Psiknijcie dużo silikonu w worek

3. Wymieszajcie BB tak by były bardzo tłuste

4. Załadujcie i rozładujcie magazynek tak z 2-3 razy i będziecie mieli posmarowaną prowadnicę od bolca sprężyny do zabezpieczenia na górze.

 

Psikanie przez wlot nasmaruje wam tylko 30% prowadnicy - ona się przecież zawija w środku jak np w low-cap`ach. Postaram się w krótce zrobić też recenzję o mid-cap`ach.

 

Odnośnie magazynków STAR`a słyszałem, że przy odrobinie szczęścia można je rozebrać - ale później trzeba kleić.. Tak więc lepiej sobie eksperymenty z nimi odpuścić.

 

Pozdrawiam

Edited by biolon
Link to post
Share on other sites

A ja najbardziej polecam low cupy od G&G. Są trzy ważne powody.

1. Są tanie

2. Podają idealnie kulki

3. Podają wszystkie kulki co do jednej bo mają taki popychacz śmieszny :)

 

Jedna wada:

Są szerokie i nie wchodzą do wielu gniazd. Do guardera ok ale do CA niet...

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że brakuje w waszych wypowiedziach bardzo istotnej kwestii jak magazynki leżą w replikach poszczególnych marek. Czy trzeba je "wbijać" w gniazdo magazynka, czy może owijać taśmą izolacyjną żeby nie wypadały w biegu? Szczególnie interesują mnie magazynki MAGa i STARa w emkach ICS i G&P.

Link to post
Share on other sites

A i tak apropo skoro nie daje się ich rozłożyć to psikasz je silikonem przez wylot?

 

Psikam przez wlot i raz na 2-3 miechy wystarcza.

 

Zauważyłem że brakuje w waszych wypowiedziach bardzo istotnej kwestii jak magazynki leżą w replikach poszczególnych marek. Czy trzeba je "wbijać" w gniazdo magazynka, czy może owijać taśmą izolacyjną żeby nie wypadały w biegu? Szczególnie interesują mnie magazynki MAGa i STARa w emkach ICS i G&P.

 

Mam M15a2Rifle CA i midy MAG'a - wszystkie siedzą bez problemów, jeśli sie je oklei izolką to nawet trzeba wyciągać je z gniazda :D A jak są bez to tak ładnie wypadają po naciśnięciu zwalniacza. Miałem też metalowego lowcapa bodajże boyi albo pj - ciął się na cholerę i jak wszedł raz w gniazdo to później trzeba go ostro wyciągać - naprawdę trochę siły trzeba mieć.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam AKS-74U [boyi]

Midcapy firmy MAG x 8

Stosuję parę zasad:

1.Nowe zawsze smaruję dość dużą ilością sylikonu po czym ładuję i rozładuję po parę razy każdy mag, żeby sylikon się dobrze rozprowadził po prowadnicy i sprężynie.

2.Co parę strzelanek czyszczę i smaruję od "dołu" sprężyny (jest taka możliwość w magach MAG do ak74 wybijając pin i klocek trzymający sprężynę) lub od góry trochę więcej, żeby pospływało na dół.

Znowu ładuję i rozładuję dla lepszego rozprowadzenia i usunięcia nadmiaru. Przy średnio 3 strzelankach na miesiąc, to wychodzi mi czasem, że smaruję je raz na dwa miesiące. Czyszcze jeszcze rzadziej.

3.Nigdy nie ładuję midcapów na 100% żeby nie gnieść sprężynę.

Przykładowo Midcapy MAG są na 105 kulek, ładuje 88-96 (22,24 "strzyknięcia" speedloaderem)

4.Całą strzelanke czasem magi są załadowane, ale w domu od razu je rozładowuje.

5.Tylko firmowe gładkie kulki. Używam akurat G&G 0,2 i 0,25 od półtora roku.

 

Używałem:

Do AK47 Cymy: Realcapów STAR, lowcapów P&J - rok, znajomi używają je bezawaryjnie nadal (czyli lekko półtora roku)

Do AKS-74U Boyi: Midcapy MAG - już ponad pół roku, ja i znajomi. Bez awarii, zacinek itp.

 

Problemów z pasowaniem magów do gniazda nie miałem z ak47cymy.

W Boyi trzeba spiłować trochę zatrzask i tyle,taki urok Boyi.

 

Znajomy miał 8 albo 10 midów (niestety nie pamiętam firmy) do Emki CA, on w sumie mi pokazywał jak się nimi "zajmować". Też nie miał nigdy jakichś problemów z zacinkami itp.

 

Z reguły problemy z Midcapami wynikają z braku czyszczenia, smarowania i trzymania X dni naładowanych magów na100%, gniotąc przy tym sprężynę, itp.

 

Pozdrawiam

Zadowolony użytkownik midcapów do AK74 firmy MAG

Link to post
Share on other sites

Co do smarowania, miałem 2 midcapy MAGa do MP5 (w ICSie siedziały bardzo dobrze). W ciągu 2 lat nie były smarowane NIGDY, podawały idealnie, nawet przy bardzo wysokiej szybkostrzelności.

 

Do M4 mam krótkiego midcapa TM, również nie smarowany. Podaje idealnie. Pasuje do wszystkiego ;)

Link to post
Share on other sites

Mam 4 midy firmy MAG , używane w m15a2 CA siedzą bardzo fajnie ( nie wypadaja podczas biegu i nie mają dużych luzów ), po nacisnieciu zwalniacza same wypadają (jedno opklejenie izolką i trzeba wyciągać ) .

 

Podają bardzo dobrze ale trzeba używać markowych i gładkich kulek ( G&G , TM , guarder ) , nie lubią chropowatych bb typu P&J premium , blaster ( z doświadczenia znajomych ) .

 

Ogułem magi bardzo fajne , jedynym ich minus to to że są z plastiku .

Link to post
Share on other sites

Ja do swojego HK416 VFC używam 8 midów MAGa. Przesmarowałem je raz, rok temu. Używane najpierw na Blasterach, potem na Guarderach, ani jednej zacinki, podają idealnie. W gnieździe magazynki leżą dobrze, na początku po włożeniu nie chciały wypadać same po zwolnieniu , ale wychodziły lekko, prawie bez oporu. Już się wyrobiły i jest ok. Troszkę się w gnieździe chyboczą(minimalnie), ale nie ma to żadnego wpływu na podawanie kulek.

Link to post
Share on other sites

Mid - cap Pj do Ak - teoretycznie 120 kulek, nigdy nie udało mi się załadować więcej niż 95. Po 2 pierwszych akcjach, gdzie odmówił współpracy i po kilku kolejnych próbach ładowania - oddałem do Krakmana. Zupełna lipa.

Low - capy PJ do AK - krótkie i metalowe - super. Nie stwarzają problemu przy strzelaniu z pozycji leżącej. Teoretyczna pojemność 45 kulek, ale wchodzi max 38-39. Żadnych problemów i zacięć, tylko ekstremalnie mało kulek, co przy konfrontacji z hi-capowcami, strzelającymi krótkimi seriami po 100-200 kulek, stanowi niejaki problem. Jednak sensowna dobra pojemność to min. 80 kulek

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Każdego maga da się rozebrać. Mniemam jednak że nie każdego da się złożyć xD

 

Spróbuj! Jeśli coś nie wyjdzie to tylko 30zł a jeśli akurat wyjdzie (sprężynka tylko się zahaczyła o coś to masz 30zł w kieszeni. Odkręcasz śrubkę na dole (o ile jest) i albo wyjmujesz cały wkład albo musisz maga rozkleić ;p

Link to post
Share on other sites

Po kilkumiesięcznej przygodzie z midami MAGa i G&P i ja opiszę swoje wrażenia z użytkowania. MAGi podają dobrze, nie zacinają się, siedzą całkiem dobrze(o dziwo bez obklejania) zarówno w bojce jak i G&P. Smarowane w sumie ze dwa razy średnio obficie. Magi G&P z kolei są dużo bardziej amerykańskie w jednym(z dwóch które posiadam) mimo smarowania zacinkę w walce zaliczyłem(zacinka wymagała siłowej perswazji polegającej na klepaniu o nogę), siedzą jednak dużo lepiej w gnieździe i są generalnie ładniejsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...