Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria i ładowarka


Recommended Posts

Witam

Mam zamiar kupić replikę P90 ale mam pewien problem z ładowarką. Otóż bateria potrzebna do tej repliki jest typu mini czyli ma mały wtyk, a ładowarka którą zamierzam kupić ma (chyba) wtyk duży. Problem jest taki że nie wiem jaką przejściówkę mam dokupić. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Było już o tym nie raz na forum!

 

Nie kupuj żadnej przejściówki, po mały wtyk do dużego wchodzi. Wciśnij go jakbyś miał normalnego large`a z tym, żebyś patrzył gdzie jest + a gdzie minus - żebyś nie zwarł "-" z "+" bo będziesz mógł jaka na baterii gotować;-)

 

W większości przypadków mini stick pasuje do większych wytyków.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki ale trochę za późno to zamieściłeś bo kupiłem już przejściówke. Noi właśnie dzisaj doszła. Pojawił się kolejny problem że nie mogę ładować baterii. Otóż posiadam baterię Intellecta 8.4v 1400 mah i ładowarkę ze specshopu za 49 zł. W momencie gdy podłączam baterię do ładowarki jest niby wszytko ok, zapala sie dioda "power". Po ok godzienie ładowania postanowiłem sprawdzić czy wszystko jest ok. Gdy dotknąłem baterii była ona zimna ( doczytałem się na forum że powinna być ciepła), a ładowarka trochę rozgrzana. Odłaczyłem baterię od ładowarki i podłączyłęm pod broń. Okazało się że wogóle się nie naładowała. Czego to może byc wina ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wolnoładowarki najczęściej ładują prądem 250mA (zgaduję po cenie, że takową posiadasz) więc uśredniając czas jaki jest potrzebny do naładowania twojej batki to ok 8h. Batka zrobi się ciepła dopiero pod koniec procesu. Pamiętaj żeby nie przeładowywać akumulatora, bo go zagazujesz i będziesz mógł się z nim pożegnać.

 

Najlepiej zepnij się i kup ładowarkę mikroprocesorową z możliwością rozładowywania. Zaoszczędzisz sobie kłopotów i zapewnisz dłuższą żywotność swojemu akumulatorowi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

a ja mam inne pytanie posiadam 2 takie same baterie i oby 2 były ładowane na przemian 2 rodzajami ładowarek( bez szczegółów jakich obie 2 ładowarki w zestawie z 2 rodzajami broni jedna w zestawie z m4a1 za 700 zl 2 z g36 za 400zl)a wiec po jakimś czasie jedna z tych baterii daje zwarcie( tak mi się wydaje) gdyż w momencie podłączenia do m4 i naciśnięciu spustu wydaje on jakiś tam dźwięk ( silniczek) a potem cisza, przez nią przepaliłem już sobie 2 bezpieczniki czy jest jakaś możliwość aby nie wyrzucać baterii na śmieci czy jest już ona do kitu

Link to post
Share on other sites

nie ta droga bateria działa bez żadnego spięcia nic nie przepala porostu działa, inne pytanie czy jak sprawdzam miernikiem cyfrowym baterie jakie zapodaje napięcie to czy miernik nie powinien wariować? a tymczasem wskazuje mi on na tej która daje spięcie 9.26v a na tej dobrej (która nie daje spięcia) 8.5v

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...